12.12.2018 [18:05:13]Cadet European Judo Cup Zagreb 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -90 kg:
Contest Sheet



-90 kg: Pool A
          
VEG, Zsombor (HUN)
         
 
 
VEG, Zsombor (HUN)
       
JUKIC, Jurij (CRO)
   
VEG, Zsombor (HUN)
     
 
 
JUKIC, Jurij (CRO)
       
PAZIEWSKI, Mikolaj (POL)
     
VEG, Zsombor (HUN)
   
 
 
PAZIEWSKI, Mikolaj (POL)
       
 
   
PAZIEWSKI, Mikolaj (POL)
     
BARRATT, Oliver (GBR)
 
BARRATT, Oliver (GBR)
       
BEN HAROCH, Segev (ISR)
       
BEN HAROCH, Segev (ISR)
 
 
 
BEN HAROCH, Segev (ISR)
     Winner Pool A 
VEZJAK, Peter (SLO)
   
BEN HAROCH, Segev (ISR)
     
 
 
VEZJAK, Peter (SLO)
       
LIPOCZI, Flavius (ROU)
     
BEN HAROCH, Segev (ISR)
   
 
 
LIPOCZI, Flavius (ROU)
       
HASANOVIC, Benjamin (BIH)
   
HASANOVIC, Benjamin (BIH)
     
 
 
HASANOVIC, Benjamin (BIH)
       


-90 kg: Pool B
          
VLADOV, Borislav (BUL)
         
 
 
VLADOV, Borislav (BUL)
       
CARNEVALI, Leonardo (ITA)
   
VLADOV, Borislav (BUL)
     
 
 
CARNEVALI, Leonardo (ITA)
       
AJVAZ, Srdjan (BIH)
     
SANTOS, Adriel (BRA)
   
 
 
AJVAZ, Srdjan (BIH)
       
 
   
SANTOS, Adriel (BRA)
     
SANTOS, Adriel (BRA)
 
SANTOS, Adriel (BRA)
       
TURANSZKI, Zalan (HUN)
       
TURANSZKI, Zalan (HUN)
 
 
 
TURANSZKI, Zalan (HUN)
     Winner Pool B 
KALESNIK, Matsvei (IJF)
   
TURANSZKI, Zalan (HUN)
     
KYSELOV, Kyryl (UKR)
 
KALESNIK, Matsvei (IJF)
       
ADAM, Viktor (SVK)
     
TURANSZKI, Zalan (HUN)
   
 
 
ADAM, Viktor (SVK)
       
 
   
KRALJIC, David (SLO)
     
KRALJIC, David (SLO)
 
KRALJIC, David (SLO)
       


-90 kg: Pool C
          
MAI, Louis (GER)
         
 
 
MAI, Louis (GER)
       
 
   
MAI, Louis (GER)
     
IJJAS, Attila (HUN)
 
IJJAS, Attila (HUN)
       
 
     
MOCHALOV, Artem (RUS)
   
MOCHALOV, Artem (RUS)
 
MOCHALOV, Artem (RUS)
       
STEFANOV, Stanislav (BUL)
   
MOCHALOV, Artem (RUS)
     
 
 
STEFANOV, Stanislav (BUL)
       
HORISLAVSKYI, Yurii (UKR)
       
MOCHALOV, Artem (RUS)
 
 
 
HORISLAVSKYI, Yurii (UKR)
     Winner Pool C 
 
   
HORISLAVSKYI, Yurii (UKR)
     
VEZJAK, Jaro (SLO)
 
VEZJAK, Jaro (SLO)
       
CHUYASHKOU, Viachaslau (BLR)
     
HORISLAVSKYI, Yurii (UKR)
   
 
 
CHUYASHKOU, Viachaslau (BLR)
       
GREGORY, Max (GBR)
   
GREGORY, Max (GBR)
     
 
 
GREGORY, Max (GBR)
       


-90 kg: Pool D
          
POGOREVC, Rok (SLO)
         
 
 
POGOREVC, Rok (SLO)
       
 
   
POGOREVC, Rok (SLO)
     
SPAIC, Srdjan (BIH)
 
SPAIC, Srdjan (BIH)
       
 
     
POGOREVC, Rok (SLO)
   
IACUB, Ion (MDA)
 
IACUB, Ion (MDA)
       
MANAIE, Saud (KSA)
   
IACUB, Ion (MDA)
     
 
 
MANAIE, Saud (KSA)
       
BANCHUK, Stanislav (ISR)
       
POGOREVC, Rok (SLO)
 
 
 
BANCHUK, Stanislav (ISR)
     Winner Pool D 
 
   
FERNANDES, Lukas (BRA)
     
FERNANDES, Lukas (BRA)
 
FERNANDES, Lukas (BRA)
       
 
     
SUSIC, Mate (CRO)
   
SUSIC, Mate (CRO)
 
SUSIC, Mate (CRO)
       
 
   
SUSIC, Mate (CRO)
     
BOTOS, Rajmond (HUN)
 
BOTOS, Rajmond (HUN)
       


-90 kg: Repechage
          
 
 
VEZJAK, Peter (SLO)
       
VEZJAK, Peter (SLO)
   
HASANOVIC, Benjamin (BIH)
     
  
HASANOVIC, Benjamin (BIH)
   
VEG, Zsombor (HUN)
   
    
VEG, Zsombor (HUN)
     
          
        
VEG, Zsombor (HUN)
 
 
 
KALESNIK, Matsvei (IJF)
       
KALESNIK, Matsvei (IJF)
   
KRALJIC, David (SLO)
     
  
KRALJIC, David (SLO)
   
SANTOS, Adriel (BRA)
   
    
SANTOS, Adriel (BRA)
     
          
          
 
 
STEFANOV, Stanislav (BUL)
       
STEFANOV, Stanislav (BUL)
   
MAI, Louis (GER)
     
  
MAI, Louis (GER)
   
MAI, Louis (GER)
   
    
HORISLAVSKYI, Yurii (UKR)
     
          
        
MAI, Louis (GER)
 
 
 
SPAIC, Srdjan (BIH)
       
SPAIC, Srdjan (BIH)
   
IACUB, Ion (MDA)
     
  
IACUB, Ion (MDA)
   
SUSIC, Mate (CRO)
   
    
SUSIC, Mate (CRO)
     


-90 kg: Fight for 3rd place
          
VEG, Zsombor (HUN)
         
  
VEG, Zsombor (HUN)
       
MOCHALOV, Artem (RUS)
         
          
MAI, Louis (GER)
         
  
MAI, Louis (GER)
       
BEN HAROCH, Segev (ISR)
         


-90 kg: Semifinal / Final
          
BEN HAROCH, Segev (ISR)
         
Winner Pool A 
TURANSZKI, Zalan (HUN)
       
TURANSZKI, Zalan (HUN)
         
Winner Pool B   
POGOREVC, Rok (SLO)
     
MOCHALOV, Artem (RUS)
         
Winner Pool C 
POGOREVC, Rok (SLO)
       
POGOREVC, Rok (SLO)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-