08.04.2020 [23:39:14]Junior European Judo Cup Kaunas 2019 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category +100 kg:
Contest Sheet



+100 kg: Pool A
       
SCHREIBER, Jonas (GER)
      
  
SCHREIBER, Jonas (GER)
    
 
      
    
SCHREIBER, Jonas (GER)
  
 
      
  
LAZAUNINKAS, Lukas (LTU)
    
LAZAUNINKAS, Lukas (LTU)
      
      
KORDYALIK, Wojciech (POL)
NDAO, Yves (BEL)
     Winner Pool A
  
NDAO, Yves (BEL)
    
 
      
    
KORDYALIK, Wojciech (POL)
  
KORDYALIK, Wojciech (POL)
      
  
KORDYALIK, Wojciech (POL)
    
 
      


+100 kg: Pool B
       
JAROCKIS, Vladlens (LAT)
      
  
JAROCKIS, Vladlens (LAT)
    
 
      
    
KONE, Losseni (GER)
  
KONE, Losseni (GER)
      
  
KONE, Losseni (GER)
    
 
      
      
KONE, Losseni (GER)
GADEAU, Marvin (MON)
     Winner Pool B
  
GADEAU, Marvin (MON)
    
 
      
    
VARGA, Donat (HUN)
  
VARGA, Donat (HUN)
      
  
VARGA, Donat (HUN)
    
 
      


+100 kg: Pool C
       
ZOMER, Rick (NED)
      
  
ZOMER, Rick (NED)
    
 
      
    
ZOMER, Rick (NED)
  
 
      
  
SIREIKIS, Rokas (LTU)
    
SIREIKIS, Rokas (LTU)
      
      
CAPELLE, Edouard (BEL)
KOWALSKI, Fabian (POL)
     Winner Pool C
  
KOWALSKI, Fabian (POL)
    
 
      
    
CAPELLE, Edouard (BEL)
  
CAPELLE, Edouard (BEL)
      
  
CAPELLE, Edouard (BEL)
    
RUDYSHYN, Aleh (BLR)
      


+100 kg: Pool D
       
GUNER, Furkan (TUR)
      
  
GUNER, Furkan (TUR)
    
 
      
    
GUNER, Furkan (TUR)
  
 
      
  
BARRATT, Oliver (GBR)
    
BARRATT, Oliver (GBR)
      
      
GUNER, Furkan (TUR)
PEDCHENKO, Sergei (RUS)
     Winner Pool D
  
PEDCHENKO, Sergei (RUS)
    
 
      
    
PEDCHENKO, Sergei (RUS)
  
 
      
  
PELZ, Niklas (GER)
    
PELZ, Niklas (GER)
      


+100 kg: Repechage
       
 
      
  
NDAO, Yves (BEL)
    
NDAO, Yves (BEL)
   
SCHREIBER, Jonas (GER)
  
       
  
SCHREIBER, Jonas (GER)
    
      
SCHREIBER, Jonas (GER)
 
      
  
JAROCKIS, Vladlens (LAT)
    
JAROCKIS, Vladlens (LAT)
   
VARGA, Donat (HUN)
  
       
  
VARGA, Donat (HUN)
    
       
RUDYSHYN, Aleh (BLR)
      
  
KOWALSKI, Fabian (POL)
    
KOWALSKI, Fabian (POL)
   
ZOMER, Rick (NED)
  
       
  
ZOMER, Rick (NED)
    
      
ZOMER, Rick (NED)
 
      
  
BARRATT, Oliver (GBR)
    
BARRATT, Oliver (GBR)
   
BARRATT, Oliver (GBR)
  
       
  
PEDCHENKO, Sergei (RUS)
    


+100 kg: Fight for 3rd place
       
SCHREIBER, Jonas (GER)
      
  
SCHREIBER, Jonas (GER)
    
GUNER, Furkan (TUR)
      
       
ZOMER, Rick (NED)
      
  
KORDYALIK, Wojciech (POL)
    
KORDYALIK, Wojciech (POL)
      


+100 kg: Semifinal / Final
       
KORDYALIK, Wojciech (POL)
      
Winner Pool A 
KONE, Losseni (GER)
    
KONE, Losseni (GER)
      
Winner Pool B   
KONE, Losseni (GER)
  
CAPELLE, Edouard (BEL)
      
Winner Pool C 
CAPELLE, Edouard (BEL)
    
GUNER, Furkan (TUR)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-