20.06.2019 [13:10:34]Junior European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category +100 kg:
Fights

1st Fight [+100 kg]: Preliminary round
JAROCKIS Vladlens
(Latvia)
11100-
IWPIWP
1:24
UCAR Emrullah
(Turkey)
 
2nd Fight [+100 kg]: Preliminary round
SIPOCZ Richard
(Hungary)
011002
IWPIWP
4:40
ZOMER Rick
(Netherlands)
 
3rd Fight [+100 kg]: Preliminary round
CARDOSO Ailton
(Portugal)
00-10-
IWPIWP
0:38
FEYZIYEV Jamal
(Azerbaijan)
 
4th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SKALEC Marcel
(Croatia)
01110-
IWPIWP
3:00
DIMITROV Ivaylo
(Bulgaria)
 
5th Fight [+100 kg]: Preliminary round
TSOUMITAS Dimitrios
(Greece)
102002
IWPIWP
3:16
GUNER Furkan
(Turkey)
 
6th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MARINIC Enej
(Slovenia)
10-002
IWPIWP
2:36
AGRO SYLVAIN Lorenzo
(Italy)
 
7th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SCHREIBER Jonas
(Germany)
11201H
IWPIWP
5:17
JAROCKIS Vladlens
(Latvia)
 
8th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ABRAMOV Erik
(Germany)
11-00-
IWPIWP
0:36
SIPOCZ Richard
(Hungary)
 
9th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ZALECZNY Krzysztof
(Poland)
001101
IWPIWP
2:01
KOSTIC Vladimir
(Serbia)
 
10th Fight [+100 kg]: Preliminary round
WACZULIK Richard
(Hungary)
10-00H
IWPIWP
2:08
FEYZIYEV Jamal
(Azerbaijan)
 
11th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ZAALISHVILI Gela
(Georgia)
10100-
IWPIWP
2:03
BEREZKA Vladyslav
(Ukraine)
 
12th Fight [+100 kg]: Preliminary round
BABAYAN David
(Russia)
10100-
IWPIWP
2:40
DIMITROV Ivaylo
(Bulgaria)
 
13th Fight [+100 kg]: Preliminary round
GREENIDGE Wesley
(Great Britain)
00H101
IWPIWP
2:07
TSOUMITAS Dimitrios
(Greece)
 
14th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MARINIC Enej
(Slovenia)
101002
IWPIWP
2:25
SCHREIBER Jonas
(Germany)
 
15th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ABRAMOV Erik
(Germany)
10-001
IWPIWP
0:54
KOSTIC Vladimir
(Serbia)
 
16th Fight [+100 kg]: Preliminary round
WACZULIK Richard
(Hungary)
00-10-
IWPIWP
0:18
ZAALISHVILI Gela
(Georgia)
 
17th Fight [+100 kg]: Preliminary round
BABAYAN David
(Russia)
102003
IWPIWP
4:14
TSOUMITAS Dimitrios
(Greece)
 
18th Fight [+100 kg]: Repechage
SCHREIBER Jonas
(Germany)
10200-
IWPIWP
2:04
KOSTIC Vladimir
(Serbia)
 
19th Fight [+100 kg]: Repechage
WACZULIK Richard
(Hungary)
10101H
IWPIWP
3:25
TSOUMITAS Dimitrios
(Greece)
 
20th Fight [+100 kg]: Semifinal
MARINIC Enej
(Slovenia)
00110-
IWPIWP
1:25
ABRAMOV Erik
(Germany)
 
21th Fight [+100 kg]: Semifinal
ZAALISHVILI Gela
(Georgia)
01-002
IWPIWP
4:00
BABAYAN David
(Russia)
 
22th Fight [+100 kg]: Fight for 3rd place
SCHREIBER Jonas
(Germany)
00-102
IWPIWP
3:18
BABAYAN David
(Russia)
 
23th Fight [+100 kg]: Fight for 3rd place
WACZULIK Richard
(Hungary)
001111
IWPIWP
2:34
MARINIC Enej
(Slovenia)
 
24th Fight [+100 kg]: Final
ABRAMOV Erik
(Germany)
00-101
IWPIWP
2:03
ZAALISHVILI Gela
(Georgia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-