15.10.2019 [11:01:52]Cadet European Judo Cup Zagreb 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -50 kg:
Fights

1st Fight [-50 kg]: Preliminary round
LARKIN Danylo
(Ukraine)
11-00-
IWPIWP
0:44
TEIDL Bendeguz
(Hungary)
[0:28] LARKIN: (Osae-komi-waza)
[0:31] LARKIN: Waza-ari
[0:44] LARKIN: Ippon

 
2nd Fight [-50 kg]: Preliminary round
DOBRANIC Milan
(Bosnia-Herzegovina)
01200-
IWPIWP
4:00
HOFGAERTNER Valentin
(Germany)
[0:45] DOBRANIC: Waza-ari
[1:39] DOBRANIC: Waza-ari
[1:39] DOBRANIC: Waza-ari (-)
[2:22] DOBRANIC: Shido
[2:58] DOBRANIC: Shido

 
3rd Fight [-50 kg]: Preliminary round
SIMAN TOV Dotan
(Israel)
10-00-
IWPIWP
1:30
PARLATI Manuel
(Italy)
[0:12] SIMAN TOV: Waza-ari
[0:13] SIMAN TOV: (Osae-komi-waza)
[1:20] SIMAN TOV: (Osae-komi-waza)

 
4th Fight [-50 kg]: Preliminary round
BECIRAGIC Refik
(International Judo Federation)
001111
IWPIWP
3:39
IAMUNDO Matteo
(Italy)
[1:12] BECIRAGIC: Shido
[2:04] IAMUNDO: Waza-ari
[2:44] IAMUNDO: Shido
[3:39] IAMUNDO: Ippon

 
5th Fight [-50 kg]: Preliminary round
AUER Marcus
(Austria)
10-00-
IWPIWP
0:42
GABOR Aron
(Hungary)
[0:22] AUER: (Osae-komi-waza)

 
6th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MARDUSEVICH Uladzislau
(Belarus)
101001
IWPIWP
3:01
MEIXNER Tomas
(Czech Republic)
[0:19] MEIXNER: Shido
[1:37] MARDUSEVICH: Shido
[2:41] MARDUSEVICH: (Osae-komi-waza)

 
7th Fight [-50 kg]: Preliminary round
SIMEONOV Ivan
(Bulgaria)
002012
IWPIWP
7:17
TOZZA Antonio
(Italy)
[0:52] SIMEONOV: Shido
[0:52] TOZZA: Shido
(Golden Score)
[1:04] SIMEONOV: Shido
[2:18] TOZZA: Shido
[3:17] TOZZA: Waza-ari

 
8th Fight [-50 kg]: Preliminary round
TADIC Ognjen
(International Judo Federation)
00-10-
IWPIWP
1:11
MIRAYEUSKI Ihar
(Belarus)
[0:51] MIRAYEUSKI: (Osae-komi-waza)

 
9th Fight [-50 kg]: Preliminary round
KOKAN Ivo
(Croatia)
00111-
IWPIWP
3:46
MERDIN Emile
(Belgium)
[1:29] KOKAN: Shido
[2:10] MERDIN: Waza-ari
[3:46] MERDIN: Ippon

 
10th Fight [-50 kg]: Preliminary round
PETRUZZELLI Flavio
(Italy)
012001
IWPIWP
4:00
KALASZ Akos
(Hungary)
[0:38] PETRUZZELLI: Waza-ari
[2:48] PETRUZZELLI: Waza-ari
[2:48] PETRUZZELLI: Waza-ari (-)
[2:48] KALASZ: Shido
[3:53] PETRUZZELLI: Shido
[3:59] PETRUZZELLI: Shido

 
11th Fight [-50 kg]: Preliminary round
NASCHCHO Issa
(Austria)
00211-
IWPIWP
3:29
KIM Serhii
(Ukraine)
[0:20] KIM: (Osae-komi-waza)
[2:07] NASCHCHO: Shido
[3:18] NASCHCHO: Shido
[3:22] KIM: Waza-ari
[3:29] KIM: Ippon

 
12th Fight [-50 kg]: Preliminary round
KHALIDOV Said-Magomed
(Ukraine)
101003
IWPIWP
7:13
ZELIANKO Dzmitry
(Belarus)
[1:24] ZELIANKO: Shido
(Golden Score)
[0:29] KHALIDOV: Waza-ari
[0:29] KHALIDOV: Waza-ari (-)
[0:44] ZELIANKO: Shido
[2:21] KHALIDOV: Shido
[3:13] ZELIANKO: Shido

 
13th Fight [-50 kg]: Preliminary round
PICHLER Lukas
(Austria)
10-00-
IWPIWP
2:44
VUJOVIC Stanko
(International Judo Federation)
[1:21] PICHLER: (Osae-komi-waza)
[1:33] PICHLER: Waza-ari
[2:34] PICHLER: (Osae-komi-waza)

 
14th Fight [-50 kg]: Preliminary round
DUMITRU Bogdan
(Romania)
01-001
IWPIWP
4:00
MESIC Aid
(Bosnia-Herzegovina)
[1:25] DUMITRU: Waza-ari
[2:26] MESIC: Shido
[3:24] MESIC: Shido
[3:24] MESIC: Shido (-)

 
15th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MATZLIAH Amit
(Israel)
101001
IWPIWP
3:01
MANFERLOTTI Vincenzo
(Italy)
[0:56] MATZLIAH: Shido
[1:16] MANFERLOTTI: Shido
[2:41] MATZLIAH: (Osae-komi-waza)

 
16th Fight [-50 kg]: Preliminary round
KORCHOVYI Artem
(Ukraine)
10-00-
IWPIWP
0:10
KAEMMERS Kjell
(Germany)
[0:10] KORCHOVYI: Ippon

 
17th Fight [-50 kg]: Preliminary round
WANDTKE Viktor Marko
(Germany)
10-002
IWPIWP
2:22
HRKEC Antonio
(Croatia)
[1:01] HRKEC: Shido
[1:52] HRKEC: Shido
[2:22] WANDTKE: Ippon

 
18th Fight [-50 kg]: Preliminary round
DZIAMIDAU Yahor
(Belarus)
10-00-
IWPIWP
2:14
MARTINS Joao Amaro
(Portugal)
[1:19] DZIAMIDAU: Waza-ari
[2:14] DZIAMIDAU: Waza-ari

 
19th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MIHAI Robert
(Romania)
102002
IWPIWP
7:34
FRONTAUREA Matteo
(Italy)
[3:54] MIHAI: Shido
(Golden Score)
[0:51] MIHAI: Shido
[1:48] FRONTAUREA: Shido
[2:39] FRONTAUREA: Shido
[3:14] MIHAI: (Osae-komi-waza)

 
20th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MARINX Ray
(Belgium)
10-00-
IWPIWP
2:45
SORKIN Robert
(Israel)
[2:45] MARINX: Ippon

 
21th Fight [-50 kg]: Preliminary round
BUBALO Aleksa
(Serbia)
00-10-
IWPIWP
1:58
NAGY Bence
(Hungary)
[1:58] NAGY: Ippon

 
22th Fight [-50 kg]: Preliminary round
VALADIER PICARD Romain
(France)
11-00-
IWPIWP
0:57
LARKIN Danylo
(Ukraine)
[0:13] VALADIER PICARD: Waza-ari
[0:57] VALADIER PICARD: Ippon

 
23th Fight [-50 kg]: Preliminary round
DOBRANIC Milan
(Bosnia-Herzegovina)
10-01-
IWPIWP
1:24
SIMAN TOV Dotan
(Israel)
[0:48] SIMAN TOV: Waza-ari
[1:04] DOBRANIC: (Osae-komi-waza)

 
24th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MATEI Alexandru
(Romania)
10-00-
IWPIWP
0:31
IAMUNDO Matteo
(Italy)
[0:31] MATEI: Ippon

 
25th Fight [-50 kg]: Preliminary round
AUER Marcus
(Austria)
002012
IWPIWP
5:36
MARDUSEVICH Uladzislau
(Belarus)
[1:13] MARDUSEVICH: (Osae-komi-waza)
[1:38] MARDUSEVICH: Shido
[3:12] MARDUSEVICH: Shido
(Golden Score)
[0:53] AUER: Shido
[2:53] AUER: (Osae-komi-waza)
[4:24] AUER: Shido
[5:32] MARDUSEVICH: (Osae-komi-waza)
[6:36] MARDUSEVICH: Waza-ari

 
26th Fight [-50 kg]: Preliminary round
ANGHEL Andrei
(Romania)
10-002
IWPIWP
3:40
TOZZA Antonio
(Italy)
[1:22] TOZZA: Shido
[2:43] TOZZA: Shido
[2:52] ANGHEL: Waza-ari
[3:40] ANGHEL: Waza-ari

 
27th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MIRAYEUSKI Ihar
(Belarus)
10-001
IWPIWP
1:51
NIKOLIC Aleksa
(Serbia)
[0:56] NIKOLIC: Shido
[1:39] MIRAYEUSKI: Waza-ari
[1:41] MIRAYEUSKI: (Osae-komi-waza)

 
28th Fight [-50 kg]: Preliminary round
VEKSLER Yehonatan
(Israel)
01200-
IWPIWP
4:14
MERDIN Emile
(Belgium)
[0:37] VEKSLER: Shido
[3:17] MERDIN: Shido
[3:17] VEKSLER: Shido
[3:17] MERDIN: Shido (-)
(Golden Score)
[0:14] VEKSLER: Waza-ari

 
29th Fight [-50 kg]: Preliminary round
PETRUZZELLI Flavio
(Italy)
00-10-
IWPIWP
1:01
KIM Serhii
(Ukraine)
[0:41] KIM: (Osae-komi-waza)

 
30th Fight [-50 kg]: Preliminary round
SCATOLINO Thomas
(Italy)
00-10-
IWPIWP
1:22
KHALIDOV Said-Magomed
(Ukraine)
[0:20] KHALIDOV: Ippon
[0:20] KHALIDOV: Ippon (-)
[0:20] KHALIDOV: Waza-ari
[1:22] KHALIDOV: Waza-ari

 
31th Fight [-50 kg]: Preliminary round
PICHLER Lukas
(Austria)
001011
IWPIWP
4:20
DUMITRU Bogdan
(Romania)
[1:38] DUMITRU: Shido
[1:38] PICHLER: Shido
(Golden Score)
[0:20] DUMITRU: Waza-ari

 
32th Fight [-50 kg]: Preliminary round
BARCZIKAY Akos
(Hungary)
10-001
IWPIWP
3:30
MATZLIAH Amit
(Israel)
[1:14] BARCZIKAY: Waza-ari
[2:25] MATZLIAH: Shido
[3:30] BARCZIKAY: Waza-ari

 
33th Fight [-50 kg]: Preliminary round
CHRISTODOULIDES Petros
(Cyprus)
00-10-
IWPIWP
0:54
KORCHOVYI Artem
(Ukraine)
[0:34] KORCHOVYI: (Osae-komi-waza)

 
34th Fight [-50 kg]: Preliminary round
SHULMAN Ariel
(Israel)
10-00-
IWPIWP
0:55
WANDTKE Viktor Marko
(Germany)
[0:35] SHULMAN: (Osae-komi-waza)

 
35th Fight [-50 kg]: Preliminary round
DZIAMIDAU Yahor
(Belarus)
00-012
IWPIWP
5:22
MIHAI Robert
(Romania)
[0:54] MIHAI: Shido
(Golden Score)
[0:54] MIHAI: Shido
[1:22] MIHAI: Waza-ari

 
36th Fight [-50 kg]: Preliminary round
HOLOBORODKO Mykyta
(Ukraine)
10-00-
IWPIWP
2:02
MARINX Ray
(Belgium)
[1:27] HOLOBORODKO: (Osae-komi-waza)
[1:47] HOLOBORODKO: Waza-ari
[1:54] HOLOBORODKO: Waza-ari (-)
[2:02] HOLOBORODKO: Ippon

 
37th Fight [-50 kg]: Preliminary round
FICHTENBAUER Julian
(Austria)
001111
IWPIWP
3:40
NAGY Bence
(Hungary)
[1:29] NAGY: Shido
[2:34] FICHTENBAUER: Shido
[2:44] NAGY: Waza-ari
[3:40] NAGY: Ippon

 
38th Fight [-50 kg]: Preliminary round
VALADIER PICARD Romain
(France)
10-00-
IWPIWP
1:35
DOBRANIC Milan
(Bosnia-Herzegovina)
[1:35] VALADIER PICARD: Ippon

 
39th Fight [-50 kg]: Preliminary round
MATEI Alexandru
(Romania)
10-00-
IWPIWP
1:09
MARDUSEVICH Uladzislau
(Belarus)
[0:27] MATEI: Waza-ari
[1:09] MATEI: Waza-ari

 
40th Fight [-50 kg]: Preliminary round
ANGHEL Andrei
(Romania)
101003
IWPIWP
3:00
MIRAYEUSKI Ihar
(Belarus)
[1:10] MIRAYEUSKI: Shido
[1:10] ANGHEL: Shido
[2:11] MIRAYEUSKI: Shido
[3:00] MIRAYEUSKI: Shido

 
41th Fight [-50 kg]: Preliminary round
VEKSLER Yehonatan
(Israel)
101003
IWPIWP
2:37
KIM Serhii
(Ukraine)
[0:51] KIM: Shido
[1:17] KIM: Shido
[2:18] VEKSLER: Shido
[2:37] KIM: Shido

 
42th Fight [-50 kg]: Preliminary round
KHALIDOV Said-Magomed
(Ukraine)
012002
IWPIWP
4:00
DUMITRU Bogdan
(Romania)
[0:46] KHALIDOV: Ippon
[0:46] KHALIDOV: Ippon (-)
[0:46] KHALIDOV: Waza-ari
[1:23] DUMITRU: Shido
[1:59] KHALIDOV: Shido
[2:24] DUMITRU: Shido
[3:28] KHALIDOV: Shido

 
43th Fight [-50 kg]: Preliminary round
BARCZIKAY Akos
(Hungary)
00-011
IWPIWP
4:00
KORCHOVYI Artem
(Ukraine)
[0:37] KORCHOVYI: Shido
[1:28] KORCHOVYI: (Osae-komi-waza)
[1:39] KORCHOVYI: Waza-ari

 
44th Fight [-50 kg]: Preliminary round
SHULMAN Ariel
(Israel)
10-001
IWPIWP
0:22
MIHAI Robert
(Romania)
[0:13] MIHAI: Shido
[0:22] SHULMAN: Ippon

 
45th Fight [-50 kg]: Preliminary round
HOLOBORODKO Mykyta
(Ukraine)
111013
IWPIWP
6:16
NAGY Bence
(Hungary)
[1:55] NAGY: Shido
[2:37] HOLOBORODKO: Shido
[3:11] NAGY: Waza-ari
[3:49] NAGY: Shido
[4:00] HOLOBORODKO: Waza-ari
(Golden Score)
[2:16] NAGY: Shido

 
46th Fight [-50 kg]: Preliminary round
VALADIER PICARD Romain
(France)
101003
IWPIWP
7:37
MATEI Alexandru
(Romania)
[1:14] MATEI: Shido
[2:42] MATEI: Shido
(Golden Score)
VALADIER PICARD: Shido (000)
[3:37] MATEI: Shido

 
47th Fight [-50 kg]: Preliminary round
ANGHEL Andrei
(Romania)
00210-
IWPIWP
3:37
VEKSLER Yehonatan
(Israel)
[0:46] ANGHEL: Shido
[2:05] VEKSLER: (Osae-komi-waza)
[2:12] VEKSLER: Waza-ari
[2:23] ANGHEL: Shido
[3:27] VEKSLER: (Osae-komi-waza)

 
48th Fight [-50 kg]: Preliminary round
KHALIDOV Said-Magomed
(Ukraine)
102003
IWPIWP
6:37
KORCHOVYI Artem
(Ukraine)
[0:46] KORCHOVYI: Shido
[1:55] KHALIDOV: Shido
[2:38] KORCHOVYI: Shido
(Golden Score)
[0:14] KORCHOVYI: Shido
[0:14] KORCHOVYI: Shido (-)
[0:14] KHALIDOV: Shido
[2:37] KORCHOVYI: Shido

 
49th Fight [-50 kg]: Preliminary round
SHULMAN Ariel
(Israel)
00-10-
IWPIWP
0:54
HOLOBORODKO Mykyta
(Ukraine)
[0:54] HOLOBORODKO: Ippon

 
50th Fight [-50 kg]: Repechage
ZELIANKO Dzmitry
(Belarus)
00110-
IWPIWP
3:12
SCATOLINO Thomas
(Italy)
[0:59] ZELIANKO: Shido
[1:28] SCATOLINO: Waza-ari
[3:12] SCATOLINO: Waza-ari

 
51th Fight [-50 kg]: Repechage
LARKIN Danylo
(Ukraine)
10100-
IWPIWP
2:53
DOBRANIC Milan
(Bosnia-Herzegovina)
[1:35] LARKIN: Shido
[2:14] LARKIN: Waza-ari
[2:53] LARKIN: Waza-ari

 
52th Fight [-50 kg]: Repechage
MERDIN Emile
(Belgium)
00-10-
IWPIWP
0:54
KIM Serhii
(Ukraine)
[0:54] KIM: Ippon

 
53th Fight [-50 kg]: Repechage
SCATOLINO Thomas
(Italy)
111002
IWPIWP
3:34
DUMITRU Bogdan
(Romania)
[1:52] DUMITRU: Shido
[2:11] SCATOLINO: Shido
[2:38] DUMITRU: Shido
[2:48] SCATOLINO: Waza-ari
[3:34] SCATOLINO: Ippon

 
54th Fight [-50 kg]: Repechage
MARINX Ray
(Belgium)
10-00-
IWPIWP
1:50
NAGY Bence
(Hungary)
[0:24] MARINX: Waza-ari
[1:50] MARINX: Waza-ari

 
55th Fight [-50 kg]: Repechage
LARKIN Danylo
(Ukraine)
00110-
IWPIWP
3:52
MATEI Alexandru
(Romania)
[2:57] LARKIN: Shido
[3:52] MATEI: Ippon

 
56th Fight [-50 kg]: Repechage
KIM Serhii
(Ukraine)
00-10-
IWPIWP
1:52
ANGHEL Andrei
(Romania)
[1:32] ANGHEL: (Osae-komi-waza)

 
57th Fight [-50 kg]: Repechage
SCATOLINO Thomas
(Italy)
01110-
IWPIWP
1:28
KORCHOVYI Artem
(Ukraine)
[0:15] KORCHOVYI: Waza-ari
[1:08] SCATOLINO: Shido
[1:15] SCATOLINO: Waza-ari
[1:28] KORCHOVYI: Waza-ari

 
58th Fight [-50 kg]: Repechage
MARINX Ray
(Belgium)
00110-
IWPIWP
1:28
SHULMAN Ariel
(Israel)
[0:24] SHULMAN: Waza-ari
[1:05] MARINX: Shido
[1:28] SHULMAN: Waza-ari

 
59th Fight [-50 kg]: Semifinal
VALADIER PICARD Romain
(France)
10-001
IWPIWP
3:54
VEKSLER Yehonatan
(Israel)
[1:21] VEKSLER: Shido
[3:22] VALADIER PICARD: Waza-ari
[3:54] VALADIER PICARD: Waza-ari

 
60th Fight [-50 kg]: Semifinal
KHALIDOV Said-Magomed
(Ukraine)
00110-
IWPIWP
2:35
HOLOBORODKO Mykyta
(Ukraine)
[0:43] KHALIDOV: Shido
[1:30] HOLOBORODKO: Waza-ari
[2:35] HOLOBORODKO: Waza-ari

 
61th Fight [-50 kg]: Repechage
MATEI Alexandru
(Romania)
10-001
IWPIWP
3:17
ANGHEL Andrei
(Romania)
[0:15] ANGHEL: Ippon
[0:15] ANGHEL: Ippon (-)
[2:02] ANGHEL: Shido
[3:17] MATEI: Ippon

 
62th Fight [-50 kg]: Repechage
KORCHOVYI Artem
(Ukraine)
00-11-
IWPIWP
1:06
SHULMAN Ariel
(Israel)
[0:43] SHULMAN: Waza-ari
[1:06] SHULMAN: Ippon

 
63th Fight [-50 kg]: Fight for 3rd place
MATEI Alexandru
(Romania)
003102
IWPIWP
0:50
KHALIDOV Said-Magomed
(Ukraine)
 
64th Fight [-50 kg]: Fight for 3rd place
SHULMAN Ariel
(Israel)
10-00-
IWPIWP
0:00
VEKSLER Yehonatan
(Israel)
 
65th Fight [-50 kg]: Final
VALADIER PICARD Romain
(France)
001012
IWPIWP
0:10
HOLOBORODKO Mykyta
(Ukraine)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-