10.04.2020 [08:41:37]Junior European Judo Championships 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -48 kg:
Contest Sheet



-48 kg: Pool A
       
PUPP, Reka (HUN)
      
  
PUPP, Reka (HUN)
    
 
      
    
PUPP, Reka (HUN)
  
 
      
  
SIDEROT, Maria (POR)
    
SIDEROT, Maria (POR)
      
      
PUPP, Reka (HUN)
AKKER, Kim (NED)
     Winner Pool A
  
AKKER, Kim (NED)
    
 
      
    
YVIN, Romane (FRA)
  
STOJADINOV, Andrea (SRB)
      
  
YVIN, Romane (FRA)
    
YVIN, Romane (FRA)
      


-48 kg: Pool B
       
SENTURK, Gulkader (TUR)
      
  
SENTURK, Gulkader (TUR)
    
 
      
    
SENTURK, Gulkader (TUR)
  
IONITA, Camelia (ROU)
      
  
FIORINI, Michela (ITA)
    
FIORINI, Michela (ITA)
      
      
BILODID, Daria (UKR)
HIDALGO LEDO, Elena (ESP)
     Winner Pool B
  
HIDALGO LEDO, Elena (ESP)
    
 
      
    
BILODID, Daria (UKR)
  
BILODID, Daria (UKR)
      
  
BILODID, Daria (UKR)
    
 
      


-48 kg: Pool C
       
PICHKALEVA, Daria (RUS)
      
  
PICHKALEVA, Daria (RUS)
    
 
      
    
PICHKALEVA, Daria (RUS)
  
MATIJEVIC, Sara (CRO)
      
  
BAUMANS, Marine (BEL)
    
BAUMANS, Marine (BEL)
      
      
PICHKALEVA, Daria (RUS)
COSTA, Catarina (POR)
     Winner Pool C
  
COSTA, Catarina (POR)
    
 
      
    
COSTA, Catarina (POR)
  
 
      
  
BEDER, Tugce (TUR)
    
BEDER, Tugce (TUR)
      


-48 kg: Pool D
       
CORCHER, Sephora (FRA)
      
  
CORCHER, Sephora (FRA)
    
 
      
    
MARTINEZ ABELENDA, Laura (ESP)
  
MARTINEZ ABELENDA, Laura (ESP)
      
  
MARTINEZ ABELENDA, Laura (ESP)
    
SABLIEVA, Kateryna (UKR)
      
      
SCHNEIDER, Miriam (GER)
SCHNEIDER, Miriam (GER)
     Winner Pool D
  
SCHNEIDER, Miriam (GER)
    
 
      
    
SCHNEIDER, Miriam (GER)
  
MARGIANI, Salome (GEO)
      
  
GERSJES, Amber (NED)
    
GERSJES, Amber (NED)
      


-48 kg: Repechage
       
       
YVIN, Romane (FRA)
      
  
SENTURK, Gulkader (TUR)
    
SENTURK, Gulkader (TUR)
      
    
SCHNEIDER, Miriam (GER)
  
       
  
SCHNEIDER, Miriam (GER)
    
       
       
       
COSTA, Catarina (POR)
      
  
MARTINEZ ABELENDA, Laura (ESP)
    
MARTINEZ ABELENDA, Laura (ESP)
      
    
PUPP, Reka (HUN)
  
       
  
PUPP, Reka (HUN)
    
       


-48 kg: Semifinal / Final
       
PUPP, Reka (HUN)
      
Winner Pool A 
BILODID, Daria (UKR)
    
BILODID, Daria (UKR)
      
Winner Pool B   
BILODID, Daria (UKR)
  
PICHKALEVA, Daria (RUS)
      
Winner Pool C 
PICHKALEVA, Daria (RUS)
    
SCHNEIDER, Miriam (GER)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-