02.06.2020 [06:34:51]European Games / European Judo Championships 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -100 kg:
Contest Sheet



-100 kg: Pool A
       
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
      
  
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
    
 
      
    
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
  
SVIRYD, Mikita (BLR)
      
  
SVIRYD, Mikita (BLR)
    
BARANIEWSKI, Iwo (POL)
      
      
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
FREY, Karl-Richard (GER)
     Winner Pool A
  
FREY, Karl-Richard (GER)
    
DVARBY, Joakim (SWE)
      
    
PANTIC, Danilo (MNE)
  
PANTIC, Danilo (MNE)
      
  
PANTIC, Danilo (MNE)
    
FARA, Aaron (AUT)
      


-100 kg: Pool B
       
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
      
  
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
    
BAUZA, Karolis (LTU)
      
    
MARET, Cyrille (FRA)
  
MARET, Cyrille (FRA)
      
  
MARET, Cyrille (FRA)
    
CIRJENICS, Miklos (HUN)
      
      
MARET, Cyrille (FRA)
GASIMOV, Elmar (AZE)
     Winner Pool B
  
GASIMOV, Elmar (AZE)
    
SAVYTSKIY, Anton (UKR)
      
    
GASIMOV, Elmar (AZE)
  
DICHEV, Daniel (BUL)
      
  
MINASKIN, Grigori (EST)
    
MINASKIN, Grigori (EST)
      


-100 kg: Pool C
       
KORREL, Michael (NED)
      
  
KORREL, Michael (NED)
    
 
      
    
MUKETE, Daniel (BLR)
  
MUKETE, Daniel (BLR)
      
  
MUKETE, Daniel (BLR)
    
LOPORCHIO, Giuliano (ITA)
      
      
KUMRIC, Zlatko (CRO)
 
     Winner Pool C
  
KUMRIC, Zlatko (CRO)
    
KUMRIC, Zlatko (CRO)
      
    
KUMRIC, Zlatko (CRO)
  
HORAK, Michal (CZE)
      
  
OHAT, Zalan (HUN)
    
OHAT, Zalan (HUN)
      


-100 kg: Pool D
       
FONSECA, Jorge (POR)
      
  
FONSECA, Jorge (POR)
    
KUNSZABO, Luca (ROU)
      
    
ADAMIAN, Arman (RUS)
  
MADSEN, Mathias (DEN)
      
  
ADAMIAN, Arman (RUS)
    
ADAMIAN, Arman (RUS)
      
      
ADAMIAN, Arman (RUS)
NIKIFOROV, Toma (BEL)
     Winner Pool D
  
NIKIFOROV, Toma (BEL)
    
BORODAVKO, Jevgenijs (LAT)
      
    
NIKIFOROV, Toma (BEL)
  
DOSEN, Bojan (SRB)
      
  
KOTSOIEV, Zelym (AZE)
    
KOTSOIEV, Zelym (AZE)
      


-100 kg: Repechage
       
       
PANTIC, Danilo (MNE)
      
  
GASIMOV, Elmar (AZE)
    
GASIMOV, Elmar (AZE)
      
    
GASIMOV, Elmar (AZE)
  
       
  
KUMRIC, Zlatko (CRO)
    
       
       
       
MUKETE, Daniel (BLR)
      
  
MUKETE, Daniel (BLR)
    
NIKIFOROV, Toma (BEL)
      
    
MARET, Cyrille (FRA)
  
       
  
MARET, Cyrille (FRA)
    
       


-100 kg: Semifinal / Final
       
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
      
Winner Pool A 
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
    
MARET, Cyrille (FRA)
      
Winner Pool B   
ADAMIAN, Arman (RUS)
  
KUMRIC, Zlatko (CRO)
      
Winner Pool C 
ADAMIAN, Arman (RUS)
    
ADAMIAN, Arman (RUS)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-