08.04.2020 [23:10:51]Cadet European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -90 kg:
Contest Sheet



-90 kg: Pool A
       
CRET, Alex (ROU)
      
  
CRET, Alex (ROU)
    
 
      
    
ERMURACHI, Catalin (MDA)
  
ERMURACHI, Catalin (MDA)
      
  
ERMURACHI, Catalin (MDA)
    
VISSERS, Lars (NED)
      
      
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
PRIILINN TURK, Karl (EST)
     Winner Pool A
  
PRIILINN TURK, Karl (EST)
    
 
      
    
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
  
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
      
  
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
    
MECHOWSKI, Dawid (POL)
      


-90 kg: Pool B
       
TURANSZKI, Zalan (HUN)
      
  
TURANSZKI, Zalan (HUN)
    
 
      
    
PASKEVICIUS, Martynas (LTU)
  
PASKEVICIUS, Martynas (LTU)
      
  
PASKEVICIUS, Martynas (LTU)
    
KUKA, Rios (KOS)
      
      
LIVEZE, Kenny (FRA)
LIVEZE, Kenny (FRA)
     Winner Pool B
  
LIVEZE, Kenny (FRA)
    
 
      
    
LIVEZE, Kenny (FRA)
  
MATASEJE, Benjamin (SVK)
      
  
CHUYASHKOU, Viachaslau (BLR)
    
CHUYASHKOU, Viachaslau (BLR)
      


-90 kg: Pool C
       
ACCOGLI, Daniele (ITA)
      
  
ACCOGLI, Daniele (ITA)
    
 
      
    
ACCOGLI, Daniele (ITA)
  
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
      
  
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
    
MITROCHINAS, Marijus (LTU)
      
      
ACCOGLI, Daniele (ITA)
VLADOV, Borislav (BUL)
     Winner Pool C
  
VLADOV, Borislav (BUL)
    
 
      
    
VLADOV, Borislav (BUL)
  
 
      
  
SIVAN, Roy (ISR)
    
SIVAN, Roy (ISR)
      


-90 kg: Pool D
       
GUSEINOV, Dzhavad (RUS)
      
  
GUSEINOV, Dzhavad (RUS)
    
 
      
    
GUSEINOV, Dzhavad (RUS)
  
IJJAS, Attila (HUN)
      
  
IJJAS, Attila (HUN)
    
JAMAIGNE, Zackarya (BEL)
      
      
GUSEINOV, Dzhavad (RUS)
GUGUNASHVILI, Gizo (GEO)
     Winner Pool D
  
GUGUNASHVILI, Gizo (GEO)
    
 
      
    
GUGUNASHVILI, Gizo (GEO)
  
ADAM, Viktor (SVK)
      
  
ADAM, Viktor (SVK)
    
SPIKA, Aleksandrs (LAT)
      


-90 kg: Repechage
       
MECHOWSKI, Dawid (POL)
      
  
PRIILINN TURK, Karl (EST)
    
PRIILINN TURK, Karl (EST)
   
PRIILINN TURK, Karl (EST)
  
       
  
ERMURACHI, Catalin (MDA)
    
      
PRIILINN TURK, Karl (EST)
 
      
  
CHUYASHKOU, Viachaslau (BLR)
    
CHUYASHKOU, Viachaslau (BLR)
   
PASKEVICIUS, Martynas (LTU)
  
       
  
PASKEVICIUS, Martynas (LTU)
    
       
 
      
  
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
    
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
   
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
  
       
  
VLADOV, Borislav (BUL)
    
      
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
 
      
  
IJJAS, Attila (HUN)
    
IJJAS, Attila (HUN)
   
GUGUNASHVILI, Gizo (GEO)
  
       
  
GUGUNASHVILI, Gizo (GEO)
    


-90 kg: Fight for 3rd place
       
PRIILINN TURK, Karl (EST)
      
  
ACCOGLI, Daniele (ITA)
    
ACCOGLI, Daniele (ITA)
      
       
JEDRZEJEWSKI, Michal (POL)
      
  
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
    
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
      


-90 kg: Semifinal / Final
       
POLADISHVILI, Tornike (GEO)
      
Winner Pool A 
LIVEZE, Kenny (FRA)
    
LIVEZE, Kenny (FRA)
      
Winner Pool B   
LIVEZE, Kenny (FRA)
  
ACCOGLI, Daniele (ITA)
      
Winner Pool C 
GUSEINOV, Dzhavad (RUS)
    
GUSEINOV, Dzhavad (RUS)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-