10.04.2020 [08:13:28]Junior European Judo Championships 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -66 kg:
Contest Sheet



-66 kg: Pool A
          
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
         
 
 
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
       
 
   
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
     
GABRIELYAN, Robert (ARM)
 
GABRIELYAN, Robert (ARM)
       
CILOGLU, Bilal (TUR)
     
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
   
 
 
CILOGLU, Bilal (TUR)
       
 
   
CILOGLU, Bilal (TUR)
     
CARO LOGNOUL BRASSEUR, Denis (BEL)
 
CARO LOGNOUL BRASSEUR, Denis (BEL)
       
IADOV, Bogdan (UKR)
       
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
 
 
 
IADOV, Bogdan (UKR)
     Winner Pool A 
TRIKOMITIS, Christos (CYP)
   
IADOV, Bogdan (UKR)
     
LIZUNAS, Edgaras (LTU)
 
TRIKOMITIS, Christos (CYP)
       
PHILIPP, Leon (GER)
     
IADOV, Bogdan (UKR)
   
 
 
PHILIPP, Leon (GER)
       
SULLI, Gabriele (ITA)
   
PHILIPP, Leon (GER)
     
 
 
SULLI, Gabriele (ITA)
       


-66 kg: Pool B
          
SCHIPPER, Roy (NED)
         
 
 
SCHIPPER, Roy (NED)
       
 
   
SCHIPPER, Roy (NED)
     
SELEA, Florin (ROU)
 
SELEA, Florin (ROU)
       
NURKOVIC, Jusuf (MNE)
     
NURKOVIC, Jusuf (MNE)
   
 
 
NURKOVIC, Jusuf (MNE)
       
ANDRIES, Cornel (MDA)
   
NURKOVIC, Jusuf (MNE)
     
 
 
ANDRIES, Cornel (MDA)
       
MINKOU, Dzmitry (BLR)
       
MINKOU, Dzmitry (BLR)
 
 
 
MINKOU, Dzmitry (BLR)
     Winner Pool B 
 
   
MINKOU, Dzmitry (BLR)
     
MENAGED, Yarin (ISR)
 
MENAGED, Yarin (ISR)
       
CZIZSEK, Mathias (AUT)
     
MINKOU, Dzmitry (BLR)
   
 
 
CZIZSEK, Mathias (AUT)
       
STOLAREK, Jan (POL)
   
CZIZSEK, Mathias (AUT)
     
BOROS, Bence (HUN)
 
BOROS, Bence (HUN)
       


-66 kg: Pool C
          
STUMP, Nils (SUI)
         
 
 
STUMP, Nils (SUI)
       
MARANDIAN, Karo (UKR)
   
STUMP, Nils (SUI)
     
 
 
MARANDIAN, Karo (UKR)
       
 
     
STUMP, Nils (SUI)
   
JEAN, Daniel (FRA)
 
JEAN, Daniel (FRA)
       
 
   
REIS, David (POR)
     
REIS, David (POR)
 
REIS, David (POR)
       
KHAZHALIEV, Ayub (RUS)
       
STUMP, Nils (SUI)
 
 
 
KHAZHALIEV, Ayub (RUS)
     Winner Pool C 
 
   
BUNCIC, Strahinja (SRB)
     
BUNCIC, Strahinja (SRB)
 
BUNCIC, Strahinja (SRB)
       
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
     
BUNCIC, Strahinja (SRB)
   
 
 
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
       
WERFF, Twan (NED)
   
WERFF, Twan (NED)
     
 
 
WERFF, Twan (NED)
       


-66 kg: Pool D
          
VIERU, Denis (MDA)
         
 
 
VIERU, Denis (MDA)
       
ZADRO, Petar (BIH)
   
ZADRO, Petar (BIH)
     
ROSEMARIN, Ran (ISR)
 
ZADRO, Petar (BIH)
       
 
     
DONMEZ, Cengizhan (TUR)
   
CASAS FERNANDEZ, Ricardo (ESP)
 
CASAS FERNANDEZ, Ricardo (ESP)
       
DONMEZ, Cengizhan (TUR)
   
DONMEZ, Cengizhan (TUR)
     
 
 
DONMEZ, Cengizhan (TUR)
       
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
       
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
 
 
 
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
     Winner Pool D 
MAATTA, Henri (FIN)
   
MAATTA, Henri (FIN)
     
 
 
MAATTA, Henri (FIN)
       
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
     
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
   
 
 
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
       
 
   
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
     
TSARMANTIDIS, Alexios (GRE)
 
TSARMANTIDIS, Alexios (GRE)
       


-66 kg: Repechage
          
          
IADOV, Bogdan (UKR)
         
  
IADOV, Bogdan (UKR)
       
NURKOVIC, Jusuf (MNE)
         
    
STUMP, Nils (SUI)
     
          
  
STUMP, Nils (SUI)
       
          
          
          
          
BUNCIC, Strahinja (SRB)
         
  
BUNCIC, Strahinja (SRB)
       
DONMEZ, Cengizhan (TUR)
         
    
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
     
          
  
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
       
          


-66 kg: Semifinal / Final
          
GAITERO MARTIN, Alberto (ESP)
         
Winner Pool A 
MINKOU, Dzmitry (BLR)
       
MINKOU, Dzmitry (BLR)
         
Winner Pool B   
MINKOU, Dzmitry (BLR)
     
STUMP, Nils (SUI)
         
Winner Pool C 
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
       
NAGLIASHVILI, Tornike (GEO)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-