26.02.2020 [20:11:18]European Championship Juniors 2014 Feedback

Inicio
Competidores
Eliminatorias
PDF
Reseña
Combates
Resultado
atrás...
Categoría +100 kg:
Combates

1o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
SADIKOVIC Harun
(Bosnia-Herzegovina)
1000100004
IWYKPIWYKP
03:53
SILDVEER Hennrich
(Estonia)
[1:40] SILDVEER: Shido
[3:05] SILDVEER: Shido
[3:34] SILDVEER: Shido
[3:44] SADIKOVIC: Shido
[3:53] SILDVEER: Shido

 
2o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
ZVERYEV Sergiy
(Ucrania)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:23
MORENO Andres Felipe
(Italia)
[0:23] ZVERYEV: Ippon

 
3o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
BASHAEV Tamerlan
(Rusia)
1000-00002
IWYKPIWYKP
03:11
BOUIZGARNE Benjamin
(Alemania)
[1:07] BOUIZGARNE: Shido
[2:13] BOUIZGARNE: Shido
[3:11] BASHAEV: Ippon

 
4o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
SANAL Emre
(Francia)
1010-0000-
IWYKPIWYKP
00:35
ANDERSEN HIDALGO Hugo
(España)
[0:08] SANAL: Yuko
[0:18] SANAL: Waza-ari
[0:20] SANAL: (Osae-komi-waza)

 
5o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
KATANGA Messie
(Francia)
0000310001
IWYKPIWYKP
03:24
KHAMMO Yakiv
(Ucrania)
[0:42] KHAMMO: Shido
[2:09] KATANGA: Shido
[2:58] KATANGA: Shido
[3:24] KATANGA: Shido
[3:24] KHAMMO: Ippon

 
6o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
CROITORU Mircea
(Rumania)
100010000-
IWYKPIWYKP
02:56
SADIKOVIC Harun
(Bosnia-Herzegovina)
 
7o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
FAGERHILL Sebastian
(Suecia)
0000-11001
IWYKPIWYKP
03:09
ZVERYEV Sergiy
(Ucrania)
[1:07] ZVERYEV: Waza-ari
[2:23] ZVERYEV: Shido
[3:09] ZVERYEV: Ippon

 
8o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
KIBORDZALIDZE Guga
(Georgia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
03:00
JACKIEWICZ Jan
(Polonia)
 
9o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
CULUM Zarko
(Serbia)
0000-1000-
IWYKPIWYKP
00:42
SHAKHBAZOV Ruslan
(Rusia)
[0:42] SHAKHBAZOV: Ippon

 
10o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
KRIVICKIJ Anton
(Alemania)
000031000-
IWYKPIWYKP
02:58
JOO Akos
(Hungría)
[0:25] KRIVICKIJ: Shido
[0:57] KRIVICKIJ: Shido
[2:19] KRIVICKIJ: Shido
[2:42] JOO: Waza-ari
[2:43] KRIVICKIJ: (Osae-komi-waza)
[2:44] JOO: (Osae-komi-waza)

 
11o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
BASHAEV Tamerlan
(Rusia)
0120300002
IWYKPIWYKP
04:00
SANAL Emre
(Francia)
[0:34] BASHAEV: Yuko
[1:15] BASHAEV: Waza-ari
[1:34] BASHAEV: Yuko
[1:48] BASHAEV: Shido
[2:08] BASHAEV: Shido
[2:39] SANAL: Shido
[2:59] BASHAEV: Shido
[2:59] SANAL: Shido

 
12o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
KHAMMO Yakiv
(Ucrania)
1100100102
IWYKPIWYKP
03:12
CROITORU Mircea
(Rumania)
[0:44] CROITORU: Shido
[1:20] KHAMMO: Waza-ari
[2:18] CROITORU: Shido
[2:43] CROITORU: Yuko
[2:54] KHAMMO: Shido
[3:05] KHAMMO: (Osae-komi-waza)
[3:12] KHAMMO: Ippon

 
13o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
ZVERYEV Sergiy
(Ucrania)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
01:10
KIBORDZALIDZE Guga
(Georgia)
[0:50] ZVERYEV: (Osae-komi-waza)

 
14o Combate [+100 kg]: Ronda Preliminar
SHAKHBAZOV Ruslan
(Rusia)
1000-00001
IWYKPIWYKP
02:06
JOO Akos
(Hungría)
[1:21] JOO: Shido
[1:45] SHAKHBAZOV: (Osae-komi-waza)

 
15o Combate [+100 kg]: Ronda de Repesca
SANAL Emre
(Francia)
1000300004
IWYKPIWYKP
03:41
CROITORU Mircea
(Rumania)
[0:29] SANAL: Shido
[0:29] CROITORU: Shido
[1:39] CROITORU: Shido
[3:06] CROITORU: Shido
[3:06] SANAL: Shido
[3:41] SANAL: Shido
[3:41] CROITORU: Shido

 
16o Combate [+100 kg]: Ronda de Repesca
KIBORDZALIDZE Guga
(Georgia)
1010-0000-
IWYKPIWYKP
01:49
JOO Akos
(Hungría)
[1:08] KIBORDZALIDZE: Waza-ari
[1:29] KIBORDZALIDZE: Yuko
[1:49] KIBORDZALIDZE: Waza-ari

 
17o Combate [+100 kg]: Semifinal
BASHAEV Tamerlan
(Rusia)
0000-10001
IWYKPIWYKP
03:21
KHAMMO Yakiv
(Ucrania)
[2:08] KHAMMO: Shido
[2:40] KHAMMO: Yuko
[2:47] KHAMMO: Yuko (-)
[3:21] KHAMMO: Ippon

 
18o Combate [+100 kg]: Semifinal
ZVERYEV Sergiy
(Ucrania)
000011120-
IWYKPIWYKP
01:54
SHAKHBAZOV Ruslan
(Rusia)
[0:17] ZVERYEV: Shido
[1:19] SHAKHBAZOV: Waza-ari
[1:20] SHAKHBAZOV: (Osae-komi-waza)
[1:35] SHAKHBAZOV: Yuko
[1:54] SHAKHBAZOV: Ippon

 
19o Combate [+100 kg]: Combate para 3er puesto
SANAL Emre
(Francia)
0000-10002
IWYKPIWYKP
03:19
ZVERYEV Sergiy
(Ucrania)
[1:10] ZVERYEV: Waza-ari
[1:39] SANAL: Yuko
[1:43] SANAL: Yuko (-)
[2:28] ZVERYEV: Shido
[3:05] ZVERYEV: Shido
[3:19] ZVERYEV: Waza-ari

 
20o Combate [+100 kg]: Combate para 3er puesto
KIBORDZALIDZE Guga
(Georgia)
0000201001
IWYKPIWYKP
04:00
BASHAEV Tamerlan
(Rusia)
[0:44] BASHAEV: Waza-ari
[1:03] KIBORDZALIDZE: Shido
[2:20] KIBORDZALIDZE: Shido
[3:45] BASHAEV: Shido

 
21o Combate [+100 kg]: Final
KHAMMO Yakiv
(Ucrania)
1000-0000-
IWYKPIWYKP
00:49
SHAKHBAZOV Ruslan
(Rusia)
[0:49] KHAMMO: Ippon

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-