22.09.2017 [03:32:35]Cadet European Judo Championships 2017 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -55 kg:
Contest Sheet



-55 kg: Pool A
          
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         
 
 
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
       
VERHORSTERT, Ivo (NED)
   
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
     
ADAMYAN, Vache (AUT)
 
VERHORSTERT, Ivo (NED)
       
KALKAN, Umut (TUR)
     
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
   
 
 
KALKAN, Umut (TUR)
       
SARGSYAN, Sevak (ARM)
   
KALKAN, Umut (TUR)
     
 
 
SARGSYAN, Sevak (ARM)
       
VOLKOV, Maksim (RUS)
       
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
 
 
 
VOLKOV, Maksim (RUS)
     Winner Pool A 
KOLASAU, Artsiom (BLR)
   
VOLKOV, Maksim (RUS)
     
 
 
KOLASAU, Artsiom (BLR)
       
RAFAILOV, Lior (ISR)
     
VOLKOV, Maksim (RUS)
   
 
 
RAFAILOV, Lior (ISR)
       
 
   
RAFAILOV, Lior (ISR)
     
CATARINO, Lucas (POR)
 
CATARINO, Lucas (POR)
       


-55 kg: Pool B
          
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
         
 
 
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
       
 
   
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
     
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
 
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
       
ONOFREI, Paul (ROU)
     
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
   
 
 
ONOFREI, Paul (ROU)
       
 
   
ONOFREI, Paul (ROU)
     
RABBITT, Daniel (GBR)
 
RABBITT, Daniel (GBR)
       
SALIMLI, Amrah (AZE)
       
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
 
 
 
SALIMLI, Amrah (AZE)
     Winner Pool B 
NAJI, David (HUN)
   
SALIMLI, Amrah (AZE)
     
KOWALSKI, Marcin (POL)
 
NAJI, David (HUN)
       
MATIUKAS, Mangirdas (LTU)
     
SALIMLI, Amrah (AZE)
   
 
 
MATIUKAS, Mangirdas (LTU)
       
 
   
VEREDYBA, Oleh (UKR)
     
VEREDYBA, Oleh (UKR)
 
VEREDYBA, Oleh (UKR)
       


-55 kg: Pool C
          
VIDA, Andras (HUN)
         
 
 
VIDA, Andras (HUN)
       
EDMEIER, Severin (GER)
   
VIDA, Andras (HUN)
     
 
 
EDMEIER, Severin (GER)
       
 
     
SANTOS, Daniel (POR)
   
BATSIEV, Adam (SUI)
 
BATSIEV, Adam (SUI)
       
SANTOS, Daniel (POR)
   
SANTOS, Daniel (POR)
     
NIKOGHOSYAN, Davit (ARM)
 
SANTOS, Daniel (POR)
       
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
       
SHANI, Matan (ISR)
 
 
 
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
     Winner Pool C 
RYPAR, Radek (CZE)
   
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
     
 
 
RYPAR, Radek (CZE)
       
 
     
SHANI, Matan (ISR)
   
SHANI, Matan (ISR)
 
SHANI, Matan (ISR)
       
IVANOVS, Deniss (LAT)
   
SHANI, Matan (ISR)
     
 
 
IVANOVS, Deniss (LAT)
       


-55 kg: Pool D
          
AKKUS, Mihrac (TUR)
         
 
 
AKKUS, Mihrac (TUR)
       
 
   
AKKUS, Mihrac (TUR)
     
HENRIKSSON, Emil (SWE)
 
HENRIKSSON, Emil (SWE)
       
ANDREOU, Kyprianos (CYP)
     
AKKUS, Mihrac (TUR)
   
 
 
ANDREOU, Kyprianos (CYP)
       
RADVANSZKI, Adam (ROU)
   
ANDREOU, Kyprianos (CYP)
     
 
 
RADVANSZKI, Adam (ROU)
       
HALAVACHOU, Ruslan (BLR)
       
AKKUS, Mihrac (TUR)
 
 
 
HALAVACHOU, Ruslan (BLR)
     Winner Pool D 
KONT, Carl Gustav (EST)
   
HALAVACHOU, Ruslan (BLR)
     
 
 
KONT, Carl Gustav (EST)
       
KAPANADZE, Luka (GEO)
     
KAPANADZE, Luka (GEO)
   
OSMANOV, Adil (MDA)
 
KAPANADZE, Luka (GEO)
       
 
   
KAPANADZE, Luka (GEO)
     
TOMASHEVSKYI, Danylo (UKR)
 
TOMASHEVSKYI, Danylo (UKR)
       


-55 kg: Repechage
          
 
 
VERHORSTERT, Ivo (NED)
       
VERHORSTERT, Ivo (NED)
   
VERHORSTERT, Ivo (NED)
     
  
KALKAN, Umut (TUR)
   
VOLKOV, Maksim (RUS)
   
    
VOLKOV, Maksim (RUS)
     
          
        
SALIMLI, Amrah (AZE)
 
 
 
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
       
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
   
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
     
  
ONOFREI, Paul (ROU)
   
SALIMLI, Amrah (AZE)
   
    
SALIMLI, Amrah (AZE)
     
          
          
 
 
IVANOVS, Deniss (LAT)
       
IVANOVS, Deniss (LAT)
   
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
     
  
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
   
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
   
    
SANTOS, Daniel (POR)
     
          
        
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
 
 
 
HENRIKSSON, Emil (SWE)
       
HENRIKSSON, Emil (SWE)
   
ANDREOU, Kyprianos (CYP)
     
  
ANDREOU, Kyprianos (CYP)
   
KAPANADZE, Luka (GEO)
   
    
KAPANADZE, Luka (GEO)
     


-55 kg: Fight for 3rd place
          
SALIMLI, Amrah (AZE)
         
  
SHANI, Matan (ISR)
       
SHANI, Matan (ISR)
         
          
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
         
  
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
       
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         


-55 kg: Semifinal / Final
          
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         
Winner Pool A 
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
       
TANRIVERDIYEV, Aykhan (AZE)
         
Winner Pool B   
AKKUS, Mihrac (TUR)
     
SHANI, Matan (ISR)
         
Winner Pool C 
AKKUS, Mihrac (TUR)
       
AKKUS, Mihrac (TUR)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-