16.10.2018 [08:00:36]Cadet European Judo Cup Teplice 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
          
BARROS, Bruno (POR)
         
 
 
BARROS, Bruno (POR)
       
TSIFIANI, Beka (GEO)
   
TSIFIANI, Beka (GEO)
     
ABELTSHAUSER, Kevin (GER)
 
TSIFIANI, Beka (GEO)
       
BURLAKA, Volodymyr (UKR)
     
TSIFIANI, Beka (GEO)
   
WALDSBERGER, Tomas (CZE)
 
BURLAKA, Volodymyr (UKR)
       
FERNANDEZ CAMPILLO, Diego (ESP)
   
FERNANDEZ CAMPILLO, Diego (ESP)
     
LE ROY, Clement (FRA)
 
FERNANDEZ CAMPILLO, Diego (ESP)
       
ADAMYAN, Vache (AUT)
       
ADAMYAN, Vache (AUT)
 
HERRMANN, Liam (GER)
 
ADAMYAN, Vache (AUT)
     Winner Pool A 
RACZEK, Aleksander (POL)
   
ADAMYAN, Vache (AUT)
     
MUHLACK, Tycho (NED)
 
MUHLACK, Tycho (NED)
       
DETARI, Daniel (HUN)
     
ADAMYAN, Vache (AUT)
   
EISEL, Richard (GER)
 
DETARI, Daniel (HUN)
       
PINTO, Ramon (SUI)
   
DETARI, Daniel (HUN)
     
NIKQI, Arber (KOS)
 
PINTO, Ramon (SUI)
       


-60 kg: Pool B
          
EROSHENKO, Sergey (RUS)
         
TOKAR, Danylo (UKR)
 
EROSHENKO, Sergey (RUS)
       
HOHN, David (GER)
   
EROSHENKO, Sergey (RUS)
     
PRELEVIC, Stefan (MNE)
 
PRELEVIC, Stefan (MNE)
       
KONT, Carl Gustav (EST)
     
EROSHENKO, Sergey (RUS)
   
VAN DER KOLK, Dylan (NED)
 
VAN DER KOLK, Dylan (NED)
       
CELIKBILEK, Loan (SUI)
   
VAN DER KOLK, Dylan (NED)
     
KAULFUS, Tomas (CZE)
 
CELIKBILEK, Loan (SUI)
       
KODZOV, Kantemir (RUS)
       
KODZOV, Kantemir (RUS)
 
KUBALA, Vojtech (CZE)
 
KODZOV, Kantemir (RUS)
     Winner Pool B 
BECKER, Viktor (GER)
   
KODZOV, Kantemir (RUS)
     
EMERSIC, Blaz (SLO)
 
BECKER, Viktor (GER)
       
ANTAL, Botond (ROU)
     
KODZOV, Kantemir (RUS)
   
SHEINOV, Oleksii (UKR)
 
ANTAL, Botond (ROU)
       
DEMETER, Bendeguz (HUN)
   
ANTAL, Botond (ROU)
     
HOFMANN, Artur (GER)
 
HOFMANN, Artur (GER)
       


-60 kg: Pool C
          
SLAMBERGER, Lennart (GER)
         
 
 
SLAMBERGER, Lennart (GER)
       
SIMEK, Daniel (CZE)
   
GOBERT, Maxime (FRA)
     
GOBERT, Maxime (FRA)
 
GOBERT, Maxime (FRA)
       
HARMATH, Adam (HUN)
     
GOBERT, Maxime (FRA)
   
RAFAJ, Jozef (SVK)
 
HARMATH, Adam (HUN)
       
METZGER, Noah (SUI)
   
HARMATH, Adam (HUN)
     
BAART, Aaron (NED)
 
METZGER, Noah (SUI)
       
DVALISHVILI, Dato (GEO)
       
GOBERT, Maxime (FRA)
 
GINAEV, Bojsar (GER)
 
DVALISHVILI, Dato (GEO)
     Winner Pool C 
MRAVEC, Marcel (CZE)
   
DVALISHVILI, Dato (GEO)
     
TARASIUK, Davyd (UKR)
 
MRAVEC, Marcel (CZE)
       
SINANOVIC, Emil (MNE)
     
SZYMANSKI, Szymon (POL)
   
PAASTEL, Randel (EST)
 
PAASTEL, Randel (EST)
       
BABIC, Marko (GER)
   
SZYMANSKI, Szymon (POL)
     
SZYMANSKI, Szymon (POL)
 
SZYMANSKI, Szymon (POL)
       


-60 kg: Pool D
          
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
         
 
 
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
       
SAFER, Adam (AUT)
   
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
     
SPERLICH, David (GER)
 
SPERLICH, David (GER)
       
VOPAT, Jan (CZE)
     
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
   
JENNER, Bastien (FRA)
 
JENNER, Bastien (FRA)
       
WELING, Bart (NED)
   
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
     
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
 
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
       
PRUDIUS, Ivan (UKR)
       
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
 
MARKLOFF, Michel (GER)
 
PRUDIUS, Ivan (UKR)
     Winner Pool D 
BATAILLON, Alexis (SUI)
   
PRUDIUS, Ivan (UKR)
     
PERIC, Timon (CRO)
 
PERIC, Timon (CRO)
       
VAN DAM, Naut (NED)
     
VAN DAM, Naut (NED)
   
POKK, Armand (HUN)
 
VAN DAM, Naut (NED)
       
HARSCH, Linus (GER)
   
VAN DAM, Naut (NED)
     
MINIGOTE, Antonio (ROU)
 
HARSCH, Linus (GER)
       


-60 kg: Repechage
          
HERRMANN, Liam (GER)
 
MUHLACK, Tycho (NED)
       
MUHLACK, Tycho (NED)
   
DETARI, Daniel (HUN)
     
  
DETARI, Daniel (HUN)
   
TSIFIANI, Beka (GEO)
   
    
TSIFIANI, Beka (GEO)
     
          
        
TSIFIANI, Beka (GEO)
 
KUBALA, Vojtech (CZE)
 
BECKER, Viktor (GER)
       
BECKER, Viktor (GER)
   
ANTAL, Botond (ROU)
     
  
ANTAL, Botond (ROU)
   
ANTAL, Botond (ROU)
   
    
EROSHENKO, Sergey (RUS)
     
          
          
SIMEK, Daniel (CZE)
 
SLAMBERGER, Lennart (GER)
       
SLAMBERGER, Lennart (GER)
   
SLAMBERGER, Lennart (GER)
     
  
HARMATH, Adam (HUN)
   
SLAMBERGER, Lennart (GER)
   
    
SZYMANSKI, Szymon (POL)
     
          
        
SLAMBERGER, Lennart (GER)
 
 
 
SPERLICH, David (GER)
       
SPERLICH, David (GER)
   
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
     
  
BEREZHNYI, Rostyslav (UKR)
   
VAN DAM, Naut (NED)
   
    
VAN DAM, Naut (NED)
     


-60 kg: Fight for 3rd place
          
TSIFIANI, Beka (GEO)
         
  
GOBERT, Maxime (FRA)
       
GOBERT, Maxime (FRA)
         
          
SLAMBERGER, Lennart (GER)
         
  
SLAMBERGER, Lennart (GER)
       
ADAMYAN, Vache (AUT)
         


-60 kg: Semifinal / Final
          
ADAMYAN, Vache (AUT)
         
Winner Pool A 
KODZOV, Kantemir (RUS)
       
KODZOV, Kantemir (RUS)
         
Winner Pool B   
KODZOV, Kantemir (RUS)
     
GOBERT, Maxime (FRA)
         
Winner Pool C 
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
       
DJOUKAEV, Turpal (FIN)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-