01.06.2020 [00:08:30]Cadet European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -66 kg:
Contest Sheet



-66 kg: Pool A
          
TSECHOEV, Adam (RUS)
         
 
 
TSECHOEV, Adam (RUS)
       
IZVOREANU, Radu (MDA)
   
TSECHOEV, Adam (RUS)
     
ISPAS, Lorenzo (ROU)
 
IZVOREANU, Radu (MDA)
       
 
     
TSECHOEV, Adam (RUS)
   
SINANOVIC, Emil (MNE)
 
SINANOVIC, Emil (MNE)
       
YANEV, Antonio (BUL)
   
YANEV, Antonio (BUL)
     
 
 
YANEV, Antonio (BUL)
       
ISMAYILOV, Nahid (AZE)
       
TSECHOEV, Adam (RUS)
 
 
 
ISMAYILOV, Nahid (AZE)
     Winner Pool A 
NAIRNE, Ethan (GBR)
   
ISMAYILOV, Nahid (AZE)
     
MIKALAUSKAS, Pijus (LTU)
 
NAIRNE, Ethan (GBR)
       
DYSHEL, David (ISR)
     
DYSHEL, David (ISR)
   
 
 
DYSHEL, David (ISR)
       
BENTHEM, Max (NED)
   
DYSHEL, David (ISR)
     
 
 
BENTHEM, Max (NED)
       


-66 kg: Pool B
          
NEBOTOV, Serhii (UKR)
         
 
 
NEBOTOV, Serhii (UKR)
       
AGHANYAN, Vahe (ARM)
   
NEBOTOV, Serhii (UKR)
     
TRILLJARV, Matheas (EST)
 
AGHANYAN, Vahe (ARM)
       
 
     
NEBOTOV, Serhii (UKR)
   
BEQIRI, Festim (KOS)
 
BEQIRI, Festim (KOS)
       
 
   
HERKOVIC, Nace (SLO)
     
HERKOVIC, Nace (SLO)
 
HERKOVIC, Nace (SLO)
       
SZEGEDI, Daniel (HUN)
       
SZEGEDI, Daniel (HUN)
 
 
 
SZEGEDI, Daniel (HUN)
     Winner Pool B 
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
   
SZEGEDI, Daniel (HUN)
     
RACZEK, Aleksander (POL)
 
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
       
SPERLICH, David (GER)
     
SZEGEDI, Daniel (HUN)
   
 
 
SPERLICH, David (GER)
       
 
   
SPERLICH, David (GER)
     
LAUFMANIS, Arturs (LAT)
 
LAUFMANIS, Arturs (LAT)
       


-66 kg: Pool C
          
TERASHVILI, Giorgi (GEO)
         
 
 
TERASHVILI, Giorgi (GEO)
       
ABRAHAMYAN, Davit (ARM)
   
TERASHVILI, Giorgi (GEO)
     
BOTOFEI, Ionut (ROU)
 
BOTOFEI, Ionut (ROU)
       
JOZELJIC, Mario (BIH)
     
SZYMANSKI, Szymon (POL)
   
 
 
JOZELJIC, Mario (BIH)
       
SZYMANSKI, Szymon (POL)
   
SZYMANSKI, Szymon (POL)
     
 
 
SZYMANSKI, Szymon (POL)
       
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
       
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
 
 
 
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
     Winner Pool C 
AHIBO, Hans-Jorris (FRA)
   
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
     
RZAZADE, Matin (AZE)
 
RZAZADE, Matin (AZE)
       
 
     
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
   
PALAMARCIUC, Vlad (MDA)
 
PALAMARCIUC, Vlad (MDA)
       
MALAZARTE, Shaun (GBR)
   
MALAZARTE, Shaun (GBR)
     
 
 
MALAZARTE, Shaun (GBR)
       


-66 kg: Pool D
          
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
         
 
 
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
       
VAN DUN, Mo (NED)
   
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
     
RAHMANI, Ram (ISR)
 
VAN DUN, Mo (NED)
       
 
     
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
   
NURKOVIC, Jahja (MNE)
 
NURKOVIC, Jahja (MNE)
       
SZABO, Aron (HUN)
   
NURKOVIC, Jahja (MNE)
     
 
 
SZABO, Aron (HUN)
       
SALVO, Samuel (ITA)
       
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
 
 
 
SALVO, Samuel (ITA)
     Winner Pool D 
RUEBO, Jano (GER)
   
RUEBO, Jano (GER)
     
BATSISHCHA, Ihar (BLR)
 
RUEBO, Jano (GER)
       
PAASTEL, Randel (EST)
     
PAASTEL, Randel (EST)
   
 
 
PAASTEL, Randel (EST)
       
 
   
PAASTEL, Randel (EST)
     
SIMANAITIS, Justas (LTU)
 
SIMANAITIS, Justas (LTU)
       


-66 kg: Repechage
          
 
 
IZVOREANU, Radu (MDA)
       
IZVOREANU, Radu (MDA)
   
IZVOREANU, Radu (MDA)
     
  
YANEV, Antonio (BUL)
   
DYSHEL, David (ISR)
   
    
DYSHEL, David (ISR)
     
          
        
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
 
 
 
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
       
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
   
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
     
  
SPERLICH, David (GER)
   
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
   
    
NEBOTOV, Serhii (UKR)
     
          
          
 
 
RZAZADE, Matin (AZE)
       
RZAZADE, Matin (AZE)
   
RZAZADE, Matin (AZE)
     
  
MALAZARTE, Shaun (GBR)
   
RZAZADE, Matin (AZE)
   
    
SZYMANSKI, Szymon (POL)
     
          
        
VAN DUN, Mo (NED)
 
 
 
VAN DUN, Mo (NED)
       
VAN DUN, Mo (NED)
   
VAN DUN, Mo (NED)
     
  
NURKOVIC, Jahja (MNE)
   
VAN DUN, Mo (NED)
   
    
PAASTEL, Randel (EST)
     


-66 kg: Fight for 3rd place
          
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
         
  
TSOUTLASVILI, Michail (GRE)
       
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
         
          
VAN DUN, Mo (NED)
         
  
VAN DUN, Mo (NED)
       
SZEGEDI, Daniel (HUN)
         


-66 kg: Semifinal / Final
          
TSECHOEV, Adam (RUS)
         
Winner Pool A 
TSECHOEV, Adam (RUS)
       
SZEGEDI, Daniel (HUN)
         
Winner Pool B   
TSECHOEV, Adam (RUS)
     
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
         
Winner Pool C 
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
       
SHABIKHANOV, Saikhan (RUS)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-