22.08.2019 [09:24:10]Cadet European Judo Cup Fuengirola 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -66 kg:
Contest Sheet



-66 kg: Pool A
          
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         
 
 
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
       
BUENO INFANTES, Carlos (ESP)
   
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
     
PEREIRA, Matheus (BRA)
 
PEREIRA, Matheus (BRA)
       
PICK, Yonatan (ISR)
     
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
   
OBREGON MUNOZ, Felix (ESP)
 
PICK, Yonatan (ISR)
       
RAPOSO, Pedro (POR)
   
RAPOSO, Pedro (POR)
     
 
 
RAPOSO, Pedro (POR)
       
KUBIAK, Filip (POL)
       
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
 
 
 
KUBIAK, Filip (POL)
     Winner Pool A 
MERINO MENCIA, Unai (ESP)
   
KUBIAK, Filip (POL)
     
SCHENK, Emil (CAN)
 
SCHENK, Emil (CAN)
       
 
     
PICCOLO, Leonardo (ITA)
   
ALMEIDA, Filipe (POR)
 
ALMEIDA, Filipe (POR)
       
SAUERWALD, Bastian (GER)
   
PICCOLO, Leonardo (ITA)
     
PICCOLO, Leonardo (ITA)
 
PICCOLO, Leonardo (ITA)
       


-66 kg: Pool B
          
RACZEK, Aleksander (POL)
         
 
 
RACZEK, Aleksander (POL)
       
NAGAI, Gabriel (BRA)
   
RACZEK, Aleksander (POL)
     
JOHANSSON, Wilmer (SWE)
 
NAGAI, Gabriel (BRA)
       
ARCHAMBAULT, Felix (CAN)
     
RACZEK, Aleksander (POL)
   
GOMEZ MORALES, Gabriel (ESP)
 
ARCHAMBAULT, Felix (CAN)
       
PAPPEL, Robert (EST)
   
ARCHAMBAULT, Felix (CAN)
     
 
 
PAPPEL, Robert (EST)
       
PENA INSAUSTI, Juan (ESP)
       
RZAZADE, Matin (AZE)
 
 
 
PENA INSAUSTI, Juan (ESP)
     Winner Pool B 
BARROS, David (POR)
   
PENA INSAUSTI, Juan (ESP)
     
TERO, Oliver (GBR)
 
TERO, Oliver (GBR)
       
CHAVES, Juliano (BRA)
     
RZAZADE, Matin (AZE)
   
PICHKHADZE, David (ISR)
 
CHAVES, Juliano (BRA)
       
RZAZADE, Matin (AZE)
   
RZAZADE, Matin (AZE)
     
 
 
RZAZADE, Matin (AZE)
       


-66 kg: Pool C
          
BENTHEM, Max (NED)
         
 
 
BENTHEM, Max (NED)
       
MARCINKOWSKI, Dominik (POL)
   
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
     
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
 
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
       
 
     
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
   
ROCHA, Luis (BRA)
 
ROCHA, Luis (BRA)
       
PINO ALVAREZ, Theo (ESP)
   
ROCHA, Luis (BRA)
     
MATTSSON, Pelle (SWE)
 
MATTSSON, Pelle (SWE)
       
RAHMANI, Ram (ISR)
       
RAHMANI, Ram (ISR)
 
 
 
RAHMANI, Ram (ISR)
     Winner Pool C 
JESIONEK, Bruno (POL)
   
RAHMANI, Ram (ISR)
     
PAASTEL, Randel (EST)
 
PAASTEL, Randel (EST)
       
CORREIA, Iuri (POR)
     
RAHMANI, Ram (ISR)
   
 
 
CORREIA, Iuri (POR)
       
DEMAERE, Nathan (CAN)
   
PEREZ BARRIO, Dario (ESP)
     
PEREZ BARRIO, Dario (ESP)
 
PEREZ BARRIO, Dario (ESP)
       


-66 kg: Pool D
          
KOWALCZYK, Michal (POL)
         
 
 
KOWALCZYK, Michal (POL)
       
MULLOKANDOV, Ariel (ISR)
   
KOWALCZYK, Michal (POL)
     
LEON ONECA, Igor (ESP)
 
MULLOKANDOV, Ariel (ISR)
       
 
     
KOWALCZYK, Michal (POL)
   
LIMA, Gustavo (BRA)
 
LIMA, Gustavo (BRA)
       
LE MARE, Harry (GBR)
   
LIMA, Gustavo (BRA)
     
ALVES, Joao (POR)
 
LE MARE, Harry (GBR)
       
DYSHEL, David (ISR)
       
KOWALCZYK, Michal (POL)
 
 
 
DYSHEL, David (ISR)
     Winner Pool D 
KONDRATOV, Egor (RUS)
   
KONDRATOV, Egor (RUS)
     
BAPTISTA, Rafael (POR)
 
KONDRATOV, Egor (RUS)
       
GALDEANO, Caua (BRA)
     
GALDEANO, Caua (BRA)
   
 
 
GALDEANO, Caua (BRA)
       
GUTIERREZ MIRANDA, Carlos Domingo (ESP)
   
GALDEANO, Caua (BRA)
     
 
 
GUTIERREZ MIRANDA, Carlos Domingo (ESP)
       


-66 kg: Repechage
          
 
 
PEREIRA, Matheus (BRA)
       
PEREIRA, Matheus (BRA)
   
PEREIRA, Matheus (BRA)
     
  
RAPOSO, Pedro (POR)
   
PEREIRA, Matheus (BRA)
   
    
PICCOLO, Leonardo (ITA)
     
          
        
PEREIRA, Matheus (BRA)
 
 
 
CHAVES, Juliano (BRA)
       
CHAVES, Juliano (BRA)
   
CHAVES, Juliano (BRA)
     
  
PENA INSAUSTI, Juan (ESP)
   
CHAVES, Juliano (BRA)
   
    
RACZEK, Aleksander (POL)
     
          
          
 
 
PAASTEL, Randel (EST)
       
PAASTEL, Randel (EST)
   
PEREZ BARRIO, Dario (ESP)
     
  
PEREZ BARRIO, Dario (ESP)
   
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
   
    
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
     
          
        
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
 
 
 
MULLOKANDOV, Ariel (ISR)
       
MULLOKANDOV, Ariel (ISR)
   
MULLOKANDOV, Ariel (ISR)
     
  
LIMA, Gustavo (BRA)
   
MULLOKANDOV, Ariel (ISR)
   
    
GALDEANO, Caua (BRA)
     


-66 kg: Fight for 3rd place
          
PEREIRA, Matheus (BRA)
         
  
PEREIRA, Matheus (BRA)
       
RAHMANI, Ram (ISR)
         
          
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
         
  
RZAZADE, Matin (AZE)
       
RZAZADE, Matin (AZE)
         


-66 kg: Semifinal / Final
          
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         
Winner Pool A 
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
       
RZAZADE, Matin (AZE)
         
Winner Pool B   
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
     
RAHMANI, Ram (ISR)
         
Winner Pool C 
KOWALCZYK, Michal (POL)
       
KOWALCZYK, Michal (POL)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-