29.02.2020 [00:45:35]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría -73 kg:
Combates

1o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
PAL Gyula
(Hungría)
000010000-
IWYKPIWYKP
04:00
STEPIEN Damian
(Polonia)
[1:54] PAL: Shido

 
2o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
HOJAK Martin
(Eslovenia)
100010000-
IWYKPIWYKP
01:39
BUNCIC Strahinja
(Serbia)
[0:34] HOJAK: Shido
[1:39] HOJAK: Ippon

 
3o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
GARDASEVIC Nikola
(Montenegro)
0000100103
IWYKPIWYKP
04:00
KOK Menno
(Países Bajos)
[0:39] KOK: Shido
[2:09] GARDASEVIC: Shido
[2:09] KOK: Shido
[2:19] KOK: Yuko
[3:50] KOK: Shido

 
4o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
RAHIMLI Huseyn
(Azerbaiyán)
0000300002
IWYKPIWYKP
04:00
STEPIEN Damian
(Polonia)
[0:37] RAHIMLI: Shido
[1:02] STEPIEN: Shido
[2:44] RAHIMLI: Shido
[3:34] RAHIMLI: Shido
[3:50] STEPIEN: Shido

 
5o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
ONDAR Saian
(Rusia)
0000-1100-
IWYKPIWYKP
01:30
KHOMULA Artem
(Ucrania)
[0:51] KHOMULA: Waza-ari
[1:30] KHOMULA: Ippon

 
6o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
BUTBUL Tohar
(Israel)
1100-00003
IWYKPIWYKP
03:15
AVGOUSTI Fylios
(Chipre)
[0:14] AVGOUSTI: Shido
[0:47] AVGOUSTI: Shido
[1:47] AVGOUSTI: Shido
[2:03] BUTBUL: Waza-ari
[3:15] BUTBUL: Ippon

 
7o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
HOVSEPYAN Artavazd
(Armenia)
0010100001
IWYKPIWYKP
04:00
ALLANSSON Victor
(Suecia)
[3:29] HOVSEPYAN: Shido
[3:32] ALLANSSON: Shido
[3:57] HOVSEPYAN: Yuko

 
8o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
SZOCS Elemer
(Rumania)
0000200001
IWYKPIWYKP
04:00
HOJAK Martin
(Eslovenia)
[1:12] SZOCS: Shido
[1:12] HOJAK: Shido
[1:13] HOJAK: Shido (-)
[1:51] HOJAK: Shido
[3:17] SZOCS: Shido

 
9o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
MAKSUMIC Amar
(Bosnia-Herzegovina)
0010200101
IWYKPIWYKP
04:00
SINANOVIC Balsa
(Montenegro)
[0:35] MAKSUMIC: Yuko
[0:39] MAKSUMIC: Yuko (-)
[0:40] SINANOVIC: Yuko
[1:13] SINANOVIC: Shido
[2:39] MAKSUMIC: Yuko
[3:07] MAKSUMIC: Shido
[3:19] MAKSUMIC: Shido

 
10o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
BARWIG Robert
(Alemania)
0000100002
IWYKPIWYKP
04:00
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
[2:13] MCHEDLISHVILI: Shido
[2:25] BARWIG: Shido
[3:17] MCHEDLISHVILI: Shido

 
11o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
RYBINAS Regimantas
(Lituania)
000020030-
IWYKPIWYKP
04:00
BALDE Thierno
(Países Bajos)
[0:46] RYBINAS: Shido
[1:39] RYBINAS: Shido
[2:22] BALDE: Yuko
[2:44] BALDE: Yuko
[3:44] BALDE: Yuko

 
12o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
BEKTAS Murat
(Turquía)
0110201202
IWYKPIWYKP
04:00
KOK Menno
(Países Bajos)
[0:18] KOK: Yuko
[0:55] BEKTAS: Ippon
[0:55] BEKTAS: Ippon (-)
[0:55] BEKTAS: Waza-ari
[1:23] BEKTAS: Shido
[1:56] KOK: Shido
[2:27] BEKTAS: Shido
[2:52] KOK: Waza-ari
[3:12] KOK: Shido
[3:22] BEKTAS: Yuko
[3:30] KOK: (Osae-komi-waza)
[4:00] KOK: Yuko

 
13o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
KONNARIS Phedias
(Chipre)
000021000-
IWYKPIWYKP
02:48
AXUS Benjamin
(Francia)
[0:14] KONNARIS: Shido
[1:35] AXUS: Yuko
[1:44] AXUS: Yuko (-)
[1:44] AXUS: Waza-ari
[1:59] KONNARIS: Shido
[2:46] AXUS: Yuko
[2:48] AXUS: Yuko (-)
[2:48] AXUS: Waza-ari

 
14o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
SARAIVA Nuno
(Portugal)
0110100002
IWYKPIWYKP
04:00
BUSCH Victor
(Suecia)
[0:10] SARAIVA: Waza-ari
[2:23] BUSCH: Shido
[2:45] SARAIVA: Shido
[3:23] BUSCH: Shido
[3:42] SARAIVA: Yuko

 
15o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
ESPOSITO Antonio
(Italia)
0000300002
IWYKPIWYKP
04:00
ZURGARAEV Gamzat
(Rusia)
[1:11] ESPOSITO: Shido
[2:32] ZURGARAEV: Shido
[3:00] ESPOSITO: Shido
[3:00] ZURGARAEV: Shido
[3:14] ESPOSITO: Shido

 
16o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
NIKOLIC Milan
(Serbia)
0100100002
IWYKPIWYKP
04:00
GULUZADA Fagan
(Azerbaiyán)
[0:21] NIKOLIC: Waza-ari
[0:58] GULUZADA: Shido
[2:58] GULUZADA: Shido
[3:40] NIKOLIC: Shido

 
17o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
BURLAC Dan
(Moldavia)
0000100002
IWYKPIWYKP
04:00
MAKSUMIC Rijad
(Bosnia-Herzegovina)
[2:20] MAKSUMIC: Shido
[3:11] MAKSUMIC: Shido
[3:58] BURLAC: Shido

 
18o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
STEINBUKS Mihails
(Letonia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
01:32
RAICU Alexandru Constantin
(Rumania)
[1:12] RAICU: (Osae-komi-waza)

 
19o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
SZERSZENIEWSKI Przemyslaw
(Polonia)
0100100001
IWYKPIWYKP
04:00
PERTELSON Oscar
(Estonia)
[0:45] SZERSZENIEWSKI: Shido
[1:35] SZERSZENIEWSKI: Waza-ari
[2:51] PERTELSON: Shido

 
20o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
STEPIEN Damian
(Polonia)
1000200001
IWYKPIWYKP
00:30
KHOMULA Artem
(Ucrania)
 
21o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
BUTBUL Tohar
(Israel)
0010-00003
IWYKPIWYKP
04:00
HOVSEPYAN Artavazd
(Armenia)
[1:13] HOVSEPYAN: Shido
[2:04] HOVSEPYAN: Shido
[3:36] HOVSEPYAN: Shido
[3:58] BUTBUL: Yuko
[4:00] BUTBUL: (Osae-komi-waza)

 
22o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
HOJAK Martin
(Eslovenia)
1110301001
IWYKPIWYKP
03:41
SINANOVIC Balsa
(Montenegro)
[0:47] HOJAK: Shido
[0:47] SINANOVIC: Shido
[0:58] HOJAK: Shido
[1:27] HOJAK: Yuko
[1:41] HOJAK: Yuko
[1:43] HOJAK: Yuko (-)
[1:43] SINANOVIC: Yuko
[1:43] SINANOVIC: Yuko (-)
[1:43] SINANOVIC: Waza-ari
[2:01] HOJAK: Waza-ari
[3:33] HOJAK: Shido
[3:41] HOJAK: Ippon

 
23o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
BARWIG Robert
(Alemania)
0000200102
IWYKPIWYKP
04:57
BALDE Thierno
(Países Bajos)
[1:34] BARWIG: Shido
[1:39] BARWIG: Shido
[2:48] BARWIG: Shido
[2:52] BARWIG: Shido (-)
[3:31] BALDE: Shido
[3:39] BALDE: Shido
(Golden Score)
[0:57] BALDE: Yuko

 
24o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
KOK Menno
(Países Bajos)
0000200103
IWYKPIWYKP
04:00
AXUS Benjamin
(Francia)
[0:41] KOK: Shido
[1:26] KOK: Shido
[1:26] AXUS: Shido
[2:19] AXUS: Yuko
[2:54] AXUS: Shido
[3:54] AXUS: Shido

 
25o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
SARAIVA Nuno
(Portugal)
0110100003
IWYKPIWYKP
04:00
ZURGARAEV Gamzat
(Rusia)
[0:48] ZURGARAEV: Shido
[0:57] ZURGARAEV: Shido
[1:21] ZURGARAEV: Shido
[1:30] SARAIVA: Waza-ari
[2:18] SARAIVA: Shido
[2:30] SARAIVA: Yuko

 
26o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
NIKOLIC Milan
(Serbia)
1000200001
IWYKPIWYKP
01:48
BURLAC Dan
(Moldavia)
[0:41] BURLAC: Shido
[0:41] NIKOLIC: Shido
[1:32] NIKOLIC: Shido
[1:48] NIKOLIC: Ippon

 
27o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
RAICU Alexandru Constantin
(Rumania)
1010-0000-
IWYKPIWYKP
01:43
SZERSZENIEWSKI Przemyslaw
(Polonia)
[0:51] RAICU: Waza-ari
[1:10] RAICU: Yuko
[1:16] RAICU: (Osae-komi-waza)
[1:27] RAICU: (Osae-komi-waza)

 
28o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
STEPIEN Damian
(Polonia)
0000200001
IWYKPIWYKP
00:00
BUTBUL Tohar
(Israel)
 
29o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
HOJAK Martin
(Eslovenia)
0000301001
IWYKPIWYKP
00:00
BALDE Thierno
(Países Bajos)
 
30o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
AXUS Benjamin
(Francia)
1000100002
IWYKPIWYKP
03:07
SARAIVA Nuno
(Portugal)
[0:52] SARAIVA: Shido
[1:31] AXUS: Shido
[1:31] SARAIVA: Shido
[2:00] AXUS: Waza-ari
[3:07] AXUS: Waza-ari

 
31o Combate [-73 kg]: Ronda Preliminar
NIKOLIC Milan
(Serbia)
0000-01101
IWYKPIWYKP
04:00
RAICU Alexandru Constantin
(Rumania)
[1:08] RAICU: Yuko
[1:10] RAICU: Yuko (-)
[1:10] RAICU: Waza-ari
[3:15] RAICU: Shido
[3:49] RAICU: (Osae-komi-waza)

 
32o Combate [-73 kg]: Ronda de Repesca
STEPIEN Damian
(Polonia)
0000200102
IWYKPIWYKP
04:00
HOJAK Martin
(Eslovenia)
[1:16] STEPIEN: Shido
[1:31] HOJAK: Shido
[1:46] STEPIEN: Shido
[3:26] HOJAK: Yuko
[3:51] HOJAK: Shido

 
33o Combate [-73 kg]: Ronda de Repesca
SARAIVA Nuno
(Portugal)
0000100002
IWYKPIWYKP
04:00
NIKOLIC Milan
(Serbia)
[1:05] SARAIVA: Shido
[1:05] NIKOLIC: Shido
[2:51] NIKOLIC: Shido

 
34o Combate [-73 kg]: Semifinal
BUTBUL Tohar
(Israel)
001010100-
IWYKPIWYKP
04:00
BALDE Thierno
(Países Bajos)
[1:46] BUTBUL: Shido
[2:11] BALDE: Waza-ari
[3:11] BUTBUL: (Osae-komi-waza)
[3:15] BUTBUL: Yuko

 
35o Combate [-73 kg]: Semifinal
AXUS Benjamin
(Francia)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:35
RAICU Alexandru Constantin
(Rumania)
[0:35] AXUS: Ippon

 
36o Combate [-73 kg]: Combate para 3er puesto
HOJAK Martin
(Eslovenia)
000011000-
IWYKPIWYKP
02:15
RAICU Alexandru Constantin
(Rumania)
[1:19] HOJAK: Shido
[1:56] RAICU: Waza-ari
[2:00] HOJAK: (Osae-komi-waza)
[2:00] RAICU: (Osae-komi-waza)

 
37o Combate [-73 kg]: Combate para 3er puesto
SARAIVA Nuno
(Portugal)
0010-1020-
IWYKPIWYKP
03:15
BUTBUL Tohar
(Israel)
[0:33] SARAIVA: Yuko
[0:35] SARAIVA: Yuko (-)
[0:35] BUTBUL: Yuko
[1:46] BUTBUL: Yuko
[1:56] BUTBUL: Waza-ari
[2:56] SARAIVA: Yuko
[3:15] BUTBUL: Waza-ari

 
38o Combate [-73 kg]: Final
BALDE Thierno
(Países Bajos)
001011010-
IWYKPIWYKP
03:22
AXUS Benjamin
(Francia)
[2:30] BALDE: Yuko
[2:49] BALDE: Shido
[3:01] AXUS: Yuko
[3:08] AXUS: Ippon
[3:08] AXUS: (Osae-komi-waza)
[3:10] AXUS: Ippon (-)
[3:11] AXUS: Waza-ari

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-