19.08.2018 [20:59:11]Junior European Judo Leibnitz 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -55 kg:
Contest Sheet



-55 kg: Pool A
       
BOLATBEKOV, Damir (KAZ)
      
  
BOLATBEKOV, Damir (KAZ)
    
 
      
    
BOLATBEKOV, Damir (KAZ)
  
BASIRICO, Liborio (ITA)
      
  
BASIRICO, Liborio (ITA)
    
PREVOLSEK, Vinko (SLO)
      
      
FECZKO, Csanad (HUN)
ALMABEK, Nurkhan (KAZ)
     Winner Pool A
  
FECZKO, Csanad (HUN)
    
FECZKO, Csanad (HUN)
      
    
FECZKO, Csanad (HUN)
  
MOCANU, Victor (ROU)
      
  
LEUTGEB, Daniel (AUT)
    
LEUTGEB, Daniel (AUT)
      


-55 kg: Pool B
       
AGHAYEV, Balabay (AZE)
      
  
AGHAYEV, Balabay (AZE)
    
 
      
    
TAKANO, Daichi (JPN)
  
SCHNEIDER, Wolfgang (AUT)
      
  
TAKANO, Daichi (JPN)
    
TAKANO, Daichi (JPN)
      
      
TAKANO, Daichi (JPN)
MOES, Daan (NED)
     Winner Pool B
  
MOES, Daan (NED)
    
 
      
    
MOES, Daan (NED)
  
FERRO, Andrej (ITA)
      
  
FERRO, Andrej (ITA)
    
PERITSCH, David (AUT)
      


-55 kg: Pool C
       
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
      
  
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
    
 
      
    
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
  
GRIGOROV, Lyuboslav (BUL)
      
  
RECHBERGER, Nikolas (AUT)
    
RECHBERGER, Nikolas (AUT)
      
      
KHALMATOV, Dilshot (UKR)
GRECO, Gabriele (ITA)
     Winner Pool C
  
KHALMATOV, Dilshot (UKR)
    
KHALMATOV, Dilshot (UKR)
      
    
KHALMATOV, Dilshot (UKR)
  
BELKAHLA, Ahmed Yacoub (FRA)
      
  
DRIMBA, Bogdan (ROU)
    
DRIMBA, Bogdan (ROU)
      


-55 kg: Pool D
       
ALIYEV, Rovshan (AZE)
      
  
ALIYEV, Rovshan (AZE)
    
 
      
    
ALIYEV, Rovshan (AZE)
  
GAUCH, David (SUI)
      
  
SILVA, Emerson (BRA)
    
SILVA, Emerson (BRA)
      
      
ALIYEV, Rovshan (AZE)
CORSALE, Antonio (ITA)
     Winner Pool D
  
TOMESCU, Mircea (ROU)
    
TOMESCU, Mircea (ROU)
      
    
BAKYT, Abdusamat (KAZ)
  
TANNING, Maximilian (AUT)
      
  
BAKYT, Abdusamat (KAZ)
    
BAKYT, Abdusamat (KAZ)
      


-55 kg: Repechage
       
ALMABEK, Nurkhan (KAZ)
      
  
ALMABEK, Nurkhan (KAZ)
    
LEUTGEB, Daniel (AUT)
   
ALMABEK, Nurkhan (KAZ)
  
       
  
BOLATBEKOV, Damir (KAZ)
    
      
AGHAYEV, Balabay (AZE)
SCHNEIDER, Wolfgang (AUT)
      
  
AGHAYEV, Balabay (AZE)
    
AGHAYEV, Balabay (AZE)
   
AGHAYEV, Balabay (AZE)
  
       
  
MOES, Daan (NED)
    
       
GRECO, Gabriele (ITA)
      
  
DRIMBA, Bogdan (ROU)
    
DRIMBA, Bogdan (ROU)
   
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
  
       
  
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
    
      
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
 
      
  
SILVA, Emerson (BRA)
    
SILVA, Emerson (BRA)
   
SILVA, Emerson (BRA)
  
       
  
BAKYT, Abdusamat (KAZ)
    


-55 kg: Fight for 3rd place
       
AGHAYEV, Balabay (AZE)
      
  
AGHAYEV, Balabay (AZE)
    
KHALMATOV, Dilshot (UKR)
      
       
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
      
  
BAKHISHALIYEV, Rashkhan (AZE)
    
FECZKO, Csanad (HUN)
      


-55 kg: Semifinal / Final
       
FECZKO, Csanad (HUN)
      
Winner Pool A 
TAKANO, Daichi (JPN)
    
TAKANO, Daichi (JPN)
      
Winner Pool B   
TAKANO, Daichi (JPN)
  
KHALMATOV, Dilshot (UKR)
      
Winner Pool C 
ALIYEV, Rovshan (AZE)
    
ALIYEV, Rovshan (AZE)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-