19.06.2018 [05:30:53]Junior European Judo Leibnitz 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -57 kg:
Contest Sheet



-57 kg: Pool A
          
KARCHAYEVA, Aiida (KAZ)
         
 
 
KARCHAYEVA, Aiida (KAZ)
       
BORTAS, Dora (CRO)
   
STEELE, Josie (GBR)
     
STEELE, Josie (GBR)
 
STEELE, Josie (GBR)
       
 
     
STEELE, Josie (GBR)
   
VARGA, Brigitta (HUN)
 
VARGA, Brigitta (HUN)
       
 
   
VARGA, Brigitta (HUN)
     
 
 
 
       
PELLITTERI, Silvia (ITA)
       
STEELE, Josie (GBR)
 
 
 
PELLITTERI, Silvia (ITA)
     Winner Pool A 
 
   
PELLITTERI, Silvia (ITA)
     
PUECHEL, Sophie (GER)
 
PUECHEL, Sophie (GER)
       
LOXHA, Flaka (KOS)
     
PELLITTERI, Silvia (ITA)
   
 
 
LOXHA, Flaka (KOS)
       
TARONCHER, Olivia (AUT)
   
LOXHA, Flaka (KOS)
     
ZEMANOVA, Vera (CZE)
 
ZEMANOVA, Vera (CZE)
       


-57 kg: Pool B
          
VAN DE MEEBERG, Shannon (NED)
         
 
 
VAN DE MEEBERG, Shannon (NED)
       
MAROTI, Alexandra (HUN)
   
VAN DE MEEBERG, Shannon (NED)
     
MERCAN, Buket (TUR)
 
MERCAN, Buket (TUR)
       
KAJZER, Kaja (SLO)
     
DEBERDT, Gaetane (FRA)
   
 
 
KAJZER, Kaja (SLO)
       
DEBERDT, Gaetane (FRA)
   
DEBERDT, Gaetane (FRA)
     
 
 
DEBERDT, Gaetane (FRA)
       
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
       
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
 
 
 
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
     Winner Pool B 
NETSVIT, Vladyslava (UKR)
   
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
     
 
 
NETSVIT, Vladyslava (UKR)
       
 
     
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
   
NOYEN, Hanne (BEL)
 
NOYEN, Hanne (BEL)
       
DELIU, Hannah (GER)
   
NOYEN, Hanne (BEL)
     
GRABNER, Lisa (AUT)
 
DELIU, Hannah (GER)
       


-57 kg: Pool C
          
TOPRAK, Acelya (GBR)
         
 
 
TOPRAK, Acelya (GBR)
       
HIDEN, Verena (AUT)
   
LIPARTELIANI, Eteri (GEO)
     
LIPARTELIANI, Eteri (GEO)
 
LIPARTELIANI, Eteri (GEO)
       
SUROVA, Anna (UKR)
     
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
   
 
 
SUROVA, Anna (UKR)
       
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
   
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
     
 
 
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
       
ZIEGLER, Jana (GER)
       
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
 
 
 
ZIEGLER, Jana (GER)
     Winner Pool C 
SOMMER, Julia (AUT)
   
ZIEGLER, Jana (GER)
     
 
 
SOMMER, Julia (AUT)
       
AMEY, Ines (SUI)
     
ZIEGLER, Jana (GER)
   
LENTINI, Ludovica (ITA)
 
AMEY, Ines (SUI)
       
TROPAN, Teja (SLO)
   
AMEY, Ines (SUI)
     
 
 
TROPAN, Teja (SLO)
       


-57 kg: Pool D
          
OBERAN, Iva (CRO)
         
 
 
OBERAN, Iva (CRO)
       
MACHNICKA, Vanessa (POL)
   
OBERAN, Iva (CRO)
     
WOESS, Rosalie (AUT)
 
WOESS, Rosalie (AUT)
       
KARMAN, Andrea (HUN)
     
OBERAN, Iva (CRO)
   
 
 
KARMAN, Andrea (HUN)
       
OZERLER, Seyma (TUR)
   
KARMAN, Andrea (HUN)
     
 
 
OZERLER, Seyma (TUR)
       
BANNENBERG, Nora (GER)
       
OBERAN, Iva (CRO)
 
 
 
BANNENBERG, Nora (GER)
     Winner Pool D 
RAHIMLI, Ulviyya (AZE)
   
RAHIMLI, Ulviyya (AZE)
     
 
 
RAHIMLI, Ulviyya (AZE)
       
LUCIANO, Federica (ITA)
     
CORNELISSE, Pleuni (NED)
   
CORNELISSE, Pleuni (NED)
 
CORNELISSE, Pleuni (NED)
       
 
   
CORNELISSE, Pleuni (NED)
     
SARSENOVA, Meruyert (KAZ)
 
SARSENOVA, Meruyert (KAZ)
       


-57 kg: Repechage
          
BORTAS, Dora (CRO)
 
KARCHAYEVA, Aiida (KAZ)
       
KARCHAYEVA, Aiida (KAZ)
   
KARCHAYEVA, Aiida (KAZ)
     
  
VARGA, Brigitta (HUN)
   
PELLITTERI, Silvia (ITA)
   
    
PELLITTERI, Silvia (ITA)
     
          
        
DEBERDT, Gaetane (FRA)
 
 
 
NETSVIT, Vladyslava (UKR)
       
NETSVIT, Vladyslava (UKR)
   
NETSVIT, Vladyslava (UKR)
     
  
NOYEN, Hanne (BEL)
   
DEBERDT, Gaetane (FRA)
   
    
DEBERDT, Gaetane (FRA)
     
          
          
 
 
SUROVA, Anna (UKR)
       
SUROVA, Anna (UKR)
   
LIPARTELIANI, Eteri (GEO)
     
  
LIPARTELIANI, Eteri (GEO)
   
ZIEGLER, Jana (GER)
   
    
ZIEGLER, Jana (GER)
     
          
        
ZIEGLER, Jana (GER)
 
 
 
WOESS, Rosalie (AUT)
       
WOESS, Rosalie (AUT)
   
KARMAN, Andrea (HUN)
     
  
KARMAN, Andrea (HUN)
   
CORNELISSE, Pleuni (NED)
   
    
CORNELISSE, Pleuni (NED)
     


-57 kg: Fight for 3rd place
          
DEBERDT, Gaetane (FRA)
         
  
DEBERDT, Gaetane (FRA)
       
OBERAN, Iva (CRO)
         
          
ZIEGLER, Jana (GER)
         
  
ZIEGLER, Jana (GER)
       
STEELE, Josie (GBR)
         


-57 kg: Semifinal / Final
          
STEELE, Josie (GBR)
         
Winner Pool A 
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
       
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
         
Winner Pool B   
NASCIMENTO, Ketelyn (BRA)
     
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
         
Winner Pool C 
LOUIS SIDNEY, Maryline (FRA)
       
OBERAN, Iva (CRO)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-