19.10.2019 [09:45:36]U23 European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -90 kg:
Fights

1st Fight [-90 kg]: Preliminary round
LOVELL-HEWITT Harry
(Great Britain)
10100-
IWPIWP
5:00
BLAHUSIAK Miroslav
(Slovakia)
 
2nd Fight [-90 kg]: Preliminary round
VERES Marton
(Hungary)
01211-
IWPIWP
4:42
DUDA Davis
(Latvia)
 
3rd Fight [-90 kg]: Preliminary round
YAGUBOV Azar
(Azerbaijan)
00201-
IWPIWP
4:00
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
 
4th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BOZHA Iurii
(Russia)
011001
IWPIWP
4:00
DJUKANOVIC Ivan
(Serbia)
 
5th Fight [-90 kg]: Preliminary round
LACKOVIC Narsej
(Slovenia)
01-101
IWPIWP
3:23
HANNULA Henri
(Finland)
 
6th Fight [-90 kg]: Preliminary round
KUUSIK Mattias
(Estonia)
10-00-
IWPIWP
0:12
ARTANI Andi
(Kosovo)
 
7th Fight [-90 kg]: Preliminary round
FUSCO Andrea
(Italy)
011001
IWPIWP
5:08
MATIJASS Martin
(Germany)
 
8th Fight [-90 kg]: Preliminary round
RIGANO Lorenzo
(Italy)
00-10-
IWPIWP
1:25
TOTH Apor
(Hungary)
 
9th Fight [-90 kg]: Preliminary round
DONTSOV Roman
(Russia)
11-00-
IWPIWP
3:00
KABHULIANI Ilia
(Spain)
 
10th Fight [-90 kg]: Preliminary round
MOCANU Iurie
(Moldova)
00201-
IWPIWP
4:00
SHEPEL Vitalii
(Ukraine)
 
11th Fight [-90 kg]: Preliminary round
VAN EMPELEN Bas
(Netherlands)
10-012
IWPIWP
3:48
GOLAN Itay
(Israel)
 
12th Fight [-90 kg]: Preliminary round
VASILEV Aleks
(Bulgaria)
11-00-
IWPIWP
1:10
TURAC Denis
(Slovakia)
 
13th Fight [-90 kg]: Preliminary round
PACHER Johannes
(Austria)
00210-
IWPIWP
2:06
KLIAVUSAU Viktar
(Belarus)
 
14th Fight [-90 kg]: Preliminary round
MARIC Domagoj
(Bosnia-Herzegovina)
00110-
IWPIWP
1:57
SISMANLAR Mert
(Turkey)
 
15th Fight [-90 kg]: Preliminary round
VARAPAYEU Yahor
(Belarus)
001012
IWPIWP
6:18
LOVELL-HEWITT Harry
(Great Britain)
 
16th Fight [-90 kg]: Preliminary round
DUDA Davis
(Latvia)
01111-
IWPIWP
2:55
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
 
17th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BOZHA Iurii
(Russia)
11-00-
IWPIWP
1:47
HANNULA Henri
(Finland)
 
18th Fight [-90 kg]: Preliminary round
KUUSIK Mattias
(Estonia)
10-001
IWPIWP
1:08
FUSCO Andrea
(Italy)
 
19th Fight [-90 kg]: Preliminary round
PETGRAVE Jamal
(Great Britain)
10-001
IWPIWP
4:49
TOTH Apor
(Hungary)
 
20th Fight [-90 kg]: Preliminary round
DONTSOV Roman
(Russia)
101002
IWPIWP
7:58
SHEPEL Vitalii
(Ukraine)
 
21th Fight [-90 kg]: Preliminary round
VAN EMPELEN Bas
(Netherlands)
10100-
IWPIWP
1:59
VASILEV Aleks
(Bulgaria)
 
22th Fight [-90 kg]: Preliminary round
KLIAVUSAU Viktar
(Belarus)
11-00-
IWPIWP
2:54
SISMANLAR Mert
(Turkey)
 
23th Fight [-90 kg]: Preliminary round
LOVELL-HEWITT Harry
(Great Britain)
00110-
IWPIWP
3:41
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
 
24th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BOZHA Iurii
(Russia)
012102
IWPIWP
3:56
KUUSIK Mattias
(Estonia)
 
25th Fight [-90 kg]: Preliminary round
PETGRAVE Jamal
(Great Britain)
112011
IWPIWP
7:34
DONTSOV Roman
(Russia)
 
26th Fight [-90 kg]: Preliminary round
VAN EMPELEN Bas
(Netherlands)
10-003
IWPIWP
7:05
KLIAVUSAU Viktar
(Belarus)
 
27th Fight [-90 kg]: Repechage
LOVELL-HEWITT Harry
(Great Britain)
00-10-
IWPIWP
1:55
BOZHA Iurii
(Russia)
 
28th Fight [-90 kg]: Repechage
DONTSOV Roman
(Russia)
00-10-
IWPIWP
2:29
KLIAVUSAU Viktar
(Belarus)
 
29th Fight [-90 kg]: Semifinal
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
002012
IWPIWP
4:00
KUUSIK Mattias
(Estonia)
 
30th Fight [-90 kg]: Semifinal
PETGRAVE Jamal
(Great Britain)
101001
IWPIWP
3:06
VAN EMPELEN Bas
(Netherlands)
 
31th Fight [-90 kg]: Fight for 3rd place
BOZHA Iurii
(Russia)
002012
IWPIWP
5:32
VAN EMPELEN Bas
(Netherlands)
 
32th Fight [-90 kg]: Fight for 3rd place
KLIAVUSAU Viktar
(Belarus)
10-011
IWPIWP
5:38
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
 
33th Fight [-90 kg]: Final
KUUSIK Mattias
(Estonia)
11-002
IWPIWP
3:24
PETGRAVE Jamal
(Great Britain)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-