12.12.2019 [14:08:22]U23 European Judo Championships 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
       
PAPINASHVILI, Jaba (GEO)
      
  
PAPINASHVILI, Jaba (GEO)
    
 
      
    
PAPINASHVILI, Jaba (GEO)
  
SAIZ JUAN, Ian (ESP)
      
  
DONCILA, Mihail (MDA)
    
DONCILA, Mihail (MDA)
      
      
PAPINASHVILI, Jaba (GEO)
SAHA, Luukas (FIN)
     Winner Pool A
  
SAHA, Luukas (FIN)
    
 
      
    
YELKIYEV, Rashad (AZE)
  
YELKIYEV, Rashad (AZE)
      
  
YELKIYEV, Rashad (AZE)
    
 
      


-60 kg: Pool B
       
DOLGIKH, Ivan (RUS)
      
  
DOLGIKH, Ivan (RUS)
    
 
      
    
DOLGIKH, Ivan (RUS)
  
KUMTAS, Samet (TUR)
      
  
KUMTAS, Samet (TUR)
    
 
      
      
DOLGIKH, Ivan (RUS)
DIMARCA, Flavio (BEL)
     Winner Pool B
  
DIMARCA, Flavio (BEL)
    
 
      
    
DIMARCA, Flavio (BEL)
  
ALBU, Alin (ROU)
      
  
ALBU, Alin (ROU)
    
 
      


-60 kg: Pool C
       
ABULADZE, Yago (RUS)
      
  
ABULADZE, Yago (RUS)
    
 
      
    
ABULADZE, Yago (RUS)
  
BORS DUMITRESCU, Lucian (ROU)
      
  
BORS DUMITRESCU, Lucian (ROU)
    
CALA LESINA, Patrick (ITA)
      
      
ABULADZE, Yago (RUS)
PISCO, Miguel (POR)
     Winner Pool C
  
PISCO, Miguel (POR)
    
 
      
    
PISCO, Miguel (POR)
  
 
      
  
AHARON, Alon (ISR)
    
AHARON, Alon (ISR)
      


-60 kg: Pool D
       
STARKEL, David (SLO)
      
  
STARKEL, David (SLO)
    
 
      
    
STARKEL, David (SLO)
  
 
      
  
SUBIRANA PUJALS, Oriol (ESP)
    
SUBIRANA PUJALS, Oriol (ESP)
      
      
STARKEL, David (SLO)
KLEMM, Lukas (GER)
     Winner Pool D
  
KLEMM, Lukas (GER)
    
 
      
    
KLEMM, Lukas (GER)
  
AKKUS, Mihrac (TUR)
      
  
MORGOYEV, Bekirbek (UKR)
    
MORGOYEV, Bekirbek (UKR)
      


-60 kg: Repechage
       
       
YELKIYEV, Rashad (AZE)
      
  
YELKIYEV, Rashad (AZE)
    
DIMARCA, Flavio (BEL)
      
    
YELKIYEV, Rashad (AZE)
  
       
  
STARKEL, David (SLO)
    
       
       
       
PISCO, Miguel (POR)
      
  
KLEMM, Lukas (GER)
    
KLEMM, Lukas (GER)
      
    
DOLGIKH, Ivan (RUS)
  
       
  
DOLGIKH, Ivan (RUS)
    
       


-60 kg: Semifinal / Final
       
PAPINASHVILI, Jaba (GEO)
      
Winner Pool A 
PAPINASHVILI, Jaba (GEO)
    
DOLGIKH, Ivan (RUS)
      
Winner Pool B   
ABULADZE, Yago (RUS)
  
ABULADZE, Yago (RUS)
      
Winner Pool C 
ABULADZE, Yago (RUS)
    
STARKEL, David (SLO)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-