26.09.2020 [13:48:32]European Games / European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -100 kg:
Fights

1st Fight [-100 kg]: Preliminary round
SVIRYD Mikita
(Belarus)
10100-
IWPIWP
1:22
BARANIEWSKI Iwo
(Poland)
 
2nd Fight [-100 kg]: Preliminary round
FREY Karl-Richard
(Germany)
012002
IWPIWP
4:00
DVARBY Joakim
(Sweden)
 
3rd Fight [-100 kg]: Preliminary round
PANTIC Danilo
(Montenegro)
10100-
IWPIWP
1:17
FARA Aaron
(Austria)
 
4th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZANKISHIEV Kazbek
(Russia)
10-002
IWPIWP
1:48
BAUZA Karolis
(Lithuania)
 
5th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MARET Cyrille
(France)
101001
IWPIWP
1:58
CIRJENICS Miklos
(Hungary)
 
6th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
01100-
IWPIWP
4:00
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
 
7th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DICHEV Daniel
(Bulgaria)
002101
IWPIWP
2:09
MINASKIN Grigori
(Estonia)
 
8th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MUKETE Daniel
(Belarus)
10-00-
IWPIWP
0:25
LOPORCHIO Giuliano
(Italy)
 
9th Fight [-100 kg]: Preliminary round
HORAK Michal
(Czech Republic)
00-012
IWPIWP
4:00
OHAT Zalan
(Hungary)
 
10th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FONSECA Jorge
(Portugal)
111012
IWPIWP
3:11
KUNSZABO Luca
(Romania)
 
11th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MADSEN Mathias
(Denmark)
00101-
IWPIWP
4:00
ADAMIAN Arman
(Russia)
 
12th Fight [-100 kg]: Preliminary round
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
011001
IWPIWP
4:00
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
 
13th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DOSEN Bojan
(Serbia)
012101
IWPIWP
3:53
KOTSOIEV Zelym
(Azerbaijan)
 
14th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
101001
IWPIWP
2:52
SVIRYD Mikita
(Belarus)
 
15th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FREY Karl-Richard
(Germany)
001102
IWPIWP
4:11
PANTIC Danilo
(Montenegro)
 
16th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZANKISHIEV Kazbek
(Russia)
001011
IWPIWP
5:19
MARET Cyrille
(France)
 
17th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
11-00-
IWPIWP
3:03
MINASKIN Grigori
(Estonia)
 
18th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
002012
IWPIWP
6:03
MUKETE Daniel
(Belarus)
 
19th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
101001
IWPIWP
1:28
OHAT Zalan
(Hungary)
 
20th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FONSECA Jorge
(Portugal)
00-101
IWPIWP
1:23
ADAMIAN Arman
(Russia)
 
21th Fight [-100 kg]: Preliminary round
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
102011
IWPIWP
4:33
KOTSOIEV Zelym
(Azerbaijan)
 
22th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
11-00-
IWPIWP
1:59
PANTIC Danilo
(Montenegro)
 
23th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MARET Cyrille
(France)
10100-
IWPIWP
3:32
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
 
24th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MUKETE Daniel
(Belarus)
00-101
IWPIWP
2:31
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
 
25th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ADAMIAN Arman
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:24
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
 
26th Fight [-100 kg]: Repechage
PANTIC Danilo
(Montenegro)
001011
IWPIWP
4:00
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
 
27th Fight [-100 kg]: Repechage
MUKETE Daniel
(Belarus)
10-01-
IWPIWP
1:16
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
 
28th Fight [-100 kg]: Semifinal
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
10-00-
IWPIWP
2:51
MARET Cyrille
(France)
 
29th Fight [-100 kg]: Semifinal
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
01110-
IWPIWP
0:57
ADAMIAN Arman
(Russia)
 
30th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
10100-
IWPIWP
0:47
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
 
31th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
MUKETE Daniel
(Belarus)
001011
IWPIWP
4:00
MARET Cyrille
(France)
 
32th Fight [-100 kg]: Final
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
00-10-
IWPIWP
3:02
ADAMIAN Arman
(Russia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-