22.09.2017 [03:33:27]European Youth Olympic Festival 2017 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
       
IBRAHIMOV, Vusal (AZE)
      
  
IBRAHIMOV, Vusal (AZE)
    
 
      
    
IBRAHIMOV, Vusal (AZE)
  
JENNER, Bastien (FRA)
      
  
DZAVASHVILI, Guram (GEO)
    
DZAVASHVILI, Guram (GEO)
      
      
GASSNER, Samuel (AUT)
KOURRI, Kypros (CYP)
     Winner Pool A
  
GASSNER, Samuel (AUT)
    
GASSNER, Samuel (AUT)
      
    
GASSNER, Samuel (AUT)
  
AKUSHKA, Maksim (BLR)
      
  
AKUSHKA, Maksim (BLR)
    
VASIJA, Roland (ALB)
      


-60 kg: Pool B
       
BASAEV, Khetag (RUS)
      
  
BASAEV, Khetag (RUS)
    
 
      
    
BASAEV, Khetag (RUS)
  
RADVANSZKI, Szilard (ROU)
      
  
YILDIZ, Salih (TUR)
    
YILDIZ, Salih (TUR)
      
      
ELKIND, Yair (ISR)
ELKIND, Yair (ISR)
     Winner Pool B
  
ELKIND, Yair (ISR)
    
PARK, Oliver (GBR)
      
    
ELKIND, Yair (ISR)
  
ZIELSKI, Tomasz (POL)
      
  
ZIELSKI, Tomasz (POL)
    
 
      


-60 kg: Pool C
       
SZEREDAS, Botond (HUN)
      
  
SZEREDAS, Botond (HUN)
    
 
      
    
SZEREDAS, Botond (HUN)
  
SVOBODA, Jan (CZE)
      
  
SVOBODA, Jan (CZE)
    
CRAVO, Andre (POR)
      
      
SZEREDAS, Botond (HUN)
VARDJA, Daniel Markus (EST)
     Winner Pool C
  
VARDJA, Daniel Markus (EST)
    
BANSKY, Bruno (SVK)
      
    
RONZONI, Michele (ITA)
  
RONZONI, Michele (ITA)
      
  
RONZONI, Michele (ITA)
    
MARKOPOULOS, Georgios (GRE)
      


-60 kg: Pool D
       
CHERNOV, Vadym (UKR)
      
  
CHERNOV, Vadym (UKR)
    
 
      
    
CHERNOV, Vadym (UKR)
  
RAZMADZE, Sandro (LAT)
      
  
RAZMADZE, Sandro (LAT)
    
GRIGOROV, Grigor (BUL)
      
      
CHERNOV, Vadym (UKR)
STOERMER, Ian (GER)
     Winner Pool D
  
STOERMER, Ian (GER)
    
MERTENS, Ennio (NED)
      
    
GHALACHYAN, Artyom (ARM)
  
GHALACHYAN, Artyom (ARM)
      
  
GHALACHYAN, Artyom (ARM)
    
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
      


-60 kg: Repechage
       
KOURRI, Kypros (CYP)
      
  
AKUSHKA, Maksim (BLR)
    
AKUSHKA, Maksim (BLR)
   
AKUSHKA, Maksim (BLR)
  
       
  
IBRAHIMOV, Vusal (AZE)
    
      
BASAEV, Khetag (RUS)
PARK, Oliver (GBR)
      
  
PARK, Oliver (GBR)
    
ZIELSKI, Tomasz (POL)
   
BASAEV, Khetag (RUS)
  
       
  
BASAEV, Khetag (RUS)
    
       
 
      
  
SVOBODA, Jan (CZE)
    
SVOBODA, Jan (CZE)
   
SVOBODA, Jan (CZE)
  
       
  
RONZONI, Michele (ITA)
    
      
SVOBODA, Jan (CZE)
 
      
  
RAZMADZE, Sandro (LAT)
    
RAZMADZE, Sandro (LAT)
   
GHALACHYAN, Artyom (ARM)
  
       
  
GHALACHYAN, Artyom (ARM)
    


-60 kg: Fight for 3rd place
       
BASAEV, Khetag (RUS)
      
  
BASAEV, Khetag (RUS)
    
CHERNOV, Vadym (UKR)
      
       
SVOBODA, Jan (CZE)
      
  
SVOBODA, Jan (CZE)
    
ELKIND, Yair (ISR)
      


-60 kg: Semifinal / Final
       
GASSNER, Samuel (AUT)
      
Winner Pool A 
GASSNER, Samuel (AUT)
    
ELKIND, Yair (ISR)
      
Winner Pool B   
SZEREDAS, Botond (HUN)
  
SZEREDAS, Botond (HUN)
      
Winner Pool C 
SZEREDAS, Botond (HUN)
    
CHERNOV, Vadym (UKR)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-