21.09.2020 [13:48:38]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría -52 kg:
Combates

1o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
GREGORCIC Patricija
(Eslovenia)
000011000-
IWYKPIWYKP
01:20
ANTONIS Nica
(Bélgica)
[0:23] GREGORCIC: Shido
[1:15] ANTONIS: (Osae-komi-waza)
[1:20] ANTONIS: Ippon

 
2o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
TOPOLOVEC Tihea
(Croacia)
1110-00102
IWYKPIWYKP
03:21
SCHOPPER Catrin
(Alemania)
[0:15] TOPOLOVEC: Waza-ari
[0:41] TOPOLOVEC: Yuko
[1:08] SCHOPPER: Yuko
[3:06] SCHOPPER: Shido
[3:16] SCHOPPER: Shido
[3:21] TOPOLOVEC: Ippon

 
3o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
BOSNIC Ana
(Serbia)
001041000-
IWYKPIWYKP
03:45
BEBOSHVILI Mzia
(Georgia)
[0:14] BEBOSHVILI: (Osae-komi-waza)
[0:46] BOSNIC: Shido
[1:05] BOSNIC: Shido
[1:52] BOSNIC: Yuko
[2:39] BOSNIC: Shido
[3:45] BOSNIC: Shido

 
4o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
ESTEVES Mariana
(Portugal)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:23
STROHMAYER Sarah
(Austria)
[0:23] ESTEVES: Ippon

 
5o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
IVANOVA Galya
(Bulgaria)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
01:50
TOTH Patricia
(Hungría)
[1:50] TOTH: Ippon

 
6o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
SIKIC Tena
(Croacia)
1010200001
IWYKPIWYKP
03:34
HERBST Nicole
(Austria)
[1:23] SIKIC: Shido
[1:38] SIKIC: Yuko
[1:45] SIKIC: (Osae-komi-waza)
[2:15] HERBST: Shido
[3:13] SIKIC: Shido
[3:34] SIKIC: Ippon

 
7o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
SZCZEPANCZYK Klaudia
(Polonia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:24
KRASNIQI Distria
(International Judo Federation)
[0:14] KRASNIQI: Yuko
[0:16] KRASNIQI: Yuko (-)
[0:16] KRASNIQI: Waza-ari
[0:24] KRASNIQI: Waza-ari

 
8o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
DIAZ VIDAL Irene
(España)
0000200003
IWYKPIWYKP
04:20
PALAGICHEVA Oleksandra
(Ucrania)
[0:50] PALAGICHEVA: Shido
[1:57] DIAZ VIDAL: Shido
[2:48] DIAZ VIDAL: Shido
[3:33] PALAGICHEVA: Shido
(Golden Score)
[0:20] PALAGICHEVA: Shido

 
9o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
MAKHARASHVILI Mari
(Georgia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:10
GIUFFRIDA Odette
(Italia)
[0:10] GIUFFRIDA: Ippon

 
10o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
KOVALENKO Anastasia
(Rusia)
001020000-
IWYKPIWYKP
04:00
ANTONIS Nica
(Bélgica)
[0:29] KOVALENKO: Yuko
[2:29] KOVALENKO: Ippon
[2:29] KOVALENKO: Ippon (-)
[2:40] KOVALENKO: Shido
[3:39] KOVALENKO: Shido

 
11o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
TOPOLOVEC Tihea
(Croacia)
0000100002
IWYKPIWYKP
04:00
BEBOSHVILI Mzia
(Georgia)
[0:25] BEBOSHVILI: Shido
[1:38] BEBOSHVILI: Shido
[1:38] TOPOLOVEC: Shido

 
12o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
GNETO Astride
(Francia)
0010-00003
IWYKPIWYKP
04:00
ESTEVES Mariana
(Portugal)
[0:39] ESTEVES: Shido
[1:05] ESTEVES: Shido
[2:07] GNETO: Yuko
[3:46] ESTEVES: Shido

 
13o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
NICOLAESCU Oana
(Rumania)
000010000-
IWYKPIWYKP
04:00
TOTH Patricia
(Hungría)
[1:59] NICOLAESCU: Shido

 
14o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
BABINYAN Zarina
(Rusia)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:54
SIKIC Tena
(Croacia)
[0:54] BABINYAN: Ippon

 
15o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
LESKI Andreja
(Eslovenia)
0100100001
IWYKPIWYKP
05:14
KRASNIQI Distria
(International Judo Federation)
[1:19] KRASNIQI: Shido
[2:24] LESKI: Shido
(Golden Score)
[1:14] LESKI: Waza-ari

 
16o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
SZABO Katinka
(Hungría)
0000-00001
IWYKPIWYKP
04:00
DIAZ VIDAL Irene
(España)
[2:09] DIAZ VIDAL: Shido

 
17o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
FLORIAN Alexandra Larisa
(Rumania)
0000300002
IWYKPIWYKP
04:00
GIUFFRIDA Odette
(Italia)
[0:18] FLORIAN: Shido
[0:49] GIUFFRIDA: Shido
[2:29] FLORIAN: Shido
[2:48] FLORIAN: Shido
[3:38] GIUFFRIDA: Shido

 
18o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
KOVALENKO Anastasia
(Rusia)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
02:11
TOPOLOVEC Tihea
(Croacia)
[1:50] KOVALENKO: (Osae-komi-waza)

 
19o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
GNETO Astride
(Francia)
0010-00001
IWYKPIWYKP
04:00
TOTH Patricia
(Hungría)
[3:22] TOTH: Shido
[3:57] GNETO: Yuko

 
20o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
BABINYAN Zarina
(Rusia)
0110200001
IWYKPIWYKP
04:00
LESKI Andreja
(Eslovenia)
[0:46] LESKI: Shido
[1:28] BABINYAN: (Osae-komi-waza)
[1:29] LESKI: Waza-ari
[2:05] LESKI: Waza-ari (-)
[2:05] BABINYAN: Waza-ari
[3:19] BABINYAN: Shido
[3:36] BABINYAN: Yuko
[3:53] BABINYAN: Shido

 
21o Combate [-52 kg]: Ronda Preliminar
SZABO Katinka
(Hungría)
000011110-
IWYKPIWYKP
01:47
GIUFFRIDA Odette
(Italia)
[0:12] GIUFFRIDA: Yuko
[0:37] SZABO: Shido
[1:05] SZABO: Waza-ari
[1:34] SZABO: (Osae-komi-waza)
[1:34] GIUFFRIDA: (Osae-komi-waza)
[1:39] SZABO: Waza-ari (-)
[1:39] GIUFFRIDA: Waza-ari
[1:42] SZABO: (Osae-komi-waza)
[1:47] GIUFFRIDA: Ippon

 
22o Combate [-52 kg]: Ronda de Repesca
TOPOLOVEC Tihea
(Croacia)
0000-10001
IWYKPIWYKP
02:26
TOTH Patricia
(Hungría)
[0:57] TOTH: Shido
[2:26] TOTH: Ippon

 
23o Combate [-52 kg]: Ronda de Repesca
LESKI Andreja
(Eslovenia)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
02:03
SZABO Katinka
(Hungría)
[2:03] LESKI: Ippon

 
24o Combate [-52 kg]: Semifinal
KOVALENKO Anastasia
(Rusia)
000020000-
IWYKPIWYKP
04:00
GNETO Astride
(Francia)
[2:32] KOVALENKO: Shido
[3:39] KOVALENKO: Shido

 
25o Combate [-52 kg]: Semifinal
BABINYAN Zarina
(Rusia)
000011000-
IWYKPIWYKP
02:19
GIUFFRIDA Odette
(Italia)
[1:32] BABINYAN: Shido
[2:05] GIUFFRIDA: Waza-ari
[2:19] GIUFFRIDA: Waza-ari

 
26o Combate [-52 kg]: Combate para 3er puesto
TOTH Patricia
(Hungría)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
01:06
BABINYAN Zarina
(Rusia)
[1:06] BABINYAN: Ippon

 
27o Combate [-52 kg]: Combate para 3er puesto
LESKI Andreja
(Eslovenia)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
03:27
KOVALENKO Anastasia
(Rusia)
[3:27] LESKI: Ippon

 
28o Combate [-52 kg]: Final
GNETO Astride
(Francia)
0000200001
IWYKPIWYKP
04:00
GIUFFRIDA Odette
(Italia)
[0:38] GNETO: Shido
[2:11] GNETO: Shido
[3:37] GIUFFRIDA: Shido

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-