10.04.2020 [07:21:58]Cadet European Judo Championships 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -81 kg:
Contest Sheet



-81 kg: Pool A
       
GOZ, Roland (HUN)
      
  
GOZ, Roland (HUN)
    
 
      
    
CAROLY, Eniel (FRA)
  
SISMANLAR, Mert (TUR)
      
  
CAROLY, Eniel (FRA)
    
CAROLY, Eniel (FRA)
      
      
CAROLY, Eniel (FRA)
APRUZZESI, Antonio (ITA)
     Winner Pool A
  
APRUZZESI, Antonio (ITA)
    
PARCINA, Luka (CRO)
      
    
GVACHLIANI, Gocha (GEO)
  
GVACHLIANI, Gocha (GEO)
      
  
GVACHLIANI, Gocha (GEO)
    
KROUSSANIOTAKIS, Georgios (CYP)
      


-81 kg: Pool B
       
MENSHCHIKOV, Nazar (RUS)
      
  
MENSHCHIKOV, Nazar (RUS)
    
GEORGOULAS WRAIGHT, Petros (GRE)
      
    
TURAC, Denis (SVK)
  
VILLEM, Kalev (EST)
      
  
TURAC, Denis (SVK)
    
TURAC, Denis (SVK)
      
      
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
     Winner Pool B
  
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
    
VANDYCK, Pieter (BEL)
      
    
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
  
LAMBACKA, Markus (FIN)
      
  
SMIKOVSKIS, Daniils (LAT)
    
SMIKOVSKIS, Daniils (LAT)
      


-81 kg: Pool C
       
MILETIC, Toni (BIH)
      
  
MILETIC, Toni (BIH)
    
 
      
    
MILETIC, Toni (BIH)
  
TANGANELLI, Lorenzo (ITA)
      
  
TANGANELLI, Lorenzo (ITA)
    
PATINIOTIS, Alexandros (GRE)
      
      
MILETIC, Toni (BIH)
EBILASHVILI, Soso (GEO)
     Winner Pool C
  
EBILASHVILI, Soso (GEO)
    
SERBAN, Eduard (ROU)
      
    
EBILASHVILI, Soso (GEO)
  
FETTKOETHER, Luka (GER)
      
  
DUBINA, Ivan (BLR)
    
DUBINA, Ivan (BLR)
      


-81 kg: Pool D
       
MAKINEN, Oskari (FIN)
      
  
MAKINEN, Oskari (FIN)
    
BONESCHANSKER, Tom (NED)
      
    
MAKINEN, Oskari (FIN)
  
JOVANOVIC, Lazar (SRB)
      
  
JOVANOVIC, Lazar (SRB)
    
KURTAN, Zsombor (HUN)
      
      
MAKINEN, Oskari (FIN)
LOIODICE, Nicolas (FRA)
     Winner Pool D
  
LOIODICE, Nicolas (FRA)
    
KILINC, Yunus (TUR)
      
    
LOIODICE, Nicolas (FRA)
  
TRUHACEVS, Nikita (LAT)
      
  
FEDORCHUK, Fedir (UKR)
    
FEDORCHUK, Fedir (UKR)
      


-81 kg: Repechage
       
SISMANLAR, Mert (TUR)
      
  
GOZ, Roland (HUN)
    
GOZ, Roland (HUN)
   
GOZ, Roland (HUN)
  
       
  
GVACHLIANI, Gocha (GEO)
    
      
GOZ, Roland (HUN)
VANDYCK, Pieter (BEL)
      
  
VANDYCK, Pieter (BEL)
    
SMIKOVSKIS, Daniils (LAT)
   
VANDYCK, Pieter (BEL)
  
       
  
TURAC, Denis (SVK)
    
       
 
      
  
TANGANELLI, Lorenzo (ITA)
    
TANGANELLI, Lorenzo (ITA)
   
EBILASHVILI, Soso (GEO)
  
       
  
EBILASHVILI, Soso (GEO)
    
      
EBILASHVILI, Soso (GEO)
BONESCHANSKER, Tom (NED)
      
  
BONESCHANSKER, Tom (NED)
    
JOVANOVIC, Lazar (SRB)
   
BONESCHANSKER, Tom (NED)
  
       
  
LOIODICE, Nicolas (FRA)
    


-81 kg: Fight for 3rd place
       
GOZ, Roland (HUN)
      
  
MILETIC, Toni (BIH)
    
MILETIC, Toni (BIH)
      
       
EBILASHVILI, Soso (GEO)
      
  
CAROLY, Eniel (FRA)
    
CAROLY, Eniel (FRA)
      


-81 kg: Semifinal / Final
       
CAROLY, Eniel (FRA)
      
Winner Pool A 
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
    
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
      
Winner Pool B   
MATLASHEVSKYI, Mykyta (UKR)
  
MILETIC, Toni (BIH)
      
Winner Pool C 
MAKINEN, Oskari (FIN)
    
MAKINEN, Oskari (FIN)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-