08.04.2020 [23:39:03]Junior European Judo Cup Kaunas 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -66 kg:
Contest Sheet



-66 kg: Pool A
          
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
         
 
 
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
       
BOHN, Jens (DEN)
   
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
     
LITWIN, Przemyslaw (POL)
 
BOHN, Jens (DEN)
       
KURDIUMOV, Dmitrii (RUS)
     
WAKES, Henry (GBR)
   
BENABDERRAHMANE, Ilyes (NED)
 
KURDIUMOV, Dmitrii (RUS)
       
WAKES, Henry (GBR)
   
WAKES, Henry (GBR)
     
MAN, Omer (ISR)
 
WAKES, Henry (GBR)
       
UYAR, Suheyl (NED)
       
WAKES, Henry (GBR)
 
EDMEIER, Severin (GER)
 
UYAR, Suheyl (NED)
     Winner Pool A 
SENDEROVS, Maksims (LAT)
   
UYAR, Suheyl (NED)
     
NARKEVIC, Armandas (LTU)
 
SENDEROVS, Maksims (LAT)
       
DETARI, Daniel (HUN)
     
ZHURVEL, Natanel (ISR)
   
STUPKIN, Boriss (EST)
 
DETARI, Daniel (HUN)
       
ZHURVEL, Natanel (ISR)
   
ZHURVEL, Natanel (ISR)
     
KILIC, Berat (TUR)
 
ZHURVEL, Natanel (ISR)
       


-66 kg: Pool B
          
VERHORSTERT, Ivo (NED)
         
JUONYS, Vilius (LTU)
 
JUONYS, Vilius (LTU)
       
KARA, Abdulaziz (TUR)
   
KARA, Abdulaziz (TUR)
     
SCHRIEVER, Yerrick (GER)
 
KARA, Abdulaziz (TUR)
       
KOZLOV, Dmitrii (RUS)
     
KARA, Abdulaziz (TUR)
   
VARDJA, Daniel Markus (EST)
 
KOZLOV, Dmitrii (RUS)
       
KHIRCHILASHVILI, Khirchla (FIN)
   
KOZLOV, Dmitrii (RUS)
     
YURYEU, Ivan (BLR)
 
YURYEU, Ivan (BLR)
       
MEYER, Luc (GER)
       
BATSIEV, Adam (SUI)
 
HAEFKENS, Quincy (NED)
 
MEYER, Luc (GER)
     Winner Pool B 
KLEIN, Itay (ISR)
   
MEYER, Luc (GER)
     
SHORT, Oliver (GBR)
 
KLEIN, Itay (ISR)
       
VALK, Belmin (BEL)
     
BATSIEV, Adam (SUI)
   
RAZMADZE, Sandro (LAT)
 
RAZMADZE, Sandro (LAT)
       
PELIVANOV, Orestas (LTU)
   
BATSIEV, Adam (SUI)
     
BATSIEV, Adam (SUI)
 
BATSIEV, Adam (SUI)
       


-66 kg: Pool C
          
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
         
 
 
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
       
MERTENS, Ennio (NED)
   
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
     
LOUKAS, Louka (CYP)
 
MERTENS, Ennio (NED)
       
MATUSCHOWITZ, Dan (GER)
     
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
   
FRYER, Michael (GBR)
 
MATUSCHOWITZ, Dan (GER)
       
RUBIN, Lior (ISR)
   
MATUSCHOWITZ, Dan (GER)
     
FREI, Tristan (LIE)
 
RUBIN, Lior (ISR)
       
SVOBODA, Jan (CZE)
       
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
 
OZCAN, Abdullah Berkin (TUR)
 
SVOBODA, Jan (CZE)
     Winner Pool C 
MARTIN, Mauro (NED)
   
SVOBODA, Jan (CZE)
     
PEDDER, Oleg (RUS)
 
MARTIN, Mauro (NED)
       
LUKASEVSKIJ, Valodymyr (LTU)
     
STOERMER, Ian (GER)
   
STOERMER, Ian (GER)
 
STOERMER, Ian (GER)
       
JACOBS, Jonas (BEL)
   
STOERMER, Ian (GER)
     
GUTMAN, Guy (ISR)
 
JACOBS, Jonas (BEL)
       


-66 kg: Pool D
          
NASH, Callum (IRL)
         
ZACH, Omri (ISR)
 
NASH, Callum (IRL)
       
DE ANGELIS, Anthony (LAT)
   
CUK, Mateo (GER)
     
CUK, Mateo (GER)
 
CUK, Mateo (GER)
       
SZATMARI, Gyorgy (HUN)
     
SZATMARI, Gyorgy (HUN)
   
KONT, Carl-Gustav (EST)
 
SZATMARI, Gyorgy (HUN)
       
MUHLACK, Tycho (NED)
   
SZATMARI, Gyorgy (HUN)
     
PERRY, Samuel (GBR)
 
MUHLACK, Tycho (NED)
       
MOTT, Louis (AUS)
       
AKSOY, Eren (TUR)
 
CAZORLA, Orlando (FRA)
 
CAZORLA, Orlando (FRA)
     Winner Pool D 
KAPYSH, Aliaksei (BLR)
   
CAZORLA, Orlando (FRA)
     
RONKKO, Thomas (FIN)
 
RONKKO, Thomas (FIN)
       
BELKAID, Adil (NED)
     
AKSOY, Eren (TUR)
   
AKSOY, Eren (TUR)
 
AKSOY, Eren (TUR)
       
GARADZHA, Aleksandr (RUS)
   
AKSOY, Eren (TUR)
     
BROGA, Simonas (LTU)
 
GARADZHA, Aleksandr (RUS)
       


-66 kg: Repechage
          
MAN, Omer (ISR)
 
MAN, Omer (ISR)
       
KURDIUMOV, Dmitrii (RUS)
   
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
     
  
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
   
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
   
    
ZHURVEL, Natanel (ISR)
     
          
        
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
 
PELIVANOV, Orestas (LTU)
 
RAZMADZE, Sandro (LAT)
       
RAZMADZE, Sandro (LAT)
   
MEYER, Luc (GER)
     
  
MEYER, Luc (GER)
   
KARA, Abdulaziz (TUR)
   
    
KARA, Abdulaziz (TUR)
     
          
          
 
 
MERTENS, Ennio (NED)
       
MERTENS, Ennio (NED)
   
MERTENS, Ennio (NED)
     
  
MATUSCHOWITZ, Dan (GER)
   
MERTENS, Ennio (NED)
   
    
STOERMER, Ian (GER)
     
          
        
CAZORLA, Orlando (FRA)
 
BELKAID, Adil (NED)
 
BELKAID, Adil (NED)
       
GARADZHA, Aleksandr (RUS)
   
CAZORLA, Orlando (FRA)
     
  
CAZORLA, Orlando (FRA)
   
CAZORLA, Orlando (FRA)
   
    
SZATMARI, Gyorgy (HUN)
     


-66 kg: Fight for 3rd place
          
MUZHAILA, Dzmitry (BLR)
         
  
AKSOY, Eren (TUR)
       
AKSOY, Eren (TUR)
         
          
CAZORLA, Orlando (FRA)
         
  
WAKES, Henry (GBR)
       
WAKES, Henry (GBR)
         


-66 kg: Semifinal / Final
          
WAKES, Henry (GBR)
         
Winner Pool A 
BATSIEV, Adam (SUI)
       
BATSIEV, Adam (SUI)
         
Winner Pool B   
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
     
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
         
Winner Pool C 
GALAKTIONOVS, Artjoms (LAT)
       
AKSOY, Eren (TUR)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-