10.07.2020 [12:03:57]Cadet European Judo Championships 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -50 kg:
Contest Sheet



-50 kg: Pool A
       
ALIYEV, Rovshan (AZE)
      
  
ALIYEV, Rovshan (AZE)
    
 
      
    
ALIYEV, Rovshan (AZE)
  
GRUJIC, Dejan (SRB)
      
  
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
    
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
      
      
ALIYEV, Rovshan (AZE)
BELKAHLA, Ahmed Yacoub (FRA)
     Winner Pool A
  
BELKAHLA, Ahmed Yacoub (FRA)
    
JARING, Emiel (NED)
      
    
ONOFREI, Paul (ROU)
  
KOURRIS, Kypros (CYP)
      
  
ONOFREI, Paul (ROU)
    
ONOFREI, Paul (ROU)
      


-50 kg: Pool B
       
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
      
  
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
    
 
      
    
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
  
KARA, Abdulaziz (TUR)
      
  
KARA, Abdulaziz (TUR)
    
PREVOLSEK, Vinko (SLO)
      
      
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
VALERIANI, Leonardo (ITA)
     Winner Pool B
  
VALERIANI, Leonardo (ITA)
    
DE CUYPER, Nathan (BEL)
      
    
DAUM, Shay (ISR)
  
HINOJOSA LARROSA, David (ESP)
      
  
DAUM, Shay (ISR)
    
DAUM, Shay (ISR)
      


-50 kg: Pool C
       
TRETIAKOV, Georgii (RUS)
      
  
TRETIAKOV, Georgii (RUS)
    
 
      
    
UYSAL, Enes (TUR)
  
UYSAL, Enes (TUR)
      
  
UYSAL, Enes (TUR)
    
DAHLIN, Alexander (SWE)
      
      
TLISHEV, Kharun (RUS)
TLISHEV, Kharun (RUS)
     Winner Pool C
  
TLISHEV, Kharun (RUS)
    
DRIMBA, Bogdan (ROU)
      
    
TLISHEV, Kharun (RUS)
  
CHESNEY, Oliver (GBR)
      
  
MACENAVICIUS, Aleksandras (LTU)
    
MACENAVICIUS, Aleksandras (LTU)
      


-50 kg: Pool D
       
RIOPEDRE FERNANDEZ, Jose (ESP)
      
  
RIOPEDRE FERNANDEZ, Jose (ESP)
    
 
      
    
RIOPEDRE FERNANDEZ, Jose (ESP)
  
MOES, Daan (NED)
      
  
MOES, Daan (NED)
    
SHERSHAN, Mikita (BLR)
      
      
FECZKO, Csanad (HUN)
FECZKO, Csanad (HUN)
     Winner Pool D
  
FECZKO, Csanad (HUN)
    
RABIN, Ido (ISR)
      
    
FECZKO, Csanad (HUN)
  
KRNJIC, Valentino (AUT)
      
  
MACHEFER, Ugo (FRA)
    
MACHEFER, Ugo (FRA)
      


-50 kg: Repechage
       
 
      
  
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
    
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
   
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
  
       
  
ONOFREI, Paul (ROU)
    
      
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
 
      
  
KARA, Abdulaziz (TUR)
    
KARA, Abdulaziz (TUR)
   
KARA, Abdulaziz (TUR)
  
       
  
DAUM, Shay (ISR)
    
       
DRIMBA, Bogdan (ROU)
      
  
DRIMBA, Bogdan (ROU)
    
MACENAVICIUS, Aleksandras (LTU)
   
UYSAL, Enes (TUR)
  
       
  
UYSAL, Enes (TUR)
    
      
RABIN, Ido (ISR)
RABIN, Ido (ISR)
      
  
RABIN, Ido (ISR)
    
MACHEFER, Ugo (FRA)
   
RABIN, Ido (ISR)
  
       
  
RIOPEDRE FERNANDEZ, Jose (ESP)
    


-50 kg: Fight for 3rd place
       
HAYRAPETYAN, Gaspar (ARM)
      
  
TLISHEV, Kharun (RUS)
    
TLISHEV, Kharun (RUS)
      
       
RABIN, Ido (ISR)
      
  
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
    
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
      


-50 kg: Semifinal / Final
       
ALIYEV, Rovshan (AZE)
      
Winner Pool A 
ALIYEV, Rovshan (AZE)
    
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
      
Winner Pool B   
ALIYEV, Rovshan (AZE)
  
TLISHEV, Kharun (RUS)
      
Winner Pool C 
FECZKO, Csanad (HUN)
    
FECZKO, Csanad (HUN)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-