07.12.2019 [04:28:32]Cadet European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category +90 kg:
Contest Sheet



+90 kg: Pool A
       
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
      
  
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
    
 
      
    
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
  
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
      
  
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
    
DE VOS, Rogier (NED)
      
      
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
CARLETTI, Jean (ITA)
     Winner Pool A
  
CARLETTI, Jean (ITA)
    
 
      
    
ERTUG, Munir (TUR)
  
WOJCIECHOWSKI, Kacper (POL)
      
  
ERTUG, Munir (TUR)
    
ERTUG, Munir (TUR)
      


+90 kg: Pool B
       
TATIASHVILI, Giga (GEO)
      
  
TATIASHVILI, Giga (GEO)
    
 
      
    
TATIASHVILI, Giga (GEO)
  
 
      
  
EL SAWY, Josip (GER)
    
EL SAWY, Josip (GER)
      
      
TATIASHVILI, Giga (GEO)
BAGRIN, Alin (MDA)
     Winner Pool B
  
BAGRIN, Alin (MDA)
    
 
      
    
SOMAU, Maksim (BLR)
  
CADJENOVIC, Djordje (MNE)
      
  
SOMAU, Maksim (BLR)
    
SOMAU, Maksim (BLR)
      


+90 kg: Pool C
       
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
      
  
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
    
 
      
    
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
  
STOSIC, Andrija (SRB)
      
  
STOSIC, Andrija (SRB)
    
MOOR, Lorenz (GER)
      
      
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
TADIC, Branko (BIH)
     Winner Pool C
  
TADIC, Branko (BIH)
    
 
      
    
STARAVOITAU, Mikita (BLR)
  
 
      
  
STARAVOITAU, Mikita (BLR)
    
STARAVOITAU, Mikita (BLR)
      


+90 kg: Pool D
       
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
      
  
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
    
 
      
    
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
  
IVASCENKO, Aleksijs (LAT)
      
  
LEONIDIS, Aristotelis Aris (GRE)
    
LEONIDIS, Aristotelis Aris (GRE)
      
      
DEMETRASHVILI, Irakli (GEO)
SHMACHILIN, Evgeny (ISR)
     Winner Pool D
  
SHMACHILIN, Evgeny (ISR)
    
 
      
    
DEMETRASHVILI, Irakli (GEO)
  
BLOM, Jules (NED)
      
  
DEMETRASHVILI, Irakli (GEO)
    
DEMETRASHVILI, Irakli (GEO)
      


+90 kg: Repechage
       
DE VOS, Rogier (NED)
      
  
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
    
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
   
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
  
       
  
ERTUG, Munir (TUR)
    
      
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
 
      
  
EL SAWY, Josip (GER)
    
EL SAWY, Josip (GER)
   
EL SAWY, Josip (GER)
  
       
  
SOMAU, Maksim (BLR)
    
       
 
      
  
STOSIC, Andrija (SRB)
    
STOSIC, Andrija (SRB)
   
STARAVOITAU, Mikita (BLR)
  
       
  
STARAVOITAU, Mikita (BLR)
    
      
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
BLOM, Jules (NED)
      
  
BLOM, Jules (NED)
    
SHMACHILIN, Evgeny (ISR)
   
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
  
       
  
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
    


+90 kg: Fight for 3rd place
       
ONOPRIENKO, Nodar (RUS)
      
  
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
    
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
      
       
ANGLIONIN, Mathias (FRA)
      
  
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
    
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
      


+90 kg: Semifinal / Final
       
MAMMEDOV, Huseyn (AZE)
      
Winner Pool A 
TATIASHVILI, Giga (GEO)
    
TATIASHVILI, Giga (GEO)
      
Winner Pool B   
TATIASHVILI, Giga (GEO)
  
MAGOMADOV, Akhmed (RUS)
      
Winner Pool C 
DEMETRASHVILI, Irakli (GEO)
    
DEMETRASHVILI, Irakli (GEO)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-