19.08.2019 [14:23:03]Cadet European Judo Cup Fuengirola 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
          
MRAVEC, Marcel (CZE)
         
 
 
MRAVEC, Marcel (CZE)
       
MASDEU FERRE, Arnau (ESP)
   
MRAVEC, Marcel (CZE)
     
CALDEIRA, Bruno (POR)
 
MASDEU FERRE, Arnau (ESP)
       
ZENDER, Piotr (POL)
     
MRAVEC, Marcel (CZE)
   
LERNERMAN, Idan Roe (ISR)
 
LERNERMAN, Idan Roe (ISR)
       
DIXON, Braden (CAN)
   
MANZI, Aris (ITA)
     
MANZI, Aris (ITA)
 
MANZI, Aris (ITA)
       
SPERLICH, David (GER)
       
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
 
GIMENO TRICOT, David (ESP)
 
SPERLICH, David (GER)
     Winner Pool A 
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
   
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
     
LIMA, Felipe (BRA)
 
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
       
ALTOSAR, Rene (EST)
     
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
   
RIJKSEN-SALMAN, Alexander (GBR)
 
RIJKSEN-SALMAN, Alexander (GBR)
       
JAZAN, Adam (ISR)
   
CHAMBEL, Rafael (POR)
     
CHAMBEL, Rafael (POR)
 
CHAMBEL, Rafael (POR)
       


-60 kg: Pool B
          
ZAIN-PROSSER, Harry (GBR)
         
 
 
ZAIN-PROSSER, Harry (GBR)
       
DEMARCO, Jose (BRA)
   
DEMARCO, Jose (BRA)
     
LOPES, Andre (POR)
 
DEMARCO, Jose (BRA)
       
FIORENTINO, Gabriel (ITA)
     
DEMARCO, Jose (BRA)
   
LITZENBERGER, Maximus (CAN)
 
FIORENTINO, Gabriel (ITA)
       
GAMERO IBARRA, Alberto (ESP)
   
BROVOLD, Gustav (NOR)
     
BROVOLD, Gustav (NOR)
 
BROVOLD, Gustav (NOR)
       
BRIOLAS, Vasileios (GRE)
       
AVERSA, Simone (ITA)
 
 
 
BRIOLAS, Vasileios (GRE)
     Winner Pool B 
CASTRO ESTEBAN, Diego (ESP)
   
GUBAR, Daniel (ISR)
     
GUBAR, Daniel (ISR)
 
GUBAR, Daniel (ISR)
       
AVERSA, Simone (ITA)
     
AVERSA, Simone (ITA)
   
PASHAEV, Heydar (SWE)
 
AVERSA, Simone (ITA)
       
DIAS, Duarte (POR)
   
AVERSA, Simone (ITA)
     
TAMARGO ALVAREZ, Borja (ESP)
 
TAMARGO ALVAREZ, Borja (ESP)
       


-60 kg: Pool C
          
NOBERT, Seth (CAN)
         
 
 
NOBERT, Seth (CAN)
       
PANIZO GUTIERRREZ, Ignacio (ESP)
   
PANIZO GUTIERRREZ, Ignacio (ESP)
     
MARTINS, Nuno (POR)
 
PANIZO GUTIERRREZ, Ignacio (ESP)
       
RUEBO, Jano (GER)
     
PANIZO GUTIERRREZ, Ignacio (ESP)
   
WYSOCKI, Lukasz (POL)
 
WYSOCKI, Lukasz (POL)
       
HERRERO HERRERA, Alex (ESP)
   
FIKS, Eran (ISR)
     
FIKS, Eran (ISR)
 
FIKS, Eran (ISR)
       
FINOCCHIO, Marco (ITA)
       
JARDIM, Joao (BRA)
 
 
 
FINOCCHIO, Marco (ITA)
     Winner Pool C 
KOKOLAYEV, Ronald (ISR)
   
FINOCCHIO, Marco (ITA)
     
SHENKAO, Amir (RUS)
 
KOKOLAYEV, Ronald (ISR)
       
RAPOSO POZUELO, Adrian (ESP)
     
JARDIM, Joao (BRA)
   
JARDIM, Joao (BRA)
 
JARDIM, Joao (BRA)
       
SILVA, Francisco (POR)
   
JARDIM, Joao (BRA)
     
BENNETT, Callum (GBR)
 
BENNETT, Callum (GBR)
       


-60 kg: Pool D
          
SCHIRALDI, Michele (ITA)
         
 
 
SCHIRALDI, Michele (ITA)
       
MCCRISTALL, Daniel (CAN)
   
SCHIRALDI, Michele (ITA)
     
AVRAHAM, Binyamin (ISR)
 
MCCRISTALL, Daniel (CAN)
       
LIPARD, Viljar (EST)
     
CONCEICAO, Ryan (BRA)
   
WALDSBERGER, Tomas (CZE)
 
LIPARD, Viljar (EST)
       
CONCEICAO, Ryan (BRA)
   
CONCEICAO, Ryan (BRA)
     
SANTACREU GARCIA, Pau (ESP)
 
CONCEICAO, Ryan (BRA)
       
MANUSIA, Jacopo (ITA)
       
FERNANDES, B.tralhao (POR)
 
 
 
MANUSIA, Jacopo (ITA)
     Winner Pool D 
YAACOBI, Gal (ISR)
   
YAACOBI, Gal (ISR)
     
CABALLERO CASTRILLO, Ayhan (ESP)
 
YAACOBI, Gal (ISR)
       
CORRAL GARRIDO, Javier (ESP)
     
FERNANDES, B.tralhao (POR)
   
OLAY-FERNANDEZ, Adam (POL)
 
OLAY-FERNANDEZ, Adam (POL)
       
BAYRAMOV, Turan (AZE)
   
FERNANDES, B.tralhao (POR)
     
FERNANDES, B.tralhao (POR)
 
FERNANDES, B.tralhao (POR)
       


-60 kg: Repechage
          
LIMA, Felipe (BRA)
 
SPERLICH, David (GER)
       
SPERLICH, David (GER)
   
SPERLICH, David (GER)
     
  
CHAMBEL, Rafael (POR)
   
SPERLICH, David (GER)
   
    
MRAVEC, Marcel (CZE)
     
          
        
DEMARCO, Jose (BRA)
 
PASHAEV, Heydar (SWE)
 
TAMARGO ALVAREZ, Borja (ESP)
       
TAMARGO ALVAREZ, Borja (ESP)
   
GUBAR, Daniel (ISR)
     
  
GUBAR, Daniel (ISR)
   
DEMARCO, Jose (BRA)
   
    
DEMARCO, Jose (BRA)
     
          
          
RAPOSO POZUELO, Adrian (ESP)
 
BENNETT, Callum (GBR)
       
BENNETT, Callum (GBR)
   
FINOCCHIO, Marco (ITA)
     
  
FINOCCHIO, Marco (ITA)
   
FINOCCHIO, Marco (ITA)
   
    
PANIZO GUTIERRREZ, Ignacio (ESP)
     
          
        
BAYRAMOV, Turan (AZE)
 
BAYRAMOV, Turan (AZE)
 
BAYRAMOV, Turan (AZE)
       
OLAY-FERNANDEZ, Adam (POL)
   
BAYRAMOV, Turan (AZE)
     
  
YAACOBI, Gal (ISR)
   
BAYRAMOV, Turan (AZE)
   
    
CONCEICAO, Ryan (BRA)
     


-60 kg: Fight for 3rd place
          
DEMARCO, Jose (BRA)
         
  
DEMARCO, Jose (BRA)
       
FERNANDES, B.tralhao (POR)
         
          
BAYRAMOV, Turan (AZE)
         
  
AVERSA, Simone (ITA)
       
AVERSA, Simone (ITA)
         


-60 kg: Semifinal / Final
          
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
         
Winner Pool A 
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
       
AVERSA, Simone (ITA)
         
Winner Pool B   
ARSUNUKAEV, Andarbek (RUS)
     
JARDIM, Joao (BRA)
         
Winner Pool C 
JARDIM, Joao (BRA)
       
FERNANDES, B.tralhao (POR)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-