12.12.2019 [06:02:22]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría -55 kg:
Combates

1o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
SELEA Florin Eduard
(Rumania)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:23
GARD Richard
(Hungría)
[0:23] GARD: Ippon

 
2o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
SMOLANSKY Guy
(Israel)
000011000-
IWYKPIWYKP
03:41
STARKEL David
(Eslovenia)
[2:39] SMOLANSKY: Shido
[3:21] STARKEL: (Osae-komi-waza)

 
3o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
TCHELIDZE Leri
(Georgia)
1000-00002
IWYKPIWYKP
03:54
DONCILA Mihail
(Moldavia)
[2:04] DONCILA: Shido
[2:47] DONCILA: Shido
[3:54] TCHELIDZE: Ippon

 
4o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
ALIPIEV Valentin
(Bulgaria)
0000201002
IWYKPIWYKP
05:39
WILDNER Lorenz
(Austria)
[1:10] WILDNER: Shido
[1:12] WILDNER: Shido (-)
[1:13] ALIPIEV: Shido
[1:32] ALIPIEV: Ippon
[1:32] ALIPIEV: Ippon (-)
[2:26] ALIPIEV: Shido
[3:31] WILDNER: Shido
[3:48] WILDNER: Shido
(Golden Score)
[1:39] WILDNER: Waza-ari

 
5o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
XENOFONTOS Ioannis
(Chipre)
0000-1110-
IWYKPIWYKP
01:29
SOLOMGERIEV Magomed
(Rusia)
[1:10] SOLOMGERIEV: Yuko
[1:12] SOLOMGERIEV: (Osae-komi-waza)
[1:29] SOLOMGERIEV: Ippon (-)
[1:29] SOLOMGERIEV: Ippon

 
6o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
HAESSNER Fabian
(Alemania)
0000-00001
IWYKPIWYKP
00:00
ABAGHYAN Shahen
(Armenia)
 
7o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
PANTANO Angelo
(Italia)
0130-00003
IWYKPIWYKP
04:00
VAN LEERDAM Timo
(Países Bajos)
[0:44] VAN LEERDAM: Shido
[1:11] PANTANO: Waza-ari
[2:19] VAN LEERDAM: Shido
[2:31] PANTANO: Yuko
[2:45] VAN LEERDAM: Shido
[2:58] PANTANO: Yuko
[3:59] PANTANO: Yuko

 
8o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
KOFFIJBERG Roy
(Países Bajos)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:23
DI MARCA Flavio
(Bélgica)
[0:23] KOFFIJBERG: Ippon

 
9o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
ALTIN Ferdi
(Turquía)
000011000-
IWYKPIWYKP
01:47
GURBANLI Natig
(Azerbaiyán)
[1:34] ALTIN: Shido
[1:47] GURBANLI: Ippon

 
10o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
SILVA Alexandre
(Portugal)
0010200002
IWYKPIWYKP
04:00
WAWRZKIEWICZ Marek
(Polonia)
[0:28] SILVA: Shido
[0:28] WAWRZKIEWICZ: Shido
[2:45] SILVA: Shido
[3:37] WAWRZKIEWICZ: Shido
[4:00] SILVA: (Osae-komi-waza)
[4:00] SILVA: Yuko

 
11o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
IVANOV Denislav
(Bulgaria)
000010000-
IWYKPIWYKP
04:00
FIKRI Kamal
(Francia)
[3:19] IVANOV: Shido

 
12o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
NAGLIASHVILI Tornike
(Georgia)
1000200001
IWYKPIWYKP
02:32
ZAIRBEKOV Gamzat
(Rusia)
[0:16] ZAIRBEKOV: Shido
[1:09] NAGLIASHVILI: Shido
[2:08] NAGLIASHVILI: Shido
[2:32] NAGLIASHVILI: Ippon

 
13o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
BABIC Ismar
(Bosnia-Herzegovina)
0000210301
IWYKPIWYKP
03:04
HOVSEPYAN Vahagn
(Armenia)
[0:16] BABIC: Shido
[0:55] BABIC: Yuko
[0:59] BABIC: Yuko (-)
[0:59] HOVSEPYAN: Yuko
[1:31] HOVSEPYAN: Yuko
[1:46] HOVSEPYAN: Shido
[1:46] BABIC: Shido
[2:09] HOVSEPYAN: Yuko
[3:04] HOVSEPYAN: Ippon

 
14o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
LESYUK Artem
(Ucrania)
0100-1010-
IWYKPIWYKP
02:45
FOCA Nicolae
(Moldavia)
[2:08] FOCA: Yuko
[2:18] LESYUK: Waza-ari
[2:45] FOCA: Ippon

 
15o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
NIKCEVIC Vuk
(Montenegro)
000031000-
IWYKPIWYKP
03:05
LOMBARDO Manuel
(Italia)
[0:09] NIKCEVIC: Shido
[1:25] NIKCEVIC: Shido
[2:14] NIKCEVIC: Shido
[2:46] LOMBARDO: (Osae-komi-waza)
[3:04] LOMBARDO: Waza-ari
[3:05] LOMBARDO: Ippon (-)
[3:05] LOMBARDO: Ippon
[3:05] LOMBARDO: Waza-ari (-)

 
16o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
MAHARRAMOV Sadikh
(Azerbaiyán)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:55
GARD Richard
(Hungría)
[0:35] GARD: Waza-ari
[0:55] GARD: Waza-ari

 
17o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
STARKEL David
(Eslovenia)
0000110001
IWYKPIWYKP
02:10
TCHELIDZE Leri
(Georgia)
[0:15] TCHELIDZE: Shido
[0:56] STARKEL: Shido
[1:56] TCHELIDZE: Waza-ari
[2:10] TCHELIDZE: Waza-ari

 
18o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
WILDNER Lorenz
(Austria)
000020000-
IWYKPIWYKP
04:00
SOLOMGERIEV Magomed
(Rusia)
[1:07] WILDNER: Shido
[2:17] WILDNER: Shido

 
19o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
HAESSNER Fabian
(Alemania)
000031000-
IWYKPIWYKP
02:47
PANTANO Angelo
(Italia)
[1:07] HAESSNER: Shido
[1:31] HAESSNER: Shido
[2:08] PANTANO: Waza-ari
[2:08] HAESSNER: Shido
[2:47] PANTANO: Waza-ari

 
20o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
KOFFIJBERG Roy
(Países Bajos)
0010300102
IWYKPIWYKP
04:00
GURBANLI Natig
(Azerbaiyán)
[0:38] KOFFIJBERG: Shido
[2:11] GURBANLI: Shido
[2:36] KOFFIJBERG: Shido
[2:55] KOFFIJBERG: Shido
[3:08] GURBANLI: Yuko
[3:43] GURBANLI: Shido
[4:00] KOFFIJBERG: Yuko

 
21o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
SILVA Alexandre
(Portugal)
000021000-
IWYKPIWYKP
02:55
FIKRI Kamal
(Francia)
[1:13] SILVA: Shido
[2:45] SILVA: Shido
[2:55] FIKRI: Ippon

 
22o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
NAGLIASHVILI Tornike
(Georgia)
012030000-
IWYKPIWYKP
04:00
HOVSEPYAN Vahagn
(Armenia)
[0:10] NAGLIASHVILI: Yuko
[0:59] NAGLIASHVILI: (Osae-komi-waza)
[1:23] NAGLIASHVILI: (Osae-komi-waza)
[1:42] NAGLIASHVILI: Shido
[2:16] NAGLIASHVILI: Shido
[2:35] NAGLIASHVILI: Waza-ari
[3:06] NAGLIASHVILI: Shido
[3:18] NAGLIASHVILI: (Osae-komi-waza)
[3:27] NAGLIASHVILI: Ippon
[3:27] NAGLIASHVILI: Ippon (-)
[3:27] NAGLIASHVILI: Yuko

 
23o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
FOCA Nicolae
(Moldavia)
0000-10101
IWYKPIWYKP
01:58
LOMBARDO Manuel
(Italia)
[1:06] LOMBARDO: Shido
[1:29] LOMBARDO: Yuko
[1:58] LOMBARDO: Ippon

 
24o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
GARD Richard
(Hungría)
0000101001
IWYKPIWYKP
06:34
TCHELIDZE Leri
(Georgia)
[1:13] TCHELIDZE: Shido
[2:41] GARD: (Osae-komi-waza)
[3:08] GARD: Shido
(Golden Score)
[0:40] TCHELIDZE: (Osae-komi-waza)
[2:34] TCHELIDZE: Waza-ari

 
25o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
SOLOMGERIEV Magomed
(Rusia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:42
PANTANO Angelo
(Italia)
[0:40] PANTANO: Waza-ari
[0:42] PANTANO: Waza-ari (-)
[0:42] PANTANO: Ippon

 
26o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
GURBANLI Natig
(Azerbaiyán)
0000200003
IWYKPIWYKP
04:00
FIKRI Kamal
(Francia)
[0:25] GURBANLI: Shido
[0:25] FIKRI: Shido
[0:49] FIKRI: Shido
[2:28] GURBANLI: Shido
[2:28] FIKRI: Shido

 
27o Combate [-55 kg]: Ronda Preliminar
NAGLIASHVILI Tornike
(Georgia)
0100100001
IWYKPIWYKP
04:00
LOMBARDO Manuel
(Italia)
[0:54] LOMBARDO: Shido
[2:19] NAGLIASHVILI: Shido
[2:48] NAGLIASHVILI: Waza-ari

 
28o Combate [-55 kg]: Ronda de Repesca
GARD Richard
(Hungría)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
01:28
SOLOMGERIEV Magomed
(Rusia)
[1:28] SOLOMGERIEV: Ippon

 
29o Combate [-55 kg]: Ronda de Repesca
FIKRI Kamal
(Francia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
03:27
LOMBARDO Manuel
(Italia)
[1:32] LOMBARDO: Shido
[3:27] FIKRI: Ippon

 
30o Combate [-55 kg]: Semifinal
TCHELIDZE Leri
(Georgia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:20
PANTANO Angelo
(Italia)
[0:20] PANTANO: Ippon

 
31o Combate [-55 kg]: Semifinal
GURBANLI Natig
(Azerbaiyán)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
02:04
NAGLIASHVILI Tornike
(Georgia)
[2:04] NAGLIASHVILI: Ippon

 
32o Combate [-55 kg]: Combate para 3er puesto
SOLOMGERIEV Magomed
(Rusia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
02:24
GURBANLI Natig
(Azerbaiyán)
[1:00] GURBANLI: Shido
[1:24] SOLOMGERIEV: Waza-ari
[2:24] SOLOMGERIEV: Waza-ari

 
33o Combate [-55 kg]: Combate para 3er puesto
FIKRI Kamal
(Francia)
0000100002
IWYKPIWYKP
04:00
TCHELIDZE Leri
(Georgia)
[0:51] TCHELIDZE: Shido
[2:32] TCHELIDZE: Shido
[3:41] FIKRI: Shido

 
34o Combate [-55 kg]: Final
PANTANO Angelo
(Italia)
1010100002
IWYKPIWYKP
03:28
NAGLIASHVILI Tornike
(Georgia)
[0:30] NAGLIASHVILI: Shido
[1:51] PANTANO: Shido
[1:51] NAGLIASHVILI: Shido
[3:06] PANTANO: Yuko
[3:08] PANTANO: (Osae-komi-waza)

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-