10.04.2020 [08:40:00]Cadet European Judo Championships 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
          
PONGRACZ, Bence (HUN)
         
 
 
PONGRACZ, Bence (HUN)
       
BASHAROV, Evgeni (EST)
   
PONGRACZ, Bence (HUN)
     
 
 
BASHAROV, Evgeni (EST)
       
 
     
PONGRACZ, Bence (HUN)
   
ZAITSAU, Ilya (BLR)
 
ZAITSAU, Ilya (BLR)
       
GORDEEV, Stiven (ISR)
   
ZAITSAU, Ilya (BLR)
     
 
 
GORDEEV, Stiven (ISR)
       
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
       
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
 
 
 
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
     Winner Pool A 
AYDINC, Hakan (TUR)
   
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
     
KRUKLIS, Ricards (LAT)
 
AYDINC, Hakan (TUR)
       
 
     
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
   
CZAJKOWSKI, Jonas (DEN)
 
CZAJKOWSKI, Jonas (DEN)
       
 
   
CZAJKOWSKI, Jonas (DEN)
     
PUM, Marvin (AUT)
 
PUM, Marvin (AUT)
       


-60 kg: Pool B
          
HUSEYNOV, Elchin (AZE)
         
 
 
HUSEYNOV, Elchin (AZE)
       
 
   
HUSEYNOV, Elchin (AZE)
     
KORHONEN, Roope (FIN)
 
KORHONEN, Roope (FIN)
       
MUSHALOV, Serhii (UKR)
     
HUSEYNOV, Elchin (AZE)
   
FOULIDIS, Athanasios (GRE)
 
FOULIDIS, Athanasios (GRE)
       
 
   
BROGA, Simonas (LTU)
     
BROGA, Simonas (LTU)
 
BROGA, Simonas (LTU)
       
CALA LESINA, Patrick (ITA)
       
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
 
 
 
CALA LESINA, Patrick (ITA)
     Winner Pool B 
MUNRO, Dylan (GBR)
   
CALA LESINA, Patrick (ITA)
     
 
 
MUNRO, Dylan (GBR)
       
KLACAR, Robert (CRO)
     
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
   
 
 
KLACAR, Robert (CRO)
       
 
   
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
     
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
 
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
       


-60 kg: Pool C
          
ALIYEV, Ibrahim (AZE)
         
 
 
ALIYEV, Ibrahim (AZE)
       
 
   
ALIYEV, Ibrahim (AZE)
     
RAZMADZE, Sandro (LAT)
 
RAZMADZE, Sandro (LAT)
       
 
     
ALIYEV, Ibrahim (AZE)
   
CARLINO, Luca (ITA)
 
CARLINO, Luca (ITA)
       
SULEYMANOV, Shamil (AUT)
   
CARLINO, Luca (ITA)
     
 
 
SULEYMANOV, Shamil (AUT)
       
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
       
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
 
 
 
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
     Winner Pool C 
LO A NJOE, Ryan (NED)
   
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
     
BORGES, Fabio (POR)
 
LO A NJOE, Ryan (NED)
       
 
     
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
   
TRUKHAN, Yahor (BLR)
 
TRUKHAN, Yahor (BLR)
       
OCSAI, Sandor (HUN)
   
TRUKHAN, Yahor (BLR)
     
 
 
OCSAI, Sandor (HUN)
       


-60 kg: Pool D
          
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
         
 
 
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
       
VLAOVIC, Lazar (SRB)
   
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
     
 
 
VLAOVIC, Lazar (SRB)
       
GOMES, Benjamin (FRA)
     
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
   
RONCHI, Paul (SUI)
 
GOMES, Benjamin (FRA)
       
 
   
GOMES, Benjamin (FRA)
     
JASHARI, Hamza (MKD)
 
JASHARI, Hamza (MKD)
       
AKSOY, Eren (TUR)
       
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
 
 
 
AKSOY, Eren (TUR)
     Winner Pool D 
PELIVAN, Petru (MDA)
   
PELIVAN, Petru (MDA)
     
 
 
PELIVAN, Petru (MDA)
       
UMROYAN, Narek (ARM)
     
UMROYAN, Narek (ARM)
   
 
 
UMROYAN, Narek (ARM)
       
 
   
UMROYAN, Narek (ARM)
     
TANASE, Marian (ROU)
 
TANASE, Marian (ROU)
       


-60 kg: Repechage
          
 
 
AYDINC, Hakan (TUR)
       
AYDINC, Hakan (TUR)
   
CZAJKOWSKI, Jonas (DEN)
     
  
CZAJKOWSKI, Jonas (DEN)
   
PONGRACZ, Bence (HUN)
   
    
PONGRACZ, Bence (HUN)
     
          
        
PONGRACZ, Bence (HUN)
 
 
 
KLACAR, Robert (CRO)
       
KLACAR, Robert (CRO)
   
CALA LESINA, Patrick (ITA)
     
  
CALA LESINA, Patrick (ITA)
   
HUSEYNOV, Elchin (AZE)
   
    
HUSEYNOV, Elchin (AZE)
     
          
          
 
 
LO A NJOE, Ryan (NED)
       
LO A NJOE, Ryan (NED)
   
TRUKHAN, Yahor (BLR)
     
  
TRUKHAN, Yahor (BLR)
   
TRUKHAN, Yahor (BLR)
   
    
ALIYEV, Ibrahim (AZE)
     
          
        
GOMES, Benjamin (FRA)
 
 
 
VLAOVIC, Lazar (SRB)
       
VLAOVIC, Lazar (SRB)
   
GOMES, Benjamin (FRA)
     
  
GOMES, Benjamin (FRA)
   
GOMES, Benjamin (FRA)
   
    
UMROYAN, Narek (ARM)
     


-60 kg: Fight for 3rd place
          
PONGRACZ, Bence (HUN)
         
  
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
       
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
         
          
GOMES, Benjamin (FRA)
         
  
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
       
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
         


-60 kg: Semifinal / Final
          
LAINO RAMIREZ, Rosendo (ESP)
         
Winner Pool A 
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
       
GRIGALASHVILI, Saba (GEO)
         
Winner Pool B   
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
     
NAGUCHEV, Kazbek (RUS)
         
Winner Pool C 
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
       
SIMEONIDIS, Konstantin (RUS)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-