15.11.2019 [11:13:37]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría -48 kg:
Combates

1o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
HADJIADAMOU Evdokia
(Chipre)
000010000-
IWYKPIWYKP
04:00
SEIFERT Jasmine
(Alemania)
[2:10] HADJIADAMOU: Shido

 
2o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
LHENRY Marine
(Francia)
0000200003
IWYKPIWYKP
04:00
SILVA Tamara
(Suiza)
[0:18] SILVA: Shido
[1:20] SILVA: Shido
[1:50] LHENRY: Shido
[2:54] LHENRY: Shido
[3:04] SILVA: Shido

 
3o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
BUDESCU Cristina
(Moldavia)
1010-00001
IWYKPIWYKP
02:04
SEIFERT Jasmine
(Alemania)
[1:04] BUDESCU: (Osae-komi-waza)
[1:43] SEIFERT: Shido
[2:04] BUDESCU: Ippon

 
4o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
PASHINA Anna
(Rusia)
1010-0000-
IWYKPIWYKP
02:10
STANGAR Marusa
(Eslovenia)
[1:49] PASHINA: Waza-ari
[1:50] PASHINA: (Osae-komi-waza)
[1:56] PASHINA: Waza-ari (-)
[1:56] PASHINA: Yuko

 
5o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
SENTURK Gulkader
(Turquía)
0000-00001
IWYKPIWYKP
04:00
SAKAL Anita
(Serbia)
[1:38] SAKAL: Shido
[1:46] SENTURK: Yuko
[1:57] SENTURK: Yuko (-)

 
6o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
DIOGO Joana
(Portugal)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
03:40
POP Alexandra
(Rumania)
[3:20] DIOGO: (Osae-komi-waza)
[3:40] POP: Ippon (-)
[3:40] DIOGO: Ippon (-)
[3:40] POP: Ippon

 
7o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
BOBRIKOVA Daria
(Rusia)
0000-1110-
IWYKPIWYKP
03:31
GARCIA MESA Cinta Del Rocio
(España)
[0:52] GARCIA MESA: Yuko
[1:49] GARCIA MESA: Yuko
[1:50] GARCIA MESA: Yuko (-)
[1:50] GARCIA MESA: Waza-ari
[3:31] GARCIA MESA: Ippon

 
8o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
NIKOLIC Milica
(Serbia)
0000200102
IWYKPIWYKP
04:00
LHENRY Marine
(Francia)
[0:38] LHENRY: Shido
[0:38] NIKOLIC: Shido
[1:07] NIKOLIC: Shido
[2:38] LHENRY: Yuko
[3:10] LHENRY: Shido

 
9o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
PUPP Reka
(Hungría)
0100200001
IWYKPIWYKP
04:00
KRAFT Mara Tabea
(Austria)
[0:52] PUPP: Shido
[2:09] PUPP: Shido
[2:09] KRAFT: Shido
[4:00] PUPP: Waza-ari

 
10o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
LOKMANHEKIM Dilara
(Turquía)
0000100003
IWYKPIWYKP
04:00
UNGUREANU Denisa
(Rumania)
[1:33] UNGUREANU: Shido
[1:49] UNGUREANU: Shido
[2:39] LOKMANHEKIM: Shido
[3:40] UNGUREANU: Shido

 
11o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
BUDESCU Cristina
(Moldavia)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
01:34
PASHINA Anna
(Rusia)
[1:34] BUDESCU: Ippon

 
12o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
SENTURK Gulkader
(Turquía)
0000100101
IWYKPIWYKP
04:00
POP Alexandra
(Rumania)
[1:32] SENTURK: Shido
[2:19] POP: Yuko
[3:40] POP: Shido

 
13o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
GARCIA MESA Cinta Del Rocio
(España)
0100300003
IWYKPIWYKP
04:00
LHENRY Marine
(Francia)
[0:31] LHENRY: Shido
[0:31] GARCIA MESA: Shido
[1:28] GARCIA MESA: Ippon
[1:28] GARCIA MESA: Ippon (-)
[1:28] GARCIA MESA: Waza-ari
[1:37] GARCIA MESA: Shido
[2:15] GARCIA MESA: Shido
[2:48] LHENRY: Shido
[3:42] LHENRY: Shido

 
14o Combate [-48 kg]: Ronda Preliminar
PUPP Reka
(Hungría)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:22
LOKMANHEKIM Dilara
(Turquía)
[0:22] LOKMANHEKIM: Ippon

 
15o Combate [-48 kg]: Ronda de Repesca
PASHINA Anna
(Rusia)
0000110002
IWYKPIWYKP
03:14
SENTURK Gulkader
(Turquía)
[0:46] SENTURK: Shido
[1:34] PASHINA: Shido
[2:00] SENTURK: Shido
[3:14] SENTURK: Ippon

 
16o Combate [-48 kg]: Ronda de Repesca
LHENRY Marine
(Francia)
0000101001
IWYKPIWYKP
04:53
PUPP Reka
(Hungría)
[0:53] LHENRY: Shido
[2:04] PUPP: Shido
[4:00] LHENRY: Shido
[4:00] LHENRY: Shido (-)
(Golden Score)
[0:53] PUPP: Waza-ari

 
17o Combate [-48 kg]: Semifinal
BUDESCU Cristina
(Moldavia)
0000110001
IWYKPIWYKP
04:25
POP Alexandra
(Rumania)
[1:51] POP: Shido
[3:32] BUDESCU: Shido
(Golden Score)
[0:25] POP: Ippon

 
18o Combate [-48 kg]: Semifinal
GARCIA MESA Cinta Del Rocio
(España)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
01:26
LOKMANHEKIM Dilara
(Turquía)
[1:26] LOKMANHEKIM: Ippon

 
19o Combate [-48 kg]: Combate para 3er puesto
SENTURK Gulkader
(Turquía)
1100-0000-
IWYKPIWYKP
00:56
GARCIA MESA Cinta Del Rocio
(España)
[0:35] SENTURK: Waza-ari
[0:56] SENTURK: Ippon

 
20o Combate [-48 kg]: Combate para 3er puesto
PUPP Reka
(Hungría)
1010-0000-
IWYKPIWYKP
03:56
BUDESCU Cristina
(Moldavia)
[1:24] BUDESCU: Yuko
[1:41] BUDESCU: Yuko (-)
[1:42] PUPP: Yuko
[3:26] PUPP: Waza-ari
[3:41] PUPP: (Osae-komi-waza)

 
21o Combate [-48 kg]: Final
POP Alexandra
(Rumania)
0000101001
IWYKPIWYKP
04:10
LOKMANHEKIM Dilara
(Turquía)
[0:57] LOKMANHEKIM: Shido
[1:49] POP: Shido
[1:55] POP: Shido (-)
[3:06] POP: Shido
(Golden Score)
[0:10] LOKMANHEKIM: Waza-ari

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-