16.10.2018 [08:00:21]European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -52 kg:
Contest Sheet



-52 kg: Pool A
       
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
      
  
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
    
 
      
    
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
  
PEREZ BOX, Ana (ESP)
      
  
PEREZ BOX, Ana (ESP)
    
SZABO, Katinka (HUN)
      
      
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
STANGAR, Anja (SLO)
     Winner Pool A
  
STANGAR, Anja (SLO)
    
 
      
    
STANGAR, Anja (SLO)
  
PERENC, Agata (POL)
      
  
RAMOS, Joana (POR)
    
RAMOS, Joana (POR)
      


-52 kg: Pool B
       
VAN SNICK, Charline (BEL)
      
  
VAN SNICK, Charline (BEL)
    
 
      
    
PRIMO, Gefen (ISR)
  
ASVESTA, Sofia (CYP)
      
  
PRIMO, Gefen (ISR)
    
PRIMO, Gefen (ISR)
      
      
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
     Winner Pool B
  
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
    
 
      
    
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
  
PUREVSUREN, Buyankhishig (AZE)
      
  
RUBINSTEIN, Madelene (NOR)
    
RUBINSTEIN, Madelene (NOR)
      


-52 kg: Pool C
       
BUCHARD, Amandine (FRA)
      
  
BUCHARD, Amandine (FRA)
    
 
      
    
CHITU, Andreea (ROU)
  
CHITU, Andreea (ROU)
      
  
CHITU, Andreea (ROU)
    
PLIIEVA, Lyudmyla (UKR)
      
      
KORKMAZ, Irem (TUR)
TEMELKOVA, Betina (ISR)
     Winner Pool C
  
TEMELKOVA, Betina (ISR)
    
 
      
    
KORKMAZ, Irem (TUR)
  
MAMMADALIYEVA, Gultaj (AZE)
      
  
KORKMAZ, Irem (TUR)
    
KORKMAZ, Irem (TUR)
      


-52 kg: Pool D
       
KRASNIQI, Distria (KOS)
      
  
KRASNIQI, Distria (KOS)
    
 
      
    
KRASNIQI, Distria (KOS)
  
SKRYPNIK, Darya (BLR)
      
  
PIENKOWSKA, Karolina (POL)
    
PIENKOWSKA, Karolina (POL)
      
      
KRASNIQI, Distria (KOS)
PUPP, Reka (HUN)
     Winner Pool D
  
PUPP, Reka (HUN)
    
 
      
    
PUPP, Reka (HUN)
  
ESTEVES, Mariana (POR)
      
  
FORCINITI, Rosalba (ITA)
    
FORCINITI, Rosalba (ITA)
      


-52 kg: Repechage
       
       
STANGAR, Anja (SLO)
      
  
PRIMO, Gefen (ISR)
    
PRIMO, Gefen (ISR)
      
    
PRIMO, Gefen (ISR)
  
       
  
KORKMAZ, Irem (TUR)
    
       
       
       
CHITU, Andreea (ROU)
      
  
PUPP, Reka (HUN)
    
PUPP, Reka (HUN)
      
    
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
  
       
  
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
    
       


-52 kg: Semifinal / Final
       
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
      
Winner Pool A 
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
    
TSCHOPP, Evelyne (SUI)
      
Winner Pool B   
KUZIUTINA, Natalia (RUS)
  
KORKMAZ, Irem (TUR)
      
Winner Pool C 
KRASNIQI, Distria (KOS)
    
KRASNIQI, Distria (KOS)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-