10.04.2020 [08:35:26]Junior European Judo Championships 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -90 kg:
Contest Sheet



-90 kg: Pool A
       
SHERAZADISHVILI, Nikoloz (ESP)
      
  
SHERAZADISHVILI, Nikoloz (ESP)
    
BERENYI, Bence (HUN)
      
    
SHERAZADISHVILI, Nikoloz (ESP)
  
SANTOS, Jaime (POR)
      
  
SANTOS, Jaime (POR)
    
MIRZAYEV, Aslan (AZE)
      
      
SHERAZADISHVILI, Nikoloz (ESP)
KUUSIK, Mattias (EST)
     Winner Pool A
  
KUUSIK, Mattias (EST)
    
BLAHUSIAK, Miroslav (SVK)
      
    
KUUSIK, Mattias (EST)
  
CUPIC, Lazar (MNE)
      
  
BABENKO, Oleksii (UKR)
    
BABENKO, Oleksii (UKR)
      


-90 kg: Pool B
       
OZIMEK, Jakub (POL)
      
  
OZIMEK, Jakub (POL)
    
SAHAKYAN, Grigor (ARM)
      
    
OZIMEK, Jakub (POL)
  
PAPADOPOULOS, Markos (GRE)
      
  
SNIPPE, Jelle (NED)
    
SNIPPE, Jelle (NED)
      
      
DIESSE, Aurelien (FRA)
MAKATSARIA, Sandro (GER)
     Winner Pool B
  
DIESSE, Aurelien (FRA)
    
DIESSE, Aurelien (FRA)
      
    
DIESSE, Aurelien (FRA)
  
SCHWENDINGER, Raphael (LIE)
      
  
MUKETE, Daniel (BLR)
    
MUKETE, Daniel (BLR)
      


-90 kg: Pool C
       
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
      
  
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
    
PACHER, Johannes (AUT)
      
    
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
  
KRUK, Oleksandr (UKR)
      
  
KRUK, Oleksandr (UKR)
    
KORDELY, Peter (HUN)
      
      
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
NENARTAVICIUS, Rokas (LTU)
     Winner Pool C
  
NENARTAVICIUS, Rokas (LTU)
    
RYCIAK, Eryk (POL)
      
    
SANEBLIDZE, Onise (GEO)
  
SANEBLIDZE, Onise (GEO)
      
  
SANEBLIDZE, Onise (GEO)
    
LACKOVIC, Narsej (SLO)
      


-90 kg: Pool D
       
VARAPAYEU, Yahor (BLR)
      
  
VARAPAYEU, Yahor (BLR)
    
YAGUBOV, Azar (AZE)
      
    
VARAPAYEU, Yahor (BLR)
  
VASIAN, Ionut (ROU)
      
  
VASIAN, Ionut (ROU)
    
PANAGIOTOPOULOS, Ioannis (GRE)
      
      
BUBANJA, Marko (MNE)
BUBANJA, Marko (MNE)
     Winner Pool D
  
BUBANJA, Marko (MNE)
    
KUMRIC, Marko (CRO)
      
    
BUBANJA, Marko (MNE)
  
TASSIER, Loris (FRA)
      
  
TASSIER, Loris (FRA)
    
JIMENEZ PATINO, Pedro (ESP)
      


-90 kg: Repechage
       
       
KUUSIK, Mattias (EST)
      
  
OZIMEK, Jakub (POL)
    
OZIMEK, Jakub (POL)
      
    
BUBANJA, Marko (MNE)
  
       
  
BUBANJA, Marko (MNE)
    
       
       
       
SANEBLIDZE, Onise (GEO)
      
  
VARAPAYEU, Yahor (BLR)
    
VARAPAYEU, Yahor (BLR)
      
    
DIESSE, Aurelien (FRA)
  
       
  
DIESSE, Aurelien (FRA)
    
       


-90 kg: Semifinal / Final
       
SHERAZADISHVILI, Nikoloz (ESP)
      
Winner Pool A 
SHERAZADISHVILI, Nikoloz (ESP)
    
DIESSE, Aurelien (FRA)
      
Winner Pool B   
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
  
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
      
Winner Pool C 
IGOLNIKOV, Mikhail (RUS)
    
BUBANJA, Marko (MNE)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-