04.04.2020 [01:24:35]Junior European Judo Leibnitz 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -100 kg:
Fights

1st Fight [-100 kg]: Preliminary round
JERLAGIC Hadis
(Bosnia-Herzegovina)
10-01-
IWPIWP
2:46
ALBACH Wolfgang
(Germany)
 
2nd Fight [-100 kg]: Preliminary round
VEHERA Yevhen
(Ukraine)
11100-
IWPIWP
3:50
FASSMANN Nils
(Germany)
 
3rd Fight [-100 kg]: Preliminary round
BERGAMELLI Enrico
(Italy)
00-10-
IWPIWP
2:07
DEVOS Paul
(France)
 
4th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZEKA Shpat
(Kosovo)
10-001
IWPIWP
1:29
STROMKO Lubomir
(Slovakia)
 
5th Fight [-100 kg]: Preliminary round
HERZOG Niko
(Austria)
11-001
IWPIWP
3:20
REJCHRT Matyas
(Czech Republic)
 
6th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GOLDHAMMER Jan
(Germany)
10100-
IWPIWP
1:18
YUSIFOV Imran
(Azerbaijan)
 
7th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SEKINE Kiyotaka
(Japan)
10-00-
IWPIWP
1:36
KEJZA Pawel
(Poland)
 
8th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KEITA Tanou
(France)
00-10-
IWPIWP
1:21
BUTH Ole
(Germany)
 
9th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BULTHUIS Kylian
(Netherlands)
102002
IWPIWP
2:16
AKBARLI Jafar
(Azerbaijan)
 
10th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WILLNAUER Mathias
(Austria)
10-00-
IWPIWP
1:03
LAHBOUB Mohammed
(Italy)
 
11th Fight [-100 kg]: Preliminary round
TEMIRKHAN Nursat
(Kazakhstan)
00-012
IWPIWP
4:00
STORTO Christian
(Italy)
 
12th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DVORAK Radim
(Czech Republic)
001102
IWPIWP
3:43
WITASSEK Yvo
(Germany)
 
13th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FIZEL Marius
(Slovakia)
10-001
IWPIWP
3:33
MOISIEIEV Alieksiei
(Ukraine)
 
14th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIMA Lucas
(Brazil)
10-00-
IWPIWP
1:34
KARIMLI Adil
(Azerbaijan)
 
15th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MADSEN Mathias
(Denmark)
011002
IWPIWP
4:10
JERLAGIC Hadis
(Bosnia-Herzegovina)
 
16th Fight [-100 kg]: Preliminary round
VEHERA Yevhen
(Ukraine)
00-101
IWPIWP
1:51
DEVOS Paul
(France)
 
17th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZEKA Shpat
(Kosovo)
10-00-
IWPIWP
1:11
HERZOG Niko
(Austria)
 
18th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GOLDHAMMER Jan
(Germany)
00-10-
IWPIWP
0:26
SEKINE Kiyotaka
(Japan)
 
19th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ARVAI Peter
(Hungary)
00-10-
IWPIWP
2:34
BUTH Ole
(Germany)
 
20th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BULTHUIS Kylian
(Netherlands)
01-10-
IWPIWP
1:23
WILLNAUER Mathias
(Austria)
 
21th Fight [-100 kg]: Preliminary round
STORTO Christian
(Italy)
002101
IWPIWP
2:58
WITASSEK Yvo
(Germany)
 
22th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FIZEL Marius
(Slovakia)
00-01-
IWPIWP
4:18
LIMA Lucas
(Brazil)
 
23th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MADSEN Mathias
(Denmark)
101001
IWPIWP
1:58
DEVOS Paul
(France)
 
24th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZEKA Shpat
(Kosovo)
01110-
IWPIWP
4:00
SEKINE Kiyotaka
(Japan)
 
25th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BUTH Ole
(Germany)
11-001
IWPIWP
1:27
WILLNAUER Mathias
(Austria)
 
26th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WITASSEK Yvo
(Germany)
01H101
IWPIWP
2:56
LIMA Lucas
(Brazil)
 
27th Fight [-100 kg]: Repechage
KEJZA Pawel
(Poland)
01-10-
IWPIWP
1:06
GOLDHAMMER Jan
(Germany)
 
28th Fight [-100 kg]: Repechage
KEITA Tanou
(France)
01-00-
IWPIWP
4:00
ARVAI Peter
(Hungary)
 
29th Fight [-100 kg]: Repechage
KARIMLI Adil
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
0:55
FIZEL Marius
(Slovakia)
 
30th Fight [-100 kg]: Repechage
JERLAGIC Hadis
(Bosnia-Herzegovina)
00310-
IWPIWP
1:42
DEVOS Paul
(France)
 
31th Fight [-100 kg]: Repechage
GOLDHAMMER Jan
(Germany)
00-10-
IWPIWP
0:19
ZEKA Shpat
(Kosovo)
 
32th Fight [-100 kg]: Repechage
KEITA Tanou
(France)
00-10-
IWPIWP
0:20
WILLNAUER Mathias
(Austria)
 
33th Fight [-100 kg]: Repechage
KARIMLI Adil
(Azerbaijan)
101001
IWPIWP
2:39
WITASSEK Yvo
(Germany)
 
34th Fight [-100 kg]: Semifinal
MADSEN Mathias
(Denmark)
00-101
IWPIWP
2:53
SEKINE Kiyotaka
(Japan)
 
35th Fight [-100 kg]: Semifinal
BUTH Ole
(Germany)
00-101
IWPIWP
1:33
LIMA Lucas
(Brazil)
 
36th Fight [-100 kg]: Repechage
DEVOS Paul
(France)
00-10-
IWPIWP
0:34
ZEKA Shpat
(Kosovo)
 
37th Fight [-100 kg]: Repechage
WILLNAUER Mathias
(Austria)
00-10-
IWPIWP
0:33
KARIMLI Adil
(Azerbaijan)
 
38th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
ZEKA Shpat
(Kosovo)
101003
IWPIWP
3:05
BUTH Ole
(Germany)
 
39th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
KARIMLI Adil
(Azerbaijan)
002111
IWPIWP
3:00
MADSEN Mathias
(Denmark)
 
40th Fight [-100 kg]: Final
SEKINE Kiyotaka
(Japan)
10-00-
IWPIWP
1:29
LIMA Lucas
(Brazil)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-