13.12.2019 [16:20:31]Cadet European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -50 kg:
Contest Sheet



-50 kg: Pool A
       
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
      
  
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
    
 
      
    
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
  
LEDJANSKI, Ivan (SRB)
      
  
LEDJANSKI, Ivan (SRB)
    
FLEMING, Douglas (GBR)
      
      
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
VEKSLER, Yehonatan (ISR)
     Winner Pool A
  
VEKSLER, Yehonatan (ISR)
    
 
      
    
ZELIANKO, Dzmitry (BLR)
  
VAN DER REE, Thom (NED)
      
  
ZELIANKO, Dzmitry (BLR)
    
ZELIANKO, Dzmitry (BLR)
      


-50 kg: Pool B
       
ARBUZOV, Timur (RUS)
      
  
ARBUZOV, Timur (RUS)
    
 
      
    
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
  
BARCZIKAY, Akos (HUN)
      
  
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
    
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
      
      
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
MATEI, Alexandru (ROU)
     Winner Pool B
  
MATEI, Alexandru (ROU)
    
 
      
    
MATEI, Alexandru (ROU)
  
POLMO, Antonio (ITA)
      
  
POLMO, Antonio (ITA)
    
CHRISTODOULIDES, Petros (CYP)
      


-50 kg: Pool C
       
SCATOLINO, Thomas (ITA)
      
  
SCATOLINO, Thomas (ITA)
    
 
      
    
PESTELARD, Louis (FRA)
  
PESTELARD, Louis (FRA)
      
  
PESTELARD, Louis (FRA)
    
GHUKASYAN, Serzh (ARM)
      
      
PESTELARD, Louis (FRA)
ANGHEL, Andrei (ROU)
     Winner Pool C
  
ANGHEL, Andrei (ROU)
    
 
      
    
ANGHEL, Andrei (ROU)
  
GANBARLI, Ismayil (AZE)
      
  
BARROSO LOPEZ, Luis (ESP)
    
BARROSO LOPEZ, Luis (ESP)
      


-50 kg: Pool D
       
HOLOBORODKO, Mykyta (UKR)
      
  
HOLOBORODKO, Mykyta (UKR)
    
 
      
    
HOLOBORODKO, Mykyta (UKR)
  
ESENBOGA, Yunus Emre (TUR)
      
  
ESENBOGA, Yunus Emre (TUR)
    
NORKEVICIUS, Matas (LTU)
      
      
HOLOBORODKO, Mykyta (UKR)
SHULMAN, Ariel (ISR)
     Winner Pool D
  
SHULMAN, Ariel (ISR)
    
 
      
    
SHULMAN, Ariel (ISR)
  
MARDUSEVICH, Uladzislau (BLR)
      
  
CHAPURISHVILI, Kako (GEO)
    
CHAPURISHVILI, Kako (GEO)
      


-50 kg: Repechage
       
 
      
  
LEDJANSKI, Ivan (SRB)
    
LEDJANSKI, Ivan (SRB)
   
ZELIANKO, Dzmitry (BLR)
  
       
  
ZELIANKO, Dzmitry (BLR)
    
      
MATEI, Alexandru (ROU)
BARCZIKAY, Akos (HUN)
      
  
BARCZIKAY, Akos (HUN)
    
ARBUZOV, Timur (RUS)
   
MATEI, Alexandru (ROU)
  
       
  
MATEI, Alexandru (ROU)
    
       
GHUKASYAN, Serzh (ARM)
      
  
SCATOLINO, Thomas (ITA)
    
SCATOLINO, Thomas (ITA)
   
ANGHEL, Andrei (ROU)
  
       
  
ANGHEL, Andrei (ROU)
    
      
SHULMAN, Ariel (ISR)
 
      
  
ESENBOGA, Yunus Emre (TUR)
    
ESENBOGA, Yunus Emre (TUR)
   
SHULMAN, Ariel (ISR)
  
       
  
SHULMAN, Ariel (ISR)
    


-50 kg: Fight for 3rd place
       
MATEI, Alexandru (ROU)
      
  
MATEI, Alexandru (ROU)
    
PESTELARD, Louis (FRA)
      
       
SHULMAN, Ariel (ISR)
      
  
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
    
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
      


-50 kg: Semifinal / Final
       
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
      
Winner Pool A 
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
    
BACHIASHVILI, Nika (GEO)
      
Winner Pool B   
VALADIER PICARD, Romain (FRA)
  
PESTELARD, Louis (FRA)
      
Winner Pool C 
HOLOBORODKO, Mykyta (UKR)
    
HOLOBORODKO, Mykyta (UKR)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-