18.11.2019 [06:59:13]Junior European Judo Leibnitz 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -73 kg:
Fights

1st Fight [-73 kg]: Preliminary round
SOLCI Thimon
(Switzerland)
00101-
IWPIWP
4:00
NEIHS Alexander
(Germany)
 
2nd Fight [-73 kg]: Preliminary round
JURKOVIC Dominik
(Croatia)
00-101
IWPIWP
1:34
ELBAZ Yehonatan
(Israel)
 
3rd Fight [-73 kg]: Preliminary round
NAZARENKO Vadym
(Ukraine)
10-00-
IWPIWP
0:59
STADLER Felix
(Austria)
 
4th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MARKOVIC Zan
(Slovenia)
10-003
IWPIWP
3:39
KANSY Fabian
(Germany)
 
5th Fight [-73 kg]: Preliminary round
FERNANDO Joao
(Portugal)
101003
IWPIWP
5:45
MARIAN Catalin
(Moldova)
 
6th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GOSTENCNIK Aljaz
(Slovenia)
01-00-
IWPIWP
4:00
PIKULENKO Nikita
(Austria)
 
7th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HOFER Fabian
(Austria)
00-10-
IWPIWP
1:54
MUKHATAY Syrym
(Kazakhstan)
 
8th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BARBOSA Antonio
(Brazil)
00-011
IWPIWP
4:00
TOTH Botond
(Hungary)
 
9th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
11-001
IWPIWP
1:12
NEIHS Alexander
(Germany)
 
10th Fight [-73 kg]: Preliminary round
KULLASHI Arber
(Kosovo)
10-002
IWPIWP
2:53
KOZAR Rene
(Slovenia)
 
11th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ESPOSITO Giovanni
(Italy)
10-001
IWPIWP
2:36
KANIK Wojciech
(Austria)
 
12th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ANGENSTEIN Nick
(Germany)
00110-
IWPIWP
1:37
PELIVAN Petru
(Moldova)
 
13th Fight [-73 kg]: Preliminary round
METIFIOT Hugo
(France)
101001
IWPIWP
1:42
ALLAHVERDIYEV Karim
(Azerbaijan)
 
14th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ANTIC Sava
(Canada)
001011
IWPIWP
4:00
SPICUGLIA Andrea
(Italy)
 
15th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HERZOG Daniel
(Austria)
10-001
IWPIWP
3:02
MORITZ Tom
(Germany)
 
16th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ELBAZ Yehonatan
(Israel)
10-00-
IWPIWP
1:50
GRAMATIKOV Georgi
(Bulgaria)
 
17th Fight [-73 kg]: Preliminary round
DAVID Laszlo
(Romania)
00310-
IWPIWP
3:54
NAZARENKO Vadym
(Ukraine)
 
18th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HEGEDUS Bendeguz
(Hungary)
00-10-
IWPIWP
0:37
BAGTBERGENOV Zhanbolat
(Kazakhstan)
 
19th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BENKO Jozef
(Slovakia)
00-10-
IWPIWP
2:30
SKRKON Vit
(Czech Republic)
 
20th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GABLER Alexander Bernd
(Germany)
10-00-
IWPIWP
0:50
DEMSAR Tim
(Slovenia)
 
21th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GINER Oron
(Israel)
012002
IWPIWP
6:34
LE TOUZE Fabien
(France)
 
22th Fight [-73 kg]: Preliminary round
NUZZO Davide
(Italy)
011001
IWPIWP
4:11
WIESINGER Jakob
(Austria)
 
23th Fight [-73 kg]: Preliminary round
PANKOWSKI Jakub
(Poland)
10-002
IWPIWP
3:15
MARKOVIC Zan
(Slovenia)
 
24th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HUSEINBEGOVIC Edis
(Bosnia-Herzegovina)
00310-
IWPIWP
3:15
ARGYNOV Yerzat
(Kazakhstan)
 
25th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MANUKIAN Hievorh
(Ukraine)
10100-
IWPIWP
3:32
FERNANDO Joao
(Portugal)
 
26th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LEHNERT Rokuya
(Germany)
00110-
IWPIWP
3:02
KARAS Bartosz
(Poland)
 
27th Fight [-73 kg]: Preliminary round
UMAYEV Abdul Malik
(Belgium)
11-001
IWPIWP
3:03
GEHMAYR Jonathan
(Austria)
 
28th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BUCHWALTER Rico
(Germany)
00310-
IWPIWP
3:24
KAIYRBAY Manas
(Kazakhstan)
 
29th Fight [-73 kg]: Preliminary round
CZIZSEK Mathias
(Austria)
10-003
IWPIWP
3:07
PROSDOCIMO Mattia
(Italy)
 
30th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BYDZOVSKY Adam
(Czech Republic)
10-00-
IWPIWP
0:57
KALISTERSKI Dobromir
(Bulgaria)
 
31th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HENKE Max
(Germany)
00211-
IWPIWP
2:35
GEMER Din Yaacov
(Israel)
 
32th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GOSTENCNIK Aljaz
(Slovenia)
001101
IWPIWP
2:47
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
 
33th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MAZZI Matteo
(Italy)
011101
IWPIWP
5:54
LIMMER Johannes
(Germany)
 
34th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MAKHMADBEKOV Somon
(Tajikistan)
10-00-
IWPIWP
1:25
TEODOR Tabashki
(Bulgaria)
 
35th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BARISIC Lovre
(Croatia)
00-012
IWPIWP
5:12
MUKHATAY Syrym
(Kazakhstan)
 
36th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LEVIN Ido
(Israel)
00-10-
IWPIWP
0:28
ISHIGOOKA Hideyuki
(Japan)
 
37th Fight [-73 kg]: Preliminary round
OCHS Kilian
(Germany)
013111
IWPIWP
4:54
JAFAROV Hasil
(Azerbaijan)
 
38th Fight [-73 kg]: Preliminary round
OLSEN Anders
(Denmark)
00310-
IWPIWP
3:46
TCHOROWSKI Hugo
(France)
 
39th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MAGNANI Alessandro
(Italy)
10-00-
IWPIWP
0:47
PICHLER-SCHLOFFER Matthias
(Austria)
 
40th Fight [-73 kg]: Preliminary round
TOTH Botond
(Hungary)
011002
IWPIWP
4:00
BERGANT Adam
(Slovenia)
 
41th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
11-00-
IWPIWP
1:03
KULLASHI Arber
(Kosovo)
 
42th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ESPOSITO Giovanni
(Italy)
01-002
IWPIWP
6:23
PELIVAN Petru
(Moldova)
 
43th Fight [-73 kg]: Preliminary round
METIFIOT Hugo
(France)
10-001
IWPIWP
2:22
SPICUGLIA Andrea
(Italy)
 
44th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HERZOG Daniel
(Austria)
012102
IWPIWP
3:14
ELBAZ Yehonatan
(Israel)
 
45th Fight [-73 kg]: Preliminary round
NAZARENKO Vadym
(Ukraine)
00-101
IWPIWP
1:34
BAGTBERGENOV Zhanbolat
(Kazakhstan)
 
46th Fight [-73 kg]: Preliminary round
SKRKON Vit
(Czech Republic)
00-10-
IWPIWP
0:37
GABLER Alexander Bernd
(Germany)
 
47th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GINER Oron
(Israel)
003102
IWPIWP
4:21
NUZZO Davide
(Italy)
 
48th Fight [-73 kg]: Preliminary round
PANKOWSKI Jakub
(Poland)
101002
IWPIWP
1:32
ARGYNOV Yerzat
(Kazakhstan)
 
49th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MANUKIAN Hievorh
(Ukraine)
10-001
IWPIWP
4:08
KARAS Bartosz
(Poland)
 
50th Fight [-73 kg]: Preliminary round
UMAYEV Abdul Malik
(Belgium)
10100-
IWPIWP
2:03
KAIYRBAY Manas
(Kazakhstan)
 
51th Fight [-73 kg]: Preliminary round
CZIZSEK Mathias
(Austria)
001012
IWPIWP
4:00
BYDZOVSKY Adam
(Czech Republic)
 
52th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GEMER Din Yaacov
(Israel)
00-101
IWPIWP
5:04
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
 
53th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LIMMER Johannes
(Germany)
00310-
IWPIWP
1:42
MAKHMADBEKOV Somon
(Tajikistan)
 
54th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MUKHATAY Syrym
(Kazakhstan)
00-10-
IWPIWP
1:04
ISHIGOOKA Hideyuki
(Japan)
 
55th Fight [-73 kg]: Preliminary round
JAFAROV Hasil
(Azerbaijan)
10-002
IWPIWP
1:11
TCHOROWSKI Hugo
(France)
 
56th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MAGNANI Alessandro
(Italy)
10-00-
IWPIWP
0:46
TOTH Botond
(Hungary)
 
57th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
00-11-
IWPIWP
1:43
ESPOSITO Giovanni
(Italy)
 
58th Fight [-73 kg]: Preliminary round
METIFIOT Hugo
(France)
11-00-
IWPIWP
3:23
ELBAZ Yehonatan
(Israel)
 
59th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BAGTBERGENOV Zhanbolat
(Kazakhstan)
01-002
IWPIWP
4:00
GABLER Alexander Bernd
(Germany)
 
60th Fight [-73 kg]: Preliminary round
NUZZO Davide
(Italy)
001011
IWPIWP
4:23
PANKOWSKI Jakub
(Poland)
 
61th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MANUKIAN Hievorh
(Ukraine)
013112
IWPIWP
4:35
UMAYEV Abdul Malik
(Belgium)
 
62th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BYDZOVSKY Adam
(Czech Republic)
00-101
IWPIWP
2:25
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
 
63th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MAKHMADBEKOV Somon
(Tajikistan)
00-10-
IWPIWP
0:43
ISHIGOOKA Hideyuki
(Japan)
 
64th Fight [-73 kg]: Preliminary round
JAFAROV Hasil
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
0:05
MAGNANI Alessandro
(Italy)
 
65th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ESPOSITO Giovanni
(Italy)
01100-
IWPIWP
4:00
METIFIOT Hugo
(France)
 
66th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BAGTBERGENOV Zhanbolat
(Kazakhstan)
10-001
IWPIWP
1:58
PANKOWSKI Jakub
(Poland)
 
67th Fight [-73 kg]: Preliminary round
UMAYEV Abdul Malik
(Belgium)
101003
IWPIWP
8:23
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
 
68th Fight [-73 kg]: Preliminary round
ISHIGOOKA Hideyuki
(Japan)
011001
IWPIWP
4:00
JAFAROV Hasil
(Azerbaijan)
 
69th Fight [-73 kg]: Repechage
KANIK Wojciech
(Austria)
002012
IWPIWP
4:31
PELIVAN Petru
(Moldova)
 
70th Fight [-73 kg]: Repechage
HEGEDUS Bendeguz
(Hungary)
00-10-
IWPIWP
0:55
NAZARENKO Vadym
(Ukraine)
 
71th Fight [-73 kg]: Repechage
GEHMAYR Jonathan
(Austria)
00201-
IWPIWP
5:02
KAIYRBAY Manas
(Kazakhstan)
 
72th Fight [-73 kg]: Repechage
LEVIN Ido
(Israel)
102002
IWPIWP
2:36
MUKHATAY Syrym
(Kazakhstan)
 
73th Fight [-73 kg]: Repechage
PELIVAN Petru
(Moldova)
01-10-
IWPIWP
2:18
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
 
74th Fight [-73 kg]: Repechage
NAZARENKO Vadym
(Ukraine)
012001
IWPIWP
4:00
GABLER Alexander Bernd
(Germany)
 
75th Fight [-73 kg]: Repechage
KAIYRBAY Manas
(Kazakhstan)
00-11-
IWPIWP
2:22
MANUKIAN Hievorh
(Ukraine)
 
76th Fight [-73 kg]: Repechage
LEVIN Ido
(Israel)
00110-
IWPIWP
1:03
MAKHMADBEKOV Somon
(Tajikistan)
 
77th Fight [-73 kg]: Repechage
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
101003
IWPIWP
3:42
METIFIOT Hugo
(France)
 
78th Fight [-73 kg]: Repechage
NAZARENKO Vadym
(Ukraine)
012102
IWPIWP
0:21
PANKOWSKI Jakub
(Poland)
 
79th Fight [-73 kg]: Repechage
MANUKIAN Hievorh
(Ukraine)
002012
IWPIWP
3:11
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
 
80th Fight [-73 kg]: Repechage
MAKHMADBEKOV Somon
(Tajikistan)
00-101
IWPIWP
0:01
JAFAROV Hasil
(Azerbaijan)
 
81th Fight [-73 kg]: Semifinal
ESPOSITO Giovanni
(Italy)
101001
IWPIWP
1:29
BAGTBERGENOV Zhanbolat
(Kazakhstan)
 
82th Fight [-73 kg]: Semifinal
UMAYEV Abdul Malik
(Belgium)
10-001
IWPIWP
3:03
ISHIGOOKA Hideyuki
(Japan)
 
83th Fight [-73 kg]: Repechage
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
10100-
IWPIWP
2:58
PANKOWSKI Jakub
(Poland)
 
84th Fight [-73 kg]: Repechage
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
10101-
IWPIWP
0:18
JAFAROV Hasil
(Azerbaijan)
 
85th Fight [-73 kg]: Fight for 3rd place
GAINULLIN Angsarbek
(Kazakhstan)
10-00-
IWPIWP
1:46
ISHIGOOKA Hideyuki
(Japan)
 
86th Fight [-73 kg]: Fight for 3rd place
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
001111
IWPIWP
2:40
BAGTBERGENOV Zhanbolat
(Kazakhstan)
 
87th Fight [-73 kg]: Final
ESPOSITO Giovanni
(Italy)
10-003
IWPIWP
4:50
UMAYEV Abdul Malik
(Belgium)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-