19.11.2019 [23:55:38]Junior European Judo Leibnitz 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Fights

1st Fight [-60 kg]: Preliminary round
MAYERHOFER Jakob
(Austria)
00-10-
IWPIWP
0:52
HEHTKE Valentin
(Germany)
 
2nd Fight [-60 kg]: Preliminary round
AITKHAN Alshyn
(Kazakhstan)
00-11-
IWPIWP
1:32
GOUEFFON Yhonice
(France)
 
3rd Fight [-60 kg]: Preliminary round
BAHLO Robin Niklas
(Germany)
00-10-
IWPIWP
0:23
SAMOTUG Kyryl
(Ukraine)
 
4th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ZAKAJEV Djabrail
(Austria)
001102
IWPIWP
2:51
ICHIKAWA Ryunosuke
(Japan)
 
5th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MUEHLEGGER Manuel
(Germany)
101002
IWPIWP
4:16
NAJI David
(Hungary)
 
6th Fight [-60 kg]: Preliminary round
TYLEK Pawel
(Poland)
001101
IWPIWP
3:33
CRUZ Felipe
(Portugal)
 
7th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VOPAT David
(Czech Republic)
10-00-
IWPIWP
1:00
MUELLER Kevin
(Germany)
 
8th Fight [-60 kg]: Preliminary round
HAEFKENS Quincy
(Netherlands)
00-11-
IWPIWP
1:55
LAMMERS Chris
(Germany)
 
9th Fight [-60 kg]: Preliminary round
WAKES Henry
(Great Britain)
002011
IWPIWP
5:01
TORRES Renan
(Brazil)
 
10th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DEBRUYCKER Julien
(Belgium)
10-002
IWPIWP
2:28
SCHOPHAUS Rudolf
(Germany)
 
11th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BORODIN Dmytro
(Ukraine)
01-002
IWPIWP
4:00
KRNJIC Valentino
(Austria)
 
12th Fight [-60 kg]: Preliminary round
PUM Marvin
(Austria)
001101
IWPIWP
2:20
GALYMOV Almas
(Kazakhstan)
 
13th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MURRONE Alessio
(Germany)
10-001
IWPIWP
4:00
BILOHAN Pavlo
(Ukraine)
 
14th Fight [-60 kg]: Preliminary round
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
10-00-
IWPIWP
1:14
PASHAYEV Ruslan
(Azerbaijan)
 
15th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ADAMYAN Vache
(Austria)
012112
IWPIWP
4:12
VIDA Andras
(Hungary)
 
16th Fight [-60 kg]: Preliminary round
LANGE Hannes
(Germany)
10-00-
IWPIWP
2:24
DE PELSENEER Ward
(Belgium)
 
17th Fight [-60 kg]: Preliminary round
CORREIA Joao Paulo
(Brazil)
10-00-
IWPIWP
1:22
EDMEIER Severin
(Germany)
 
18th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SHEVCHENKO Daniel
(Ukraine)
00310-
IWPIWP
3:34
CALA LESINA Patrick
(Italy)
 
19th Fight [-60 kg]: Preliminary round
BILAL Bolat
(Kazakhstan)
10-001
IWPIWP
2:02
LEIBA Noam
(Israel)
 
20th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ROEDER Dominik
(Germany)
10-00-
IWPIWP
0:42
KAVCIC Lovro
(Slovenia)
 
21th Fight [-60 kg]: Preliminary round
KLEIBER David
(Austria)
01-00-
IWPIWP
4:00
BIEDERMANN Falk
(Germany)
 
22th Fight [-60 kg]: Preliminary round
YUSIFOV Ahmad
(Azerbaijan)
00-101
IWPIWP
1:32
HEHTKE Valentin
(Germany)
 
23th Fight [-60 kg]: Preliminary round
GOUEFFON Yhonice
(France)
01-10-
IWPIWP
0:42
SAMOTUG Kyryl
(Ukraine)
 
24th Fight [-60 kg]: Preliminary round
NAJAFOV Yashar
(Azerbaijan)
102003
IWPIWP
3:06
ICHIKAWA Ryunosuke
(Japan)
 
25th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MUEHLEGGER Manuel
(Germany)
10-011
IWPIWP
2:57
DURCO Dalibor
(Slovakia)
 
26th Fight [-60 kg]: Preliminary round
NARBAYEV Bauyrzhan
(Kazakhstan)
101001
IWPIWP
2:15
CRUZ Felipe
(Portugal)
 
27th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VOPAT David
(Czech Republic)
01-002
IWPIWP
4:00
LAMMERS Chris
(Germany)
 
28th Fight [-60 kg]: Preliminary round
D ANGELO Biagio
(Italy)
001101
IWPIWP
2:42
TORRES Renan
(Brazil)
 
29th Fight [-60 kg]: Preliminary round
DEBRUYCKER Julien
(Belgium)
00-011
IWPIWP
4:00
BORODIN Dmytro
(Ukraine)
 
30th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ABDULAEV Ramazan
(Russia)
10-003
IWPIWP
5:17
GALYMOV Almas
(Kazakhstan)
 
31th Fight [-60 kg]: Preliminary round
MURRONE Alessio
(Germany)
012001
IWPIWP
4:00
THOMSON Scott
(Great Britain)
 
32th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ARAMU Alessandro
(Italy)
001101
IWPIWP
1:52
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
 
33th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VIDA Andras
(Hungary)
011002
IWPIWP
4:00
LANGE Hannes
(Germany)
 
34th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ORBAN Lehel
(Romania)
102011
IWPIWP
3:39
CORREIA Joao Paulo
(Brazil)
 
35th Fight [-60 kg]: Preliminary round
CALA LESINA Patrick
(Italy)
002012
IWPIWP
4:00
BILAL Bolat
(Kazakhstan)
 
36th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
10-00-
IWPIWP
1:21
ROEDER Dominik
(Germany)
 
37th Fight [-60 kg]: Preliminary round
IVANOV Aleksandar
(Bulgaria)
00201-
IWPIWP
4:00
KLEIBER David
(Austria)
 
38th Fight [-60 kg]: Preliminary round
HEHTKE Valentin
(Germany)
00110-
IWPIWP
2:59
SAMOTUG Kyryl
(Ukraine)
 
39th Fight [-60 kg]: Preliminary round
NAJAFOV Yashar
(Azerbaijan)
101001
IWPIWP
3:27
MUEHLEGGER Manuel
(Germany)
 
40th Fight [-60 kg]: Preliminary round
NARBAYEV Bauyrzhan
(Kazakhstan)
10100-
IWPIWP
1:46
VOPAT David
(Czech Republic)
 
41th Fight [-60 kg]: Preliminary round
TORRES Renan
(Brazil)
101001
IWPIWP
1:48
BORODIN Dmytro
(Ukraine)
 
42th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ABDULAEV Ramazan
(Russia)
012002
IWPIWP
4:00
MURRONE Alessio
(Germany)
 
43th Fight [-60 kg]: Preliminary round
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
11-00-
IWPIWP
0:42
VIDA Andras
(Hungary)
 
44th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ORBAN Lehel
(Romania)
11-00-
IWPIWP
0:54
BILAL Bolat
(Kazakhstan)
 
45th Fight [-60 kg]: Preliminary round
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
11-00-
IWPIWP
2:02
KLEIBER David
(Austria)
 
46th Fight [-60 kg]: Preliminary round
SAMOTUG Kyryl
(Ukraine)
00-11-
IWPIWP
0:57
NAJAFOV Yashar
(Azerbaijan)
 
47th Fight [-60 kg]: Preliminary round
NARBAYEV Bauyrzhan
(Kazakhstan)
10-002
IWPIWP
1:29
TORRES Renan
(Brazil)
 
48th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ABDULAEV Ramazan
(Russia)
011002
IWPIWP
4:00
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
 
49th Fight [-60 kg]: Preliminary round
ORBAN Lehel
(Romania)
00-01-
IWPIWP
4:00
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
 
50th Fight [-60 kg]: Repechage
ICHIKAWA Ryunosuke
(Japan)
10-002
IWPIWP
2:18
MUEHLEGGER Manuel
(Germany)
 
51th Fight [-60 kg]: Repechage
CRUZ Felipe
(Portugal)
00210-
IWPIWP
4:19
VOPAT David
(Czech Republic)
 
52th Fight [-60 kg]: Repechage
GALYMOV Almas
(Kazakhstan)
101012
IWPIWP
3:49
MURRONE Alessio
(Germany)
 
53th Fight [-60 kg]: Repechage
ROEDER Dominik
(Germany)
00201-
IWPIWP
4:23
KLEIBER David
(Austria)
 
54th Fight [-60 kg]: Repechage
ICHIKAWA Ryunosuke
(Japan)
01-10-
IWPIWP
1:37
SAMOTUG Kyryl
(Ukraine)
 
55th Fight [-60 kg]: Repechage
VOPAT David
(Czech Republic)
00H10-
IWPIWP
2:11
TORRES Renan
(Brazil)
 
56th Fight [-60 kg]: Repechage
GALYMOV Almas
(Kazakhstan)
002012
IWPIWP
4:00
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
 
57th Fight [-60 kg]: Repechage
KLEIBER David
(Austria)
01100-
IWPIWP
4:00
ORBAN Lehel
(Romania)
 
58th Fight [-60 kg]: Semifinal
NAJAFOV Yashar
(Azerbaijan)
002101
IWPIWP
4:13
NARBAYEV Bauyrzhan
(Kazakhstan)
 
59th Fight [-60 kg]: Semifinal
ABDULAEV Ramazan
(Russia)
011001
IWPIWP
4:00
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
 
60th Fight [-60 kg]: Repechage
SAMOTUG Kyryl
(Ukraine)
001111
IWPIWP
3:34
TORRES Renan
(Brazil)
 
61th Fight [-60 kg]: Repechage
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
10-001
IWPIWP
2:41
KLEIBER David
(Austria)
 
62th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
TORRES Renan
(Brazil)
00-101
IWPIWP
2:27
VERHORSTERT Ivo
(Netherlands)
 
63th Fight [-60 kg]: Fight for 3rd place
YESSENGEL Arslan
(Kazakhstan)
01100-
IWPIWP
4:00
NAJAFOV Yashar
(Azerbaijan)
 
64th Fight [-60 kg]: Final
NARBAYEV Bauyrzhan
(Kazakhstan)
00110-
IWPIWP
1:12
ABDULAEV Ramazan
(Russia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-