10.12.2019 [16:10:34]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría -66 kg:
Combates

1o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SIEGEL Christoph
(Alemania)
0000101001
IWYKPIWYKP
04:00
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaiyán)
[0:23] SIEGEL: Shido
[2:52] HEYDAROV: Waza-ari
[3:23] HEYDAROV: (Osae-komi-waza)
[3:48] HEYDAROV: Shido

 
2o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
YALDIZ Sinan
(Turquía)
0000-10001
IWYKPIWYKP
02:46
PLESNIK Rok
(Eslovenia)
[1:28] PLESNIK: Shido
[2:46] PLESNIK: Ippon

 
3o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
KOURTIDIS Rountolf
(Grecia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
01:44
MIHAJLOVIC Mihajlo
(Serbia)
[0:30] MIHAJLOVIC: Shido
[1:44] KOURTIDIS: Ippon

 
4o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GUGULASHVILI Giorgi
(Georgia)
0010200001
IWYKPIWYKP
04:00
REITER Lukas
(Austria)
[0:16] GUGULASHVILI: Yuko
[0:57] REITER: Shido
[2:17] GUGULASHVILI: Shido
[3:33] GUGULASHVILI: Shido

 
5o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
TATARESCU Norin
(Moldavia)
0000-1100-
IWYKPIWYKP
00:18
WAUTERS Yannick
(Bélgica)
[0:10] WAUTERS: Waza-ari
[0:18] WAUTERS: Ippon

 
6o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SHMAILOV Baruch
(Israel)
1000-00001
IWYKPIWYKP
02:45
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaiyán)
 
7o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
STEFANELLI Biagio
(Italia)
1000-00003
IWYKPIWYKP
02:44
GERASIMOU Loukas
(Chipre)
[1:11] GERASIMOU: Shido
[2:08] GERASIMOU: Shido
[2:31] GERASIMOU: Shido
[2:44] STEFANELLI: Ippon

 
8o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
HAM Eric
(Gran Bretaña)
0000-00001
IWYKPIWYKP
04:00
PLESNIK Rok
(Eslovenia)
[1:06] PLESNIK: Shido

 
9o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
CRISOSTOMO Joao
(Portugal)
0100200001
IWYKPIWYKP
04:00
LABRADO FERNANDEZ Adrian
(España)
[2:06] CRISOSTOMO: Shido
[2:43] CRISOSTOMO: Shido
[3:52] LABRADO FERNANDEZ: Shido
[3:59] CRISOSTOMO: Waza-ari

 
10o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
RASKIN Dmytro
(Ucrania)
0000200003
IWYKPIWYKP
04:00
KANGASMAKI Eemeli
(Finlandia)
[1:05] KANGASMAKI: Shido
[1:42] KANGASMAKI: Shido
[2:33] KANGASMAKI: Shido
[3:28] RASKIN: Shido
[3:53] RASKIN: Shido

 
11o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
BUNESCU Vadim
(Moldavia)
1010-00001
IWYKPIWYKP
02:05
TAKACS Marton
(Hungría)
[0:56] BUNESCU: Yuko
[1:29] TAKACS: Shido
[2:05] BUNESCU: Ippon

 
12o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
IADOV Bogdan
(Ucrania)
0000210001
IWYKPIWYKP
02:17
KOURTIDIS Rountolf
(Grecia)
[0:39] IADOV: Shido
[1:27] IADOV: Shido
[1:41] KOURTIDIS: Shido
[2:17] KOURTIDIS: Ippon

 
13o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
FIL Mikalai
(Belarusia)
0000-10001
IWYKPIWYKP
02:03
WAWRZYCZEK Pawel
(Polonia)
[1:20] WAWRZYCZEK: Shido
[2:03] WAWRZYCZEK: Ippon

 
14o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SETZ Martin
(Alemania)
0100-00001
IWYKPIWYKP
04:00
ZADRO Petar
(Bosnia-Herzegovina)
[2:26] ZADRO: Shido
[3:34] SETZ: Waza-ari

 
15o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GUROV Plamen
(Bulgaria)
1110-00002
IWYKPIWYKP
03:54
KAOURANIS Christos
(Chipre)
[1:09] GUROV: Yuko
[1:35] KAOURANIS: Shido
[2:33] GUROV: Waza-ari
[2:51] KAOURANIS: Shido
[3:54] GUROV: Ippon

 
16o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
MINKOU Dzmitry
(Belarusia)
001031100-
IWYKPIWYKP
01:42
CERCEA Marcel
(Rumania)
[0:25] MINKOU: Shido
[0:39] CERCEA: Waza-ari
[0:59] MINKOU: Shido
[1:09] MINKOU: Shido
[1:20] MINKOU: Yuko
[1:41] CERCEA: Ippon

 
17o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GOLOD Rodeon
(Israel)
010020000-
IWYKPIWYKP
04:00
GUGULASHVILI Giorgi
(Georgia)
[0:19] GOLOD: Waza-ari
[0:28] GOLOD: Shido
[2:31] GUGULASHVILI: Yuko
[2:43] GUGULASHVILI: Yuko (-)
[3:06] GOLOD: Shido

 
18o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
01:02
SANTOS Vasco
(Portugal)
[0:12] GHAZARYAN: Yuko
[0:25] GHAZARYAN: Yuko (-)
[0:36] GHAZARYAN: Waza-ari
[0:55] SANTOS: Shido
[1:02] GHAZARYAN: Waza-ari

 
19o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GJAKOVA Akil
(International Judo Federation)
0100-01002
IWYKPIWYKP
04:00
VEGVARI Martin
(Hungría)
[1:05] GJAKOVA: Ippon
[1:05] GJAKOVA: Ippon (-)
[1:05] GJAKOVA: Waza-ari
[1:20] VEGVARI: Shido
[2:52] VEGVARI: Shido
[2:59] VEGVARI: Waza-ari

 
20o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
RUFULLAYEV Rashad
(Azerbaiyán)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
01:24
WAUTERS Yannick
(Bélgica)
[1:24] RUFULLAYEV: Ippon

 
21o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
MGDSYAN Egor
(Rusia)
000041100-
IWYKPIWYKP
03:12
MEDVES Matteo
(Italia)
[0:20] MGDSYAN: Shido
[1:07] MEDVES: Waza-ari
[1:13] MGDSYAN: (Osae-komi-waza)
[1:16] MEDVES: (Osae-komi-waza)
[1:34] MGDSYAN: Shido
[2:09] MGDSYAN: Shido
[3:12] MGDSYAN: Shido

 
22o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SHMAILOV Baruch
(Israel)
1000-00001
IWYKPIWYKP
01:31
STEFANELLI Biagio
(Italia)
[1:13] STEFANELLI: Shido
[1:31] SHMAILOV: Ippon

 
23o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
HAM Eric
(Gran Bretaña)
0000-1100-
IWYKPIWYKP
02:10
CRISOSTOMO Joao
(Portugal)
[1:25] CRISOSTOMO: Waza-ari
[2:10] CRISOSTOMO: Ippon

 
24o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
RASKIN Dmytro
(Ucrania)
1120100001
IWYKPIWYKP
02:20
BUNESCU Vadim
(Moldavia)
[0:11] BUNESCU: Shido
[0:43] RASKIN: Shido
[1:05] RASKIN: Yuko
[1:21] RASKIN: Waza-ari
[1:23] RASKIN: (Osae-komi-waza)
[1:47] RASKIN: Yuko
[2:20] RASKIN: Ippon

 
25o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
KOURTIDIS Rountolf
(Grecia)
0000-00001
IWYKPIWYKP
04:00
WAWRZYCZEK Pawel
(Polonia)
[2:01] WAWRZYCZEK: Shido

 
26o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SETZ Martin
(Alemania)
0100100003
IWYKPIWYKP
04:00
GUROV Plamen
(Bulgaria)
[1:05] GUROV: Shido
[1:33] SETZ: Waza-ari
[2:47] GUROV: Shido
[3:01] GUROV: Shido
[3:43] SETZ: Shido

 
27o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
CERCEA Marcel
(Rumania)
0000200001
IWYKPIWYKP
04:00
GOLOD Rodeon
(Israel)
[1:25] CERCEA: Shido
[2:26] CERCEA: Shido
[3:14] GOLOD: Shido

 
28o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
1010100001
IWYKPIWYKP
02:20
GJAKOVA Akil
(International Judo Federation)
[1:11] GJAKOVA: Shido
[2:00] GHAZARYAN: Yuko
[2:12] GHAZARYAN: Shido
[2:20] GHAZARYAN: Ippon

 
29o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
RUFULLAYEV Rashad
(Azerbaiyán)
0020300002
IWYKPIWYKP
04:00
MEDVES Matteo
(Italia)
[0:15] MEDVES: Shido
[1:46] RUFULLAYEV: Shido
[2:31] MEDVES: Shido
[2:41] RUFULLAYEV: Yuko
[3:00] RUFULLAYEV: Shido
[3:24] RUFULLAYEV: Shido
[3:49] RUFULLAYEV: Yuko

 
30o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SHMAILOV Baruch
(Israel)
110010000-
IWYKPIWYKP
03:39
CRISOSTOMO Joao
(Portugal)
[0:56] SHMAILOV: Shido
[3:15] SHMAILOV: Waza-ari
[3:39] SHMAILOV: Ippon

 
31o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
RASKIN Dmytro
(Ucrania)
1100-0000-
IWYKPIWYKP
01:06
KOURTIDIS Rountolf
(Grecia)
[0:39] RASKIN: Waza-ari
[1:06] RASKIN: Ippon

 
32o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
SETZ Martin
(Alemania)
0110100001
IWYKPIWYKP
04:00
GOLOD Rodeon
(Israel)
[1:36] GOLOD: Shido
[2:08] SETZ: Yuko
[2:23] SETZ: Shido
[2:34] SETZ: Waza-ari

 
33o Combate [-66 kg]: Ronda Preliminar
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
011030000-
IWYKPIWYKP
04:00
RUFULLAYEV Rashad
(Azerbaiyán)
[0:44] GHAZARYAN: Shido
[0:52] GHAZARYAN: Waza-ari
[1:39] GHAZARYAN: Yuko
[2:35] GHAZARYAN: Shido
[3:33] GHAZARYAN: Shido

 
34o Combate [-66 kg]: Ronda de Repesca
CRISOSTOMO Joao
(Portugal)
0000100103
IWYKPIWYKP
04:00
KOURTIDIS Rountolf
(Grecia)
[0:17] CRISOSTOMO: Shido
[2:19] KOURTIDIS: Shido
[2:45] KOURTIDIS: Shido
[3:42] KOURTIDIS: Shido
[3:54] KOURTIDIS: Yuko

 
35o Combate [-66 kg]: Ronda de Repesca
GOLOD Rodeon
(Israel)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:42
RUFULLAYEV Rashad
(Azerbaiyán)
[0:42] GOLOD: Ippon

 
36o Combate [-66 kg]: Semifinal
SHMAILOV Baruch
(Israel)
1000-00001
IWYKPIWYKP
00:52
RASKIN Dmytro
(Ucrania)
[0:34] RASKIN: Shido
[0:52] SHMAILOV: Ippon

 
37o Combate [-66 kg]: Semifinal
SETZ Martin
(Alemania)
0000211102
IWYKPIWYKP
04:00
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
[0:43] GHAZARYAN: Yuko
[2:03] GHAZARYAN: Waza-ari
[2:26] SETZ: Shido
[3:02] SETZ: Shido
[3:45] GHAZARYAN: Shido
[3:56] GHAZARYAN: Shido
[4:00] GHAZARYAN: Ippon

 
38o Combate [-66 kg]: Combate para 3er puesto
KOURTIDIS Rountolf
(Grecia)
0000-0010-
IWYKPIWYKP
04:00
SETZ Martin
(Alemania)
[0:15] SETZ: Yuko

 
39o Combate [-66 kg]: Combate para 3er puesto
GOLOD Rodeon
(Israel)
0000-01001
IWYKPIWYKP
04:00
RASKIN Dmytro
(Ucrania)
[0:49] RASKIN: Shido
[3:12] RASKIN: (Osae-komi-waza)
[3:28] RASKIN: Waza-ari

 
40o Combate [-66 kg]: Final
SHMAILOV Baruch
(Israel)
110010010-
IWYKPIWYKP
03:11
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
[0:48] SHMAILOV: Shido
[2:35] SHMAILOV: Waza-ari
[2:55] GHAZARYAN: Yuko
[3:11] SHMAILOV: Ippon

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-