10.12.2019 [05:20:22]Cadet European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
          
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
         
 
 
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
       
 
   
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
     
JOKUBENAS, Elijus (LTU)
 
JOKUBENAS, Elijus (LTU)
       
FERNANDES, B.tralhao (POR)
     
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
   
 
 
FERNANDES, B.tralhao (POR)
       
DE ZAN, Mattia (ITA)
   
FERNANDES, B.tralhao (POR)
     
MRAVEC, Marcel (CZE)
 
MRAVEC, Marcel (CZE)
       
STOSIC, Mateja (SRB)
       
DEMIREL, Muhammed (TUR)
 
 
 
STOSIC, Mateja (SRB)
     Winner Pool A 
 
   
STOSIC, Mateja (SRB)
     
WYSOCKI, Lukasz (POL)
 
WYSOCKI, Lukasz (POL)
       
 
     
DEMIREL, Muhammed (TUR)
   
BOLDIS, Robert (ROU)
 
BOLDIS, Robert (ROU)
       
DEMIREL, Muhammed (TUR)
   
DEMIREL, Muhammed (TUR)
     
PRIONIDIS, Ilias (GRE)
 
DEMIREL, Muhammed (TUR)
       


-60 kg: Pool B
          
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
         
 
 
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
       
TSVETKOV, Tsvetan (BUL)
   
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
     
 
 
TSVETKOV, Tsvetan (BUL)
       
 
     
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
   
BALTAT, Maxim (MDA)
 
BALTAT, Maxim (MDA)
       
JAZAN, Adam (ISR)
   
BALTAT, Maxim (MDA)
     
 
 
JAZAN, Adam (ISR)
       
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
       
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
 
 
 
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
     Winner Pool B 
MAROSI, Balint (HUN)
   
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
     
 
 
MAROSI, Balint (HUN)
       
 
     
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
   
FATTAHOV, Chingiz (AZE)
 
FATTAHOV, Chingiz (AZE)
       
LIPARD, Viljar (EST)
   
LIPARD, Viljar (EST)
     
AUST, Phillip (AUT)
 
LIPARD, Viljar (EST)
       


-60 kg: Pool C
          
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
         
 
 
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
       
KAPANADZE, Kote (GEO)
   
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
     
DOLGILEVICS, Andis (LAT)
 
KAPANADZE, Kote (GEO)
       
DARBINYAN, Styopa (ARM)
     
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
   
 
 
DARBINYAN, Styopa (ARM)
       
 
   
ZAIN-PROSSER, Harry (GBR)
     
ZAIN-PROSSER, Harry (GBR)
 
ZAIN-PROSSER, Harry (GBR)
       
BAYRAMOV, Turan (AZE)
       
BAYRAMOV, Turan (AZE)
 
 
 
BAYRAMOV, Turan (AZE)
     Winner Pool C 
 
   
BAYRAMOV, Turan (AZE)
     
CALKA, Tadas (LTU)
 
CALKA, Tadas (LTU)
       
 
     
BAYRAMOV, Turan (AZE)
   
CHAMBEL, Rafael (POR)
 
CHAMBEL, Rafael (POR)
       
 
   
CHAMBEL, Rafael (POR)
     
LOSKA, Olaf (POL)
 
LOSKA, Olaf (POL)
       


-60 kg: Pool D
          
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
         
 
 
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
       
 
   
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
     
GOMBAS, Balint (HUN)
 
GOMBAS, Balint (HUN)
       
SCHIRALDI, Michele (ITA)
     
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
   
BROVOLD, Gustav (NOR)
 
SCHIRALDI, Michele (ITA)
       
BOLOVAN, Paul (ROU)
   
SCHIRALDI, Michele (ITA)
     
 
 
BOLOVAN, Paul (ROU)
       
EMERSIC, Blaz (SLO)
       
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
 
 
 
EMERSIC, Blaz (SLO)
     Winner Pool D 
DVORACEK, Antonin (CZE)
   
DVORACEK, Antonin (CZE)
     
VDOVIC, Nikola (CRO)
 
DVORACEK, Antonin (CZE)
       
TONTINIDIS, Mikis (GRE)
     
DVORACEK, Antonin (CZE)
   
 
 
TONTINIDIS, Mikis (GRE)
       
SAFER, Adam (AUT)
   
SAFER, Adam (AUT)
     
 
 
SAFER, Adam (AUT)
       


-60 kg: Repechage
          
PRIONIDIS, Ilias (GRE)
 
BOLDIS, Robert (ROU)
       
BOLDIS, Robert (ROU)
   
STOSIC, Mateja (SRB)
     
  
STOSIC, Mateja (SRB)
   
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
   
    
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
     
          
        
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
 
 
 
TSVETKOV, Tsvetan (BUL)
       
TSVETKOV, Tsvetan (BUL)
   
BALTAT, Maxim (MDA)
     
  
BALTAT, Maxim (MDA)
   
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
   
    
BALARJISHVILI, Georgios (CYP)
     
          
          
 
 
CALKA, Tadas (LTU)
       
CALKA, Tadas (LTU)
   
CALKA, Tadas (LTU)
     
  
CHAMBEL, Rafael (POR)
   
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
   
    
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
     
          
        
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
 
 
 
GOMBAS, Balint (HUN)
       
GOMBAS, Balint (HUN)
   
SCHIRALDI, Michele (ITA)
     
  
SCHIRALDI, Michele (ITA)
   
DVORACEK, Antonin (CZE)
   
    
DVORACEK, Antonin (CZE)
     


-60 kg: Fight for 3rd place
          
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
         
  
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
       
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
         
          
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
         
  
MAGOMADOV, Rizvan (RUS)
       
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
         


-60 kg: Semifinal / Final
          
DEMIREL, Muhammed (TUR)
         
Winner Pool A 
DEMIREL, Muhammed (TUR)
       
SKOMOROHOVS, Andrejs (LAT)
         
Winner Pool B   
BAYRAMOV, Turan (AZE)
     
BAYRAMOV, Turan (AZE)
         
Winner Pool C 
BAYRAMOV, Turan (AZE)
       
KAZIMIROV, Vladyslav (UKR)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-