21.11.2019 [18:34:41]U23 European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Fights

1st Fight [-60 kg]: Preliminary round
SAIZ JUAN Ian
(Spain)
00-10-
IWPIWP
1:53
DONCILA Mihail
(Moldova)
 
2nd Fight [-60 kg]: Preliminary round
BORS DUMITRESCU Lucian
(Romania)
10-01-
IWPIWP
1:04
CALA LESINA Patrick
(Italy)
 
3rd Fight [-60 kg]: Preliminary round
AKKUS Mihrac
(Turkey)
001011
IWPIWP
4:00
MORGOYEV Bekirbek
(Ukraine)
 
4th Fight [-60 kg]: Preliminary round
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
10-00-
IWPIWP
2:07
DONCILA Mihail
(Moldova)
 
5th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SAHA Luukas
(Finland)
01111-
IWPIWP
4:48
YELKIYEV Rashad
(Azerbaijan)
 
6th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DOLGIKH Ivan
(Russia)
01-001
IWPIWP
8:20
KUMTAS Samet
(Turkey)
 
7th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DIMARCA Flavio
(Belgium)
101003
IWPIWP
8:28
ALBU Alin
(Romania)
 
8th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ABULADZE Yago
(Russia)
10-001
IWPIWP
1:45
BORS DUMITRESCU Lucian
(Romania)
 
9th Fight [-60 kg]: Preliminary round
PISCO Miguel
(Portugal)
012002
IWPIWP
4:32
AHARON Alon
(Israel)
 
10th Fight [-60 kg]: Preliminary round
STARKEL David
(Slovenia)
11-002
IWPIWP
3:44
SUBIRANA PUJALS Oriol
(Spain)
 
11th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KLEMM Lukas
(Germany)
101001
IWPIWP
3:51
MORGOYEV Bekirbek
(Ukraine)
 
12th Fight [-60 kg]: Preliminary round
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
10-001
IWPIWP
4:00
YELKIYEV Rashad
(Azerbaijan)
 
13th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DOLGIKH Ivan
(Russia)
10-001
IWPIWP
1:27
DIMARCA Flavio
(Belgium)
 
14th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ABULADZE Yago
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:33
PISCO Miguel
(Portugal)
 
15th Fight [-60 kg]: Preliminary round
STARKEL David
(Slovenia)
10-003
IWPIWP
4:57
KLEMM Lukas
(Germany)
 
16th Fight [-60 kg]: Repechage
YELKIYEV Rashad
(Azerbaijan)
102002
IWPIWP
5:47
DIMARCA Flavio
(Belgium)
 
17th Fight [-60 kg]: Repechage
PISCO Miguel
(Portugal)
00-10-
IWPIWP
1:57
KLEMM Lukas
(Germany)
 
18th Fight [-60 kg]: Semifinal
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
01100-
IWPIWP
5:31
DOLGIKH Ivan
(Russia)
 
19th Fight [-60 kg]: Semifinal
ABULADZE Yago
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:09
STARKEL David
(Slovenia)
 
20th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
YELKIYEV Rashad
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
0:19
STARKEL David
(Slovenia)
 
21th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
KLEMM Lukas
(Germany)
00310-
IWPIWP
3:32
DOLGIKH Ivan
(Russia)
 
22th Fight [-60 kg]: Final
PAPINASHVILI Jaba
(Georgia)
00110-
IWPIWP
3:46
ABULADZE Yago
(Russia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-