21.02.2020 [09:39:33]Junior European Judo Cup Kaunas 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -81 kg:
Contest Sheet



-81 kg: Pool A
          
RAJKAI, Robert (HUN)
         
 
 
RAJKAI, Robert (HUN)
       
NGAYAP HAMBOU, Maxime-Gael (FRA)
   
NGAYAP HAMBOU, Maxime-Gael (FRA)
     
VAN DER ELST, Bram (NED)
 
NGAYAP HAMBOU, Maxime-Gael (FRA)
       
CIMEN, Recep (TUR)
     
NGAYAP HAMBOU, Maxime-Gael (FRA)
   
KLIUCHENKO, Nikita (RUS)
 
CIMEN, Recep (TUR)
       
SILVESTR, Matej (CZE)
   
CIMEN, Recep (TUR)
     
HABERMANN, Matteo (GER)
 
HABERMANN, Matteo (GER)
       
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
       
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
 
 
 
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
     Winner Pool A 
MURANKOU, Dzianis (BLR)
   
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
     
SMEULDERS, Elias (BEL)
 
MURANKOU, Dzianis (BLR)
       
BEN MOSHE, Itamar (ISR)
     
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
   
MATUSEVIC, Deivid (LTU)
 
MATUSEVIC, Deivid (LTU)
       
 
   
MATUSEVIC, Deivid (LTU)
     
DUINOVS, Maksims (LAT)
 
DUINOVS, Maksims (LAT)
       


-81 kg: Pool B
          
KURTAN, Zsombor (HUN)
         
 
 
KURTAN, Zsombor (HUN)
       
 
   
KURTAN, Zsombor (HUN)
     
HOEDEMAN, Joris (NED)
 
HOEDEMAN, Joris (NED)
       
CONSTANTINIDIS, Frank (AUS)
     
KURTAN, Zsombor (HUN)
   
 
 
CONSTANTINIDIS, Frank (AUS)
       
VAN DEN HERREWEGEN, Jitse (BEL)
   
VAN DEN HERREWEGEN, Jitse (BEL)
     
WAGNER, Ron (ISR)
 
VAN DEN HERREWEGEN, Jitse (BEL)
       
GAUTSCHI, Simon (SUI)
       
GAUTSCHI, Simon (SUI)
 
 
 
GAUTSCHI, Simon (SUI)
     Winner Pool B 
LAPSINS, Aleksandrs (LAT)
   
GAUTSCHI, Simon (SUI)
     
ROGOZA, Darius (LTU)
 
LAPSINS, Aleksandrs (LAT)
       
SHATVERYAN, Boris (ARM)
     
GAUTSCHI, Simon (SUI)
   
PERELSTEIN, Markus (EST)
 
SHATVERYAN, Boris (ARM)
       
HJERMITSLEV, Jesper (DEN)
   
SHATVERYAN, Boris (ARM)
     
IHANAMAEKI, Eetu (FIN)
 
IHANAMAEKI, Eetu (FIN)
       


-81 kg: Pool C
          
MAKINEN, Oskari (FIN)
         
 
 
MAKINEN, Oskari (FIN)
       
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
   
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
     
TUKSAMMEL, Karl (EST)
 
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
       
MILLER, Aaron (GBR)
     
FOUBERT, Karel (BEL)
   
PRACHT, Elias (GER)
 
PRACHT, Elias (GER)
       
FOUBERT, Karel (BEL)
   
FOUBERT, Karel (BEL)
     
ANDONI, Egor (RUS)
 
FOUBERT, Karel (BEL)
       
KIRBY, Brock (AUS)
       
FOUBERT, Karel (BEL)
 
 
 
KIRBY, Brock (AUS)
     Winner Pool C 
SAGALEC, Edvardas (LTU)
   
NERPEL, Gergely (HUN)
     
NERPEL, Gergely (HUN)
 
NERPEL, Gergely (HUN)
       
WINKLER, Eshed (ISR)
     
NERPEL, Gergely (HUN)
   
 
 
WINKLER, Eshed (ISR)
       
ROVIRA, Francisco (POR)
   
LOOIJ, Sander (NED)
     
LOOIJ, Sander (NED)
 
LOOIJ, Sander (NED)
       


-81 kg: Pool D
          
TOTH, Benedek (HUN)
         
 
 
TOTH, Benedek (HUN)
       
LAVI, Yaheli (ISR)
   
TOTH, Benedek (HUN)
     
LIASHOK, Raman (BLR)
 
LIASHOK, Raman (BLR)
       
LENZ, Johann (GER)
     
TOTH, Benedek (HUN)
   
HANS, Renars (LAT)
 
LENZ, Johann (GER)
       
 
   
LENZ, Johann (GER)
     
VISSER, Koen (NZL)
 
VISSER, Koen (NZL)
       
VANDYCK, Pieter (BEL)
       
TOTH, Benedek (HUN)
 
 
 
VANDYCK, Pieter (BEL)
     Winner Pool D 
CUHADAR, Ahmet (TUR)
   
CUHADAR, Ahmet (TUR)
     
TENENBAUM, Ben (ISR)
 
CUHADAR, Ahmet (TUR)
       
VIRU, Ralf Stiven (EST)
     
GNAMIEN, Tizie (FRA)
   
JUNEVICIUS, Arturas (LTU)
 
VIRU, Ralf Stiven (EST)
       
GNAMIEN, Tizie (FRA)
   
GNAMIEN, Tizie (FRA)
     
 
 
GNAMIEN, Tizie (FRA)
       


-81 kg: Repechage
          
 
 
MURANKOU, Dzianis (BLR)
       
MURANKOU, Dzianis (BLR)
   
MURANKOU, Dzianis (BLR)
     
  
MATUSEVIC, Deivid (LTU)
   
NGAYAP HAMBOU, Maxime-Gael (FRA)
   
    
NGAYAP HAMBOU, Maxime-Gael (FRA)
     
          
        
SHATVERYAN, Boris (ARM)
 
 
 
LAPSINS, Aleksandrs (LAT)
       
LAPSINS, Aleksandrs (LAT)
   
SHATVERYAN, Boris (ARM)
     
  
SHATVERYAN, Boris (ARM)
   
SHATVERYAN, Boris (ARM)
   
    
KURTAN, Zsombor (HUN)
     
          
          
ANDONI, Egor (RUS)
 
ANDONI, Egor (RUS)
       
PRACHT, Elias (GER)
   
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
     
  
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
   
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
   
    
NERPEL, Gergely (HUN)
     
          
        
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
 
 
 
LIASHOK, Raman (BLR)
       
LIASHOK, Raman (BLR)
   
LIASHOK, Raman (BLR)
     
  
LENZ, Johann (GER)
   
GNAMIEN, Tizie (FRA)
   
    
GNAMIEN, Tizie (FRA)
     


-81 kg: Fight for 3rd place
          
SHATVERYAN, Boris (ARM)
         
  
 
       
FOUBERT, Karel (BEL)
         
          
ZARUDNEVS, Aleksejs (LAT)
         
  
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
       
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
         


-81 kg: Semifinal / Final
          
MOORHEAD, Lachlan (GBR)
         
Winner Pool A 
GAUTSCHI, Simon (SUI)
       
GAUTSCHI, Simon (SUI)
         
Winner Pool B   
TOTH, Benedek (HUN)
     
FOUBERT, Karel (BEL)
         
Winner Pool C 
TOTH, Benedek (HUN)
       
TOTH, Benedek (HUN)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-