26.06.2019 [16:04:53]Junior European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Fights

1st Fight [-60 kg]: Preliminary round
MILIC Nemanja
(Serbia)
00201-
IWPIWP
4:00
MENDES Francisco
(Portugal)
 
2nd Fight [-60 kg]: Preliminary round
SAHA Luukas
(Finland)
011002
IWPIWP
4:00
VOPAT David
(Czech Republic)
 
3rd Fight [-60 kg]: Preliminary round
BELABBAS Yasin
(Bulgaria)
00-11-
IWPIWP
1:58
AKKUS Mihrac
(Turkey)
 
4th Fight [-60 kg]: Preliminary round
LOUKAS Louka
(Cyprus)
003101
IWPIWP
3:16
NOZADZE Temur
(Georgia)
 
5th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BALARJISHVILI Georgios
(Cyprus)
00-10-
IWPIWP
0:50
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
 
6th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BORODIN Dmytro
(Ukraine)
002012
IWPIWP
7:15
OSMANOV Adil
(Moldova)
 
7th Fight [-60 kg]: Preliminary round
GOUEFFON Yhonice
(France)
101011
IWPIWP
3:08
AHARON Alon
(Israel)
 
8th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DAHLIN Alexander
(Sweden)
002101
IWPIWP
5:15
DZHEBOV Obid
(Russia)
 
9th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
10-001
IWPIWP
3:09
MENDES Francisco
(Portugal)
 
10th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ARAMU Alessandro
(Italy)
002012
IWPIWP
4:00
SAHA Luukas
(Finland)
 
11th Fight [-60 kg]: Preliminary round
NAJAFOV Yashar
(Azerbaijan)
002101
IWPIWP
3:51
AKKUS Mihrac
(Turkey)
 
12th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SIMEONIDIS Konstantin
(Russia)
111003
IWPIWP
3:12
NOZADZE Temur
(Georgia)
 
13th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KUMTAS Samet
(Turkey)
00111-
IWPIWP
3:26
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
 
14th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MAMMADOV Tofig
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
2:16
OSMANOV Adil
(Moldova)
 
15th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ORBAN Lehel
(Romania)
00-10-
IWPIWP
3:23
GOUEFFON Yhonice
(France)
 
16th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SHOKA Konrad
(Belarus)
002102
IWPIWP
6:07
DZHEBOV Obid
(Russia)
 
17th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
10101-
IWPIWP
5:52
SAHA Luukas
(Finland)
 
18th Fight [-60 kg]: Preliminary round
AKKUS Mihrac
(Turkey)
00210-
IWPIWP
3:44
SIMEONIDIS Konstantin
(Russia)
 
19th Fight [-60 kg]: Preliminary round
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
001112
IWPIWP
3:13
MAMMADOV Tofig
(Azerbaijan)
 
20th Fight [-60 kg]: Preliminary round
GOUEFFON Yhonice
(France)
10-002
IWPIWP
2:21
DZHEBOV Obid
(Russia)
 
21th Fight [-60 kg]: Repechage
SAHA Luukas
(Finland)
002111
IWPIWP
3:57
AKKUS Mihrac
(Turkey)
 
22th Fight [-60 kg]: Repechage
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
01200-
IWPIWP
4:00
DZHEBOV Obid
(Russia)
 
23th Fight [-60 kg]: Semifinal
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
00-10-
IWPIWP
0:27
SIMEONIDIS Konstantin
(Russia)
 
24th Fight [-60 kg]: Semifinal
MAMMADOV Tofig
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
0:39
GOUEFFON Yhonice
(France)
 
25th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
AKKUS Mihrac
(Turkey)
10-001
IWPIWP
3:20
GOUEFFON Yhonice
(France)
 
26th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
011002
IWPIWP
4:00
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
 
27th Fight [-60 kg]: Final
SIMEONIDIS Konstantin
(Russia)
001101
IWPIWP
2:17
MAMMADOV Tofig
(Azerbaijan)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-