22.11.2017 [19:56:51]U23 European Judo Championships 2017 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
       
VERSTRAETEN, Jorre (BEL)
      
  
VERSTRAETEN, Jorre (BEL)
    
 
      
    
VERSTRAETEN, Jorre (BEL)
  
KLEMM, Lukas (GER)
      
  
PISCO, Miguel (POR)
    
PISCO, Miguel (POR)
      
      
VERSTRAETEN, Jorre (BEL)
VOLLEMAN, Tibo (NED)
     Winner Pool A
  
VOLLEMAN, Tibo (NED)
    
 
      
    
VOLLEMAN, Tibo (NED)
  
 
      
  
LUNCAN, Vlad (ROU)
    
LUNCAN, Vlad (ROU)
      


-60 kg: Pool B
       
ABULADZE, Yago (RUS)
      
  
ABULADZE, Yago (RUS)
    
 
      
    
ABULADZE, Yago (RUS)
  
MUZAS FERNANDEZ, Alvaro (ESP)
      
  
YILDIZ, Salih (TUR)
    
YILDIZ, Salih (TUR)
      
      
ABULADZE, Yago (RUS)
MONTICONE, Stefano (ITA)
     Winner Pool B
  
MONTICONE, Stefano (ITA)
    
 
      
    
MONTICONE, Stefano (ITA)
  
ZAMANOV, Elbrus (AZE)
      
  
ZAMANOV, Elbrus (AZE)
    
DONCILA, Mihail (MDA)
      


-60 kg: Pool C
       
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
      
  
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
    
 
      
    
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
  
LASSA IGLESIAS, Javier (ESP)
      
  
KUPATADZE, Irakli (GEO)
    
KUPATADZE, Irakli (GEO)
      
      
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
PONGRACZ, Bence (HUN)
     Winner Pool C
  
PONGRACZ, Bence (HUN)
    
 
      
    
LESYUK, Artem (UKR)
  
LESYUK, Artem (UKR)
      
  
LESYUK, Artem (UKR)
    
KLIKOVAC, Petar (MNE)
      


-60 kg: Pool D
       
STARKEL, David (SLO)
      
  
STARKEL, David (SLO)
    
 
      
    
HEYDER, Maximilian (GER)
  
HEYDER, Maximilian (GER)
      
  
HEYDER, Maximilian (GER)
    
BORS DUMITRESCU, Lucian (ROU)
      
      
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
     Winner Pool D
  
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
    
 
      
    
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
  
MENDES, Francisco (POR)
      
  
MENDES, Francisco (POR)
    
ALIPIEV, Valentin (BUL)
      


-60 kg: Repechage
       
       
VOLLEMAN, Tibo (NED)
      
  
VOLLEMAN, Tibo (NED)
    
MONTICONE, Stefano (ITA)
      
    
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
  
       
  
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
    
       
       
       
LESYUK, Artem (UKR)
      
  
LESYUK, Artem (UKR)
    
HEYDER, Maximilian (GER)
      
    
LESYUK, Artem (UKR)
  
       
  
VERSTRAETEN, Jorre (BEL)
    
       


-60 kg: Semifinal / Final
       
VERSTRAETEN, Jorre (BEL)
      
Winner Pool A 
ABULADZE, Yago (RUS)
    
ABULADZE, Yago (RUS)
      
Winner Pool B   
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
  
HUSEYNOV, Karamat (AZE)
      
Winner Pool C 
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
    
ZAIRBEKOV, Gamzat (RUS)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-