26.02.2020 [19:59:44]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría -100 kg:
Combates

1o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
SPILER Andraz
(Eslovenia)
0000-00103
IWYKPIWYKP
04:00
PETKUS Romas
(Lituania)
[1:29] PETKUS: Shido
[2:11] PETKUS: Shido
[3:22] PETKUS: Yuko
[3:51] PETKUS: Shido

 
2o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
VOS Biko
(Países Bajos)
0000101001
IWYKPIWYKP
04:00
SHUKUROV Jalil
(Azerbaiyán)
[1:22] VOS: Shido
[1:41] SHUKUROV: Yuko
[1:43] SHUKUROV: Yuko (-)
[1:43] SHUKUROV: Waza-ari
[3:41] SHUKUROV: Shido

 
3o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
TEVRENTSIDIS Dimitrios
(Grecia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:55
DJORDA Slobodan
(Serbia)
[0:55] DJORDA: Waza-ari
[0:55] DJORDA: Waza-ari (-)
[0:55] DJORDA: Ippon

 
4o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
HAGENEDER Maximilian
(Austria)
1100-00003
IWYKPIWYKP
01:52
RUDINSZKY Adam
(Hungría)
[0:15] RUDINSZKY: Shido
[0:52] RUDINSZKY: Shido
[1:06] HAGENEDER: Waza-ari
[1:40] RUDINSZKY: Shido
[1:52] HAGENEDER: Ippon

 
5o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
DUBCEAC Tudor
(Moldavia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:35
MALSUIGENOV Ramazan
(Rusia)
[0:35] MALSUIGENOV: Ippon

 
6o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
DAMICO Nicolas
(Italia)
0010210002
IWYKPIWYKP
03:10
PEKOVIC Jovan
(Montenegro)
[0:18] DAMICO: Shido
[0:42] PEKOVIC: Shido
[0:42] DAMICO: Shido
[1:36] DAMICO: Yuko
[1:40] DAMICO: Yuko (-)
[2:19] PEKOVIC: Shido
[2:50] PEKOVIC: Yuko
[2:51] PEKOVIC: Yuko (-)
[2:52] DAMICO: Yuko
[3:10] PEKOVIC: Ippon

 
7o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
RAMIC Hadis
(Bosnia-Herzegovina)
0000100102
IWYKPIWYKP
04:00
ZAKHARENKA Ivan
(Belarusia)
[1:15] ZAKHARENKA: Shido
[2:51] RAMIC: Shido
[2:51] ZAKHARENKA: Shido
[3:22] ZAKHARENKA: Yuko

 
8o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
PRENTNER Clemens
(Austria)
0010110101
IWYKPIWYKP
02:25
SLABIAK Grzegorz
(Polonia)
[1:14] PRENTNER: Shido
[1:34] SLABIAK: Shido
[1:44] PRENTNER: Yuko
[2:05] PRENTNER: (Osae-komi-waza)
[2:06] SLABIAK: Yuko
[2:10] SLABIAK: (Osae-komi-waza)

 
9o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
RAKITA Semen
(Ucrania)
1000-0110-
IWYKPIWYKP
02:22
TUSHISHVILI Guram
(Georgia)
[1:02] TUSHISHVILI: (Osae-komi-waza)
[1:14] TUSHISHVILI: Yuko
[1:43] TUSHISHVILI: Waza-ari
[1:44] TUSHISHVILI: (Osae-komi-waza)
[2:02] RAKITA: (Osae-komi-waza)

 
10o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
ARIANO REBOUKA Nell Honore
(Francia)
1020-0000-
IWYKPIWYKP
02:09
IBRAGIC Sanjin
(Bosnia-Herzegovina)
[0:24] ARIANO REBOUKA: Yuko
[1:48] ARIANO REBOUKA: Waza-ari
[1:49] ARIANO REBOUKA: (Osae-komi-waza)
[1:56] ARIANO REBOUKA: Waza-ari (-)
[1:56] ARIANO REBOUKA: Yuko

 
11o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
SAVYTSKIY Anton
(Ucrania)
0010200002
IWYKPIWYKP
04:00
HAJAS Matej
(Eslovaquia)
[0:54] HAJAS: Shido
[0:54] SAVYTSKIY: Shido
[1:38] SAVYTSKIY: Yuko
[2:15] HAJAS: Shido
[3:38] SAVYTSKIY: Shido

 
12o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
PANA Horia
(Rumania)
0000100003
IWYKPIWYKP
04:00
RIVA Mattia
(Italia)
[1:03] PANA: Waza-ari
[1:12] PANA: Waza-ari (-)
[2:47] RIVA: Shido
[3:13] RIVA: Shido
[3:52] RIVA: Shido
[3:56] PANA: Shido

 
13o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
ILYASOV Niyaz
(Rusia)
1100-0000-
IWYKPIWYKP
00:44
TRILLO VALEIRO Sergio
(España)
[0:16] ILYASOV: Waza-ari
[0:44] ILYASOV: Ippon

 
14o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
RIDDERSMA Sjors
(Países Bajos)
0100200201
IWYKPIWYKP
04:00
VASKOVICIUS Martynas
(Lituania)
[1:21] RIDDERSMA: Shido
[1:56] VASKOVICIUS: Shido
[2:51] VASKOVICIUS: Yuko
[3:13] VASKOVICIUS: Yuko
[3:36] RIDDERSMA: Waza-ari
[4:00] RIDDERSMA: Shido

 
15o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
GALANDI Philipp
(Alemania)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
01:24
PETKUS Romas
(Lituania)
[0:11] GALANDI: Waza-ari
[1:09] GALANDI: (Osae-komi-waza)

 
16o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
SHUKUROV Jalil
(Azerbaiyán)
0000200001
IWYKPIWYKP
04:00
DJORDA Slobodan
(Serbia)
[0:44] DJORDA: Shido
[0:51] DJORDA: Shido (-)
[1:13] DJORDA: Shido
[2:25] SHUKUROV: Shido
[3:17] SHUKUROV: Shido

 
17o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
HAGENEDER Maximilian
(Austria)
000011000-
IWYKPIWYKP
01:33
MALSUIGENOV Ramazan
(Rusia)
[1:16] HAGENEDER: Shido
[1:33] MALSUIGENOV: Ippon

 
18o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
PEKOVIC Jovan
(Montenegro)
1020200001
IWYKPIWYKP
02:50
ZAKHARENKA Ivan
(Belarusia)
[0:24] PEKOVIC: Shido
[1:10] PEKOVIC: Shido
[1:10] ZAKHARENKA: Shido
[1:25] PEKOVIC: Yuko
[2:20] PEKOVIC: Waza-ari
[2:21] PEKOVIC: Waza-ari (-)
[2:21] PEKOVIC: Yuko
[2:28] PEKOVIC: Waza-ari
[2:50] PEKOVIC: Waza-ari

 
19o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
KUMRIC Zlatko
(Croacia)
0000-00001
IWYKPIWYKP
04:00
SLABIAK Grzegorz
(Polonia)
[0:57] SLABIAK: Shido
[1:01] SLABIAK: Shido (-)
[3:13] SLABIAK: Shido

 
20o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
RAKITA Semen
(Ucrania)
1000-00001
IWYKPIWYKP
02:24
ARIANO REBOUKA Nell Honore
(Francia)
[1:29] ARIANO REBOUKA: Shido
[2:24] RAKITA: Ippon

 
21o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
SAVYTSKIY Anton
(Ucrania)
1000300004
IWYKPIWYKP
03:32
PANA Horia
(Rumania)
[0:38] SAVYTSKIY: Shido
[1:44] PANA: Shido
[2:27] PANA: Shido
[2:53] SAVYTSKIY: Shido
[2:53] PANA: Shido
[3:32] SAVYTSKIY: Shido
[3:32] PANA: Shido

 
22o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
ILYASOV Niyaz
(Rusia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
03:04
RIDDERSMA Sjors
(Países Bajos)
[2:45] RIDDERSMA: Shido
[3:04] ILYASOV: Ippon

 
23o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
GALANDI Philipp
(Alemania)
0000-00001
IWYKPIWYKP
04:00
DJORDA Slobodan
(Serbia)
[2:39] DJORDA: Shido

 
24o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
MALSUIGENOV Ramazan
(Rusia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
01:16
PEKOVIC Jovan
(Montenegro)
[0:41] PEKOVIC: Shido
[1:16] MALSUIGENOV: Ippon

 
25o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
KUMRIC Zlatko
(Croacia)
0010300003
IWYKPIWYKP
04:00
RAKITA Semen
(Ucrania)
[0:41] RAKITA: Shido
[1:08] RAKITA: Shido
[1:33] KUMRIC: Yuko
[3:02] RAKITA: Shido
[3:36] KUMRIC: Shido
[3:57] KUMRIC: Shido
[4:00] KUMRIC: Shido

 
26o Combate [-100 kg]: Ronda Preliminar
SAVYTSKIY Anton
(Ucrania)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:55
ILYASOV Niyaz
(Rusia)
[0:55] ILYASOV: Ippon

 
27o Combate [-100 kg]: Ronda de Repesca
DJORDA Slobodan
(Serbia)
0000200003
IWYKPIWYKP
04:00
PEKOVIC Jovan
(Montenegro)
[0:25] PEKOVIC: Shido
[1:02] DJORDA: Shido
[1:02] PEKOVIC: Shido
[1:31] DJORDA: Shido
[2:23] PEKOVIC: Shido

 
28o Combate [-100 kg]: Ronda de Repesca
RAKITA Semen
(Ucrania)
000020000-
IWYKPIWYKP
04:00
SAVYTSKIY Anton
(Ucrania)
[2:25] RAKITA: Shido
[3:50] RAKITA: Shido

 
29o Combate [-100 kg]: Semifinal
GALANDI Philipp
(Alemania)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:28
MALSUIGENOV Ramazan
(Rusia)
[0:28] GALANDI: Ippon
[0:28] GALANDI: Ippon (-)
[0:28] MALSUIGENOV: Ippon

 
30o Combate [-100 kg]: Semifinal
KUMRIC Zlatko
(Croacia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
02:34
ILYASOV Niyaz
(Rusia)
[2:34] ILYASOV: Ippon

 
31o Combate [-100 kg]: Combate para 3er puesto
DJORDA Slobodan
(Serbia)
0000210101
IWYKPIWYKP
03:55
KUMRIC Zlatko
(Croacia)
[1:11] DJORDA: Shido
[1:47] DJORDA: Shido
[3:16] KUMRIC: Shido
[3:31] KUMRIC: Yuko
[3:55] KUMRIC: Ippon

 
32o Combate [-100 kg]: Combate para 3er puesto
SAVYTSKIY Anton
(Ucrania)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
01:23
GALANDI Philipp
(Alemania)
[1:23] GALANDI: Ippon

 
33o Combate [-100 kg]: Final
MALSUIGENOV Ramazan
(Rusia)
0010201002
IWYKPIWYKP
04:00
ILYASOV Niyaz
(Rusia)
[0:13] MALSUIGENOV: Shido
[0:33] MALSUIGENOV: Shido
[0:33] ILYASOV: Shido
[1:53] ILYASOV: Shido
[2:25] MALSUIGENOV: Yuko
[3:17] ILYASOV: Waza-ari

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-