04.04.2020 [04:27:06]Cadet European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Fights

1st Fight [-60 kg]: Preliminary round
DE ZAN Mattia
(Italy)
00-10-
IWPIWP
1:14
MRAVEC Marcel
(Czech Republic)
[1:14] MRAVEC: Ippon

 
2nd Fight [-60 kg]: Preliminary round
DEMIREL Muhammed
(Turkey)
101001
IWPIWP
1:20
PRIONIDIS Ilias
(Greece)
[0:18] Hansoku-make (doube )
[0:18] Hansoku-make (doube )
[0:18] DEMIREL: Hansoku-make (-)
[0:18] PRIONIDIS: Hansoku-make (-)
[0:18] DEMIREL: Hansoku-make
[0:18] DEMIREL: Hansoku-make
[0:18] DEMIREL: Hansoku-make (-)
[0:18] DEMIREL: Shido
[1:03] PRIONIDIS: Shido
[1:19] DEMIREL: Waza-ari
[1:20] DEMIREL: Waza-ari (-)
[1:20] DEMIREL: Ippon

 
3rd Fight [-60 kg]: Preliminary round
LIPARD Viljar
(Estonia)
01-001
IWPIWP
4:00
AUST Phillip
(Austria)
[1:15] AUST: Shido
[2:09] LIPARD: Waza-ari

 
4th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KAPANADZE Kote
(Georgia)
01-00-
IWPIWP
4:00
DOLGILEVICS Andis
(Latvia)
[1:30] KAPANADZE: Waza-ari

 
5th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SCHIRALDI Michele
(Italy)
10200-
IWPIWP
2:40
BROVOLD Gustav
(Norway)
[1:04] SCHIRALDI: Shido
[2:17] SCHIRALDI: Shido
[2:40] SCHIRALDI: Ippon

 
6th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DVORACEK Antonin
(Czech Republic)
11-00-
IWPIWP
2:51
VDOVIC Nikola
(Croatia)
[1:02] DVORACEK: Waza-ari
[2:51] DVORACEK: Ippon

 
7th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ARSUNUKAEV Andarbek
(Russia)
11-00-
IWPIWP
1:52
JOKUBENAS Elijus
(Lithuania)
[1:28] ARSUNUKAEV: Waza-ari
[1:52] ARSUNUKAEV: Ippon

 
8th Fight [-60 kg]: Preliminary round
FERNANDES B.tralhao
(Portugal)
102001
IWPIWP
2:36
MRAVEC Marcel
(Czech Republic)
[1:08] MRAVEC: Shido
[1:23] FERNANDES: Shido
[1:53] FERNANDES: Shido
[2:16] FERNANDES: (Osae-komi-waza)

 
9th Fight [-60 kg]: Preliminary round
STOSIC Mateja
(Serbia)
10-003
IWPIWP
2:09
WYSOCKI Lukasz
(Poland)
[0:15] WYSOCKI: Shido
[1:22] WYSOCKI: Shido
[2:09] WYSOCKI: Shido

 
10th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BOLDIS Robert
(Romania)
00101-
IWPIWP
4:00
DEMIREL Muhammed
(Turkey)
[1:16] BOLDIS: Shido
[3:49] DEMIREL: Waza-ari

 
11th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SKOMOROHOVS Andrejs
(Latvia)
10-001
IWPIWP
2:07
TSVETKOV Tsvetan
(Bulgaria)
[0:51] TSVETKOV: Shido
[1:57] SKOMOROHOVS: Waza-ari
[1:57] SKOMOROHOVS: (Osae-komi-waza)

 
12th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BALTAT Maxim
(Moldova)
101001
IWPIWP
2:46
JAZAN Adam
(Israel)
[0:38] BALTAT: Shido
[0:38] JAZAN: Shido
[1:43] BALTAT: Waza-ari
[2:46] BALTAT: Waza-ari

 
13th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BALARJISHVILI Georgios
(Cyprus)
10-00-
IWPIWP
0:13
MAROSI Balint
(Hungary)
[0:13] BALARJISHVILI: Ippon

 
14th Fight [-60 kg]: Preliminary round
FATTAHOV Chingiz
(Azerbaijan)
00-011
IWPIWP
4:00
LIPARD Viljar
(Estonia)
[2:15] LIPARD: Waza-ari
[3:56] LIPARD: Shido

 
15th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MAGOMADOV Rizvan
(Russia)
101002
IWPIWP
3:44
KAPANADZE Kote
(Georgia)
[0:45] KAPANADZE: Shido
[0:45] MAGOMADOV: Shido
[1:29] MAGOMADOV: (Osae-komi-waza)
[2:39] KAPANADZE: Shido
[3:24] MAGOMADOV: Waza-ari
[3:44] MAGOMADOV: Waza-ari

 
16th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DARBINYAN Styopa
(Armenia)
001011
IWPIWP
4:00
ZAIN-PROSSER Harry
(Great Britain)
[0:36] ZAIN-PROSSER: Waza-ari
[1:25] DARBINYAN: Shido
[3:54] ZAIN-PROSSER: Shido

 
17th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BAYRAMOV Turan
(Azerbaijan)
11-001
IWPIWP
2:13
CALKA Tadas
(Lithuania)
[0:47] CALKA: Shido
[1:10] BAYRAMOV: Waza-ari
[2:13] BAYRAMOV: Ippon

 
18th Fight [-60 kg]: Preliminary round
CHAMBEL Rafael
(Portugal)
101011
IWPIWP
4:00
LOSKA Olaf
(Poland)
[2:04] CHAMBEL: Waza-ari
[2:30] LOSKA: Waza-ari
[3:14] CHAMBEL: Shido
[3:46] LOSKA: Shido
[4:00] CHAMBEL: Waza-ari

 
19th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KAZIMIROV Vladyslav
(Ukraine)
012001
IWPIWP
4:00
GOMBAS Balint
(Hungary)
[1:00] KAZIMIROV: Shido
[2:21] KAZIMIROV: Shido
[3:24] GOMBAS: Shido
[3:35] KAZIMIROV: Waza-ari

 
20th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SCHIRALDI Michele
(Italy)
01-002
IWPIWP
4:29
BOLOVAN Paul
(Romania)
[0:58] BOLOVAN: Shido
[1:27] BOLOVAN: Shido
(Golden Score)
[0:29] SCHIRALDI: Waza-ari

 
21th Fight [-60 kg]: Preliminary round
EMERSIC Blaz
(Slovenia)
002011
IWPIWP
4:00
DVORACEK Antonin
(Czech Republic)
[0:51] EMERSIC: Shido
[2:23] DVORACEK: Shido
[2:52] DVORACEK: Waza-ari
[3:46] EMERSIC: Shido

 
22th Fight [-60 kg]: Preliminary round
TONTINIDIS Mikis
(Greece)
00-11-
IWPIWP
1:44
SAFER Adam
(Austria)
[0:51] SAFER: Waza-ari
[1:44] SAFER: Ippon

 
23th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ARSUNUKAEV Andarbek
(Russia)
101003
IWPIWP
5:02
FERNANDES B.tralhao
(Portugal)
[0:36] FERNANDES: Shido
[2:19] FERNANDES: Shido
[3:05] ARSUNUKAEV: Shido
(Golden Score)
[1:02] FERNANDES: Shido

 
24th Fight [-60 kg]: Preliminary round
STOSIC Mateja
(Serbia)
00-11-
IWPIWP
0:58
DEMIREL Muhammed
(Turkey)
[0:15] DEMIREL: Waza-ari
[0:58] DEMIREL: Ippon

 
25th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SKOMOROHOVS Andrejs
(Latvia)
10-00-
IWPIWP
0:14
BALTAT Maxim
(Moldova)
[0:14] SKOMOROHOVS: Ippon

 
26th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BALARJISHVILI Georgios
(Cyprus)
012002
IWPIWP
7:15
LIPARD Viljar
(Estonia)
[1:50] BALARJISHVILI: Shido
[3:25] BALARJISHVILI: Shido
(Golden Score)
[0:43] LIPARD: Shido
[1:19] LIPARD: Shido
[2:57] BALARJISHVILI: Ippon
[2:57] BALARJISHVILI: Ippon (-)
[3:15] BALARJISHVILI: Waza-ari

 
27th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MAGOMADOV Rizvan
(Russia)
10-001
IWPIWP
1:25
ZAIN-PROSSER Harry
(Great Britain)
[0:18] MAGOMADOV: Waza-ari
[1:05] ZAIN-PROSSER: Shido
[1:25] MAGOMADOV: Waza-ari

 
28th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BAYRAMOV Turan
(Azerbaijan)
10-002
IWPIWP
3:15
CHAMBEL Rafael
(Portugal)
[0:56] CHAMBEL: Shido
[2:47] CHAMBEL: Shido
[3:15] BAYRAMOV: Ippon

 
29th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KAZIMIROV Vladyslav
(Ukraine)
10-00-
IWPIWP
0:43
SCHIRALDI Michele
(Italy)
[0:43] KAZIMIROV: Ippon

 
30th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DVORACEK Antonin
(Czech Republic)
11-00-
IWPIWP
1:46
SAFER Adam
(Austria)
[1:44] DVORACEK: Waza-ari
[1:46] DVORACEK: Ippon

 
31th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ARSUNUKAEV Andarbek
(Russia)
001011
IWPIWP
4:56
DEMIREL Muhammed
(Turkey)
[3:01] DEMIREL: Shido
[3:48] ARSUNUKAEV: Shido
(Golden Score)
[0:56] DEMIREL: Waza-ari

 
32th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SKOMOROHOVS Andrejs
(Latvia)
10-00-
IWPIWP
1:00
BALARJISHVILI Georgios
(Cyprus)
[0:40] SKOMOROHOVS: (Osae-komi-waza)

 
33th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MAGOMADOV Rizvan
(Russia)
011101
IWPIWP
3:27
BAYRAMOV Turan
(Azerbaijan)
[0:20] MAGOMADOV: Shido
[0:20] BAYRAMOV: Shido
[3:10] MAGOMADOV: Waza-ari
[3:27] BAYRAMOV: Ippon

 
34th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KAZIMIROV Vladyslav
(Ukraine)
11-01-
IWPIWP
2:52
DVORACEK Antonin
(Czech Republic)
[1:39] KAZIMIROV: Waza-ari
[2:40] DVORACEK: Waza-ari
[2:52] KAZIMIROV: Ippon

 
35th Fight [-60 kg]: Repechage
PRIONIDIS Ilias
(Greece)
00-101
IWPIWP
1:07
BOLDIS Robert
(Romania)
[0:16] BOLDIS: Waza-ari
[0:57] BOLDIS: Shido
[1:07] BOLDIS: Waza-ari

 
36th Fight [-60 kg]: Repechage
BOLDIS Robert
(Romania)
002102
IWPIWP
4:10
STOSIC Mateja
(Serbia)
[1:15] BOLDIS: Shido
[1:15] STOSIC: Shido
[3:27] BOLDIS: Shido
[3:27] STOSIC: Shido
(Golden Score)
[0:10] STOSIC: Ippon

 
37th Fight [-60 kg]: Repechage
TSVETKOV Tsvetan
(Bulgaria)
00311-
IWPIWP
2:04
BALTAT Maxim
(Moldova)
[0:45] TSVETKOV: Shido
[1:30] TSVETKOV: Shido
[1:55] BALTAT: Waza-ari
[2:04] TSVETKOV: Shido

 
38th Fight [-60 kg]: Repechage
CALKA Tadas
(Lithuania)
102011
IWPIWP
5:48
CHAMBEL Rafael
(Portugal)
[0:24] CHAMBEL: Waza-ari
[3:09] CALKA: Waza-ari
[3:58] CALKA: Shido
[3:58] CHAMBEL: Shido
(Golden Score)
[0:53] CALKA: Shido
[1:48] CALKA: Waza-ari

 
39th Fight [-60 kg]: Repechage
GOMBAS Balint
(Hungary)
00110-
IWPIWP
1:04
SCHIRALDI Michele
(Italy)
[0:48] GOMBAS: Shido
[1:04] SCHIRALDI: Ippon

 
40th Fight [-60 kg]: Repechage
STOSIC Mateja
(Serbia)
01-10-
IWPIWP
4:00
ARSUNUKAEV Andarbek
(Russia)
[1:56] ARSUNUKAEV: Waza-ari
[3:41] STOSIC: Waza-ari
[4:00] ARSUNUKAEV: Waza-ari

 
41th Fight [-60 kg]: Repechage
BALTAT Maxim
(Moldova)
00-10-
IWPIWP
1:50
BALARJISHVILI Georgios
(Cyprus)
[0:13] BALARJISHVILI: Waza-ari
[1:50] BALARJISHVILI: Waza-ari

 
42th Fight [-60 kg]: Repechage
CALKA Tadas
(Lithuania)
00101-
IWPIWP
4:00
MAGOMADOV Rizvan
(Russia)
[1:09] MAGOMADOV: Waza-ari
[1:57] CALKA: Shido

 
43th Fight [-60 kg]: Repechage
SCHIRALDI Michele
(Italy)
00110-
IWPIWP
4:28
DVORACEK Antonin
(Czech Republic)
[0:42] SCHIRALDI: Shido
(Golden Score)
[0:28] SCHIRALDI: Ippon
[0:28] SCHIRALDI: Ippon (-)
[0:28] DVORACEK: Ippon

 
44th Fight [-60 kg]: Semifinal
DEMIREL Muhammed
(Turkey)
10-001
IWPIWP
2:49
SKOMOROHOVS Andrejs
(Latvia)
[0:36] DEMIREL: Waza-ari
[1:09] DEMIREL: (Osae-komi-waza)
[1:17] SKOMOROHOVS: (Osae-komi-waza)
[1:18] DEMIREL: (Osae-komi-waza)
[1:19] DEMIREL: (Osae-komi-waza)
[1:22] DEMIREL: Ippon (-)
[2:20] SKOMOROHOVS: Shido
[2:49] DEMIREL: Waza-ari

 
45th Fight [-60 kg]: Semifinal
BAYRAMOV Turan
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
0:37
KAZIMIROV Vladyslav
(Ukraine)
[0:37] BAYRAMOV: Ippon

 
46th Fight [-60 kg]: Repechage
ARSUNUKAEV Andarbek
(Russia)
10-00-
IWPIWP
4:23
BALARJISHVILI Georgios
(Cyprus)
(Golden Score)
[0:23] ARSUNUKAEV: Ippon

 
47th Fight [-60 kg]: Repechage
MAGOMADOV Rizvan
(Russia)
011002
IWPIWP
4:00
DVORACEK Antonin
(Czech Republic)
[0:26] MAGOMADOV: Waza-ari
[1:26] MAGOMADOV: Shido
[1:26] DVORACEK: Shido
[2:38] DVORACEK: Shido

 
48th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
ARSUNUKAEV Andarbek
(Russia)
011001
IWPIWP
4:16
KAZIMIROV Vladyslav
(Ukraine)
[1:38] ARSUNUKAEV: Shido
[2:50] KAZIMIROV: Shido
(Golden Score)
[0:16] ARSUNUKAEV: Waza-ari

 
49th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
MAGOMADOV Rizvan
(Russia)
10-00-
IWPIWP
2:55
SKOMOROHOVS Andrejs
(Latvia)
[1:37] MAGOMADOV: Waza-ari
[2:55] MAGOMADOV: Waza-ari

 
50th Fight [-60 kg]: Final
DEMIREL Muhammed
(Turkey)
00-10-
IWPIWP
0:41
BAYRAMOV Turan
(Azerbaijan)
[0:40] BAYRAMOV: Ippon

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-