14.11.2019 [16:08:39]Junior European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -66 kg:
Fights

1st Fight [-66 kg]: Preliminary round
SERRA Bernardo
(Portugal)
002101
IWPIWP
2:41
BORCHASHVILI Wachid
(Austria)
 
2nd Fight [-66 kg]: Preliminary round
DAKAYEV Israil
(France)
10-00-
IWPIWP
3:11
KHLOPETSKYI Danylo
(Ukraine)
 
3rd Fight [-66 kg]: Preliminary round
MAKOWSKI Sebastian
(Poland)
00-101
IWPIWP
1:53
MELLA Edoardo
(Italy)
 
4th Fight [-66 kg]: Preliminary round
TEMELKOV Bozhidar
(Bulgaria)
002011
IWPIWP
4:06
CZAJKOWSKI Jonas
(Denmark)
 
5th Fight [-66 kg]: Preliminary round
BOBOVICH Amit
(Israel)
10-002
IWPIWP
2:52
OLIN Valtteri
(Finland)
 
6th Fight [-66 kg]: Preliminary round
CHOPANOV Murad
(Russia)
01-001
IWPIWP
5:09
BINHAK Tomas
(Czech Republic)
 
7th Fight [-66 kg]: Preliminary round
AGKTZIDIS Ioannis
(Greece)
012001
IWPIWP
4:31
OSMANOV Nurlan
(Azerbaijan)
 
8th Fight [-66 kg]: Preliminary round
MAKHMADBEKOV Makhmadbek
(Russia)
012001
IWPIWP
7:00
NIETO CHINARRO Adrian
(Spain)
 
9th Fight [-66 kg]: Preliminary round
GALAKTIONOVS Artjoms
(Latvia)
00-011
IWPIWP
4:00
SHAIMAN Omer
(Israel)
 
10th Fight [-66 kg]: Preliminary round
BARISIC Lovre
(Croatia)
001101
IWPIWP
3:42
OLARU Adrian
(Romania)
 
11th Fight [-66 kg]: Preliminary round
GUSIC Marko
(Montenegro)
01-00-
IWPIWP
4:00
MUZHAILA Dzmitry
(Belarus)
 
12th Fight [-66 kg]: Preliminary round
KOZMA Akos
(Hungary)
00-10-
IWPIWP
0:57
ALIYEV Ibrahim
(Azerbaijan)
 
13th Fight [-66 kg]: Preliminary round
SEDDOUKI Reda
(France)
102002
IWPIWP
5:14
HRISTOV Mark
(Bulgaria)
 
14th Fight [-66 kg]: Preliminary round
CASES ROCA Salvador
(Spain)
001011
IWPIWP
7:55
BORCHASHVILI Wachid
(Austria)
 
15th Fight [-66 kg]: Preliminary round
DAKAYEV Israil
(France)
001011
IWPIWP
4:00
MELLA Edoardo
(Italy)
 
16th Fight [-66 kg]: Preliminary round
CZAJKOWSKI Jonas
(Denmark)
00-10-
IWPIWP
1:37
BOBOVICH Amit
(Israel)
 
17th Fight [-66 kg]: Preliminary round
CHOPANOV Murad
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:33
AGKTZIDIS Ioannis
(Greece)
 
18th Fight [-66 kg]: Preliminary round
LOMBARDO Manuel
(Italy)
011002
IWPIWP
4:00
MAKHMADBEKOV Makhmadbek
(Russia)
 
19th Fight [-66 kg]: Preliminary round
SHAIMAN Omer
(Israel)
10-00-
IWPIWP
1:00
OLARU Adrian
(Romania)
 
20th Fight [-66 kg]: Preliminary round
NINIASHVILI Bagrati
(Georgia)
10-00-
IWPIWP
1:20
GUSIC Marko
(Montenegro)
 
21th Fight [-66 kg]: Preliminary round
ALIYEV Ibrahim
(Azerbaijan)
00110-
IWPIWP
5:35
SEDDOUKI Reda
(France)
 
22th Fight [-66 kg]: Preliminary round
BORCHASHVILI Wachid
(Austria)
102003
IWPIWP
9:38
MELLA Edoardo
(Italy)
 
23th Fight [-66 kg]: Preliminary round
BOBOVICH Amit
(Israel)
00-101
IWPIWP
2:20
CHOPANOV Murad
(Russia)
 
24th Fight [-66 kg]: Preliminary round
LOMBARDO Manuel
(Italy)
101001
IWPIWP
3:56
SHAIMAN Omer
(Israel)
 
25th Fight [-66 kg]: Preliminary round
NINIASHVILI Bagrati
(Georgia)
01-001
IWPIWP
4:00
SEDDOUKI Reda
(France)
 
26th Fight [-66 kg]: Repechage
MELLA Edoardo
(Italy)
00-10-
IWPIWP
1:05
BOBOVICH Amit
(Israel)
 
27th Fight [-66 kg]: Repechage
SHAIMAN Omer
(Israel)
10101-
IWPIWP
3:51
SEDDOUKI Reda
(France)
 
28th Fight [-66 kg]: Semifinal
BORCHASHVILI Wachid
(Austria)
00-10-
IWPIWP
0:29
CHOPANOV Murad
(Russia)
 
29th Fight [-66 kg]: Semifinal
LOMBARDO Manuel
(Italy)
102001
IWPIWP
4:25
NINIASHVILI Bagrati
(Georgia)
 
30th Fight [-66 kg]: Fight for 3rd place
BOBOVICH Amit
(Israel)
00-10-
IWPIWP
1:30
NINIASHVILI Bagrati
(Georgia)
 
31th Fight [-66 kg]: Fight for 3rd place
SHAIMAN Omer
(Israel)
003101
IWPIWP
7:57
BORCHASHVILI Wachid
(Austria)
 
32th Fight [-66 kg]: Final
CHOPANOV Murad
(Russia)
00101-
IWPIWP
4:48
LOMBARDO Manuel
(Italy)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-