16.10.2018 [08:00:53]Junior European Judo Leibnitz 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -73 kg:
Contest Sheet



-73 kg: Pool A
            
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
           
 
 
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
         
SOLCI, Thimon (SUI)
   
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
       
NEIHS, Alexander (GER)
 
NEIHS, Alexander (GER)
         
 
     
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
     
KULLASHI, Arber (KOS)
 
KULLASHI, Arber (KOS)
         
 
   
KULLASHI, Arber (KOS)
       
KOZAR, Rene (SLO)
 
KOZAR, Rene (SLO)
         
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
       
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
   
 
 
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
         
KANIK, Wojciech (AUT)
   
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
       
 
 
KANIK, Wojciech (AUT)
         
 
     
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
     
ANGENSTEIN, Nick (GER)
 
ANGENSTEIN, Nick (GER)
         
 
   
PELIVAN, Petru (MDA)
       
PELIVAN, Petru (MDA)
 
PELIVAN, Petru (MDA)
         
METIFIOT, Hugo (FRA)
         
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
 
 
 
METIFIOT, Hugo (FRA)
       Winner Pool A 
ALLAHVERDIYEV, Karim (AZE)
   
METIFIOT, Hugo (FRA)
       
 
 
ALLAHVERDIYEV, Karim (AZE)
         
ANTIC, Sava (CAN)
     
METIFIOT, Hugo (FRA)
     
 
 
ANTIC, Sava (CAN)
         
SPICUGLIA, Andrea (ITA)
   
SPICUGLIA, Andrea (ITA)
       
 
 
SPICUGLIA, Andrea (ITA)
         
 
       
METIFIOT, Hugo (FRA)
   
HERZOG, Daniel (AUT)
 
HERZOG, Daniel (AUT)
         
MORITZ, Tom (GER)
   
HERZOG, Daniel (AUT)
       
 
 
MORITZ, Tom (GER)
         
JURKOVIC, Dominik (CRO)
     
ELBAZ, Yehonatan (ISR)
     
ELBAZ, Yehonatan (ISR)
 
ELBAZ, Yehonatan (ISR)
         
 
   
ELBAZ, Yehonatan (ISR)
       
GRAMATIKOV, Georgi (BUL)
 
GRAMATIKOV, Georgi (BUL)
         


-73 kg: Pool B
            
DAVID, Laszlo (ROU)
           
 
 
DAVID, Laszlo (ROU)
         
NAZARENKO, Vadym (UKR)
   
NAZARENKO, Vadym (UKR)
       
STADLER, Felix (AUT)
 
NAZARENKO, Vadym (UKR)
         
 
     
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
     
HEGEDUS, Bendeguz (HUN)
 
HEGEDUS, Bendeguz (HUN)
         
 
   
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
       
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
 
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
         
 
       
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
   
BENKO, Jozef (SVK)
 
BENKO, Jozef (SVK)
         
SKRKON, Vit (CZE)
   
SKRKON, Vit (CZE)
       
 
 
SKRKON, Vit (CZE)
         
GABLER, Alexander Bernd (GER)
     
GABLER, Alexander Bernd (GER)
     
 
 
GABLER, Alexander Bernd (GER)
         
 
   
GABLER, Alexander Bernd (GER)
       
DEMSAR, Tim (SLO)
 
DEMSAR, Tim (SLO)
         
GINER, Oron (ISR)
         
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
 
 
 
GINER, Oron (ISR)
       Winner Pool B 
LE TOUZE, Fabien (FRA)
   
GINER, Oron (ISR)
       
 
 
LE TOUZE, Fabien (FRA)
         
NUZZO, Davide (ITA)
     
NUZZO, Davide (ITA)
     
 
 
NUZZO, Davide (ITA)
         
WIESINGER, Jakob (AUT)
   
NUZZO, Davide (ITA)
       
 
 
WIESINGER, Jakob (AUT)
         
PANKOWSKI, Jakub (POL)
       
PANKOWSKI, Jakub (POL)
   
 
 
PANKOWSKI, Jakub (POL)
         
MARKOVIC, Zan (SLO)
   
PANKOWSKI, Jakub (POL)
       
KANSY, Fabian (GER)
 
MARKOVIC, Zan (SLO)
         
 
     
PANKOWSKI, Jakub (POL)
     
HUSEINBEGOVIC, Edis (BIH)
 
HUSEINBEGOVIC, Edis (BIH)
         
 
   
ARGYNOV, Yerzat (KAZ)
       
ARGYNOV, Yerzat (KAZ)
 
ARGYNOV, Yerzat (KAZ)
         


-73 kg: Pool C
            
MANUKIAN, Hievorh (UKR)
           
 
 
MANUKIAN, Hievorh (UKR)
         
FERNANDO, Joao (POR)
   
MANUKIAN, Hievorh (UKR)
       
MARIAN, Catalin (MDA)
 
FERNANDO, Joao (POR)
         
 
     
MANUKIAN, Hievorh (UKR)
     
LEHNERT, Rokuya (GER)
 
LEHNERT, Rokuya (GER)
         
 
   
KARAS, Bartosz (POL)
       
KARAS, Bartosz (POL)
 
KARAS, Bartosz (POL)
         
 
       
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
   
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
 
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
         
 
   
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
       
GEHMAYR, Jonathan (AUT)
 
GEHMAYR, Jonathan (AUT)
         
 
     
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
     
BUCHWALTER, Rico (GER)
 
BUCHWALTER, Rico (GER)
         
 
   
KAIYRBAY, Manas (KAZ)
       
KAIYRBAY, Manas (KAZ)
 
KAIYRBAY, Manas (KAZ)
         
CZIZSEK, Mathias (AUT)
         
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
 
 
 
CZIZSEK, Mathias (AUT)
       Winner Pool C 
PROSDOCIMO, Mattia (ITA)
   
CZIZSEK, Mathias (AUT)
       
 
 
PROSDOCIMO, Mattia (ITA)
         
 
     
BYDZOVSKY, Adam (CZE)
     
BYDZOVSKY, Adam (CZE)
 
BYDZOVSKY, Adam (CZE)
         
KALISTERSKI, Dobromir (BUL)
   
BYDZOVSKY, Adam (CZE)
       
 
 
KALISTERSKI, Dobromir (BUL)
         
 
       
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
   
HENKE, Max (GER)
 
HENKE, Max (GER)
         
 
   
GEMER, Din Yaacov (ISR)
       
GEMER, Din Yaacov (ISR)
 
GEMER, Din Yaacov (ISR)
         
GOSTENCNIK, Aljaz (SLO)
     
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
     
PIKULENKO, Nikita (AUT)
 
GOSTENCNIK, Aljaz (SLO)
         
 
   
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
       
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
 
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
         


-73 kg: Pool D
            
MAZZI, Matteo (ITA)
           
 
 
MAZZI, Matteo (ITA)
         
LIMMER, Johannes (GER)
   
LIMMER, Johannes (GER)
       
 
 
LIMMER, Johannes (GER)
         
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
     
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
     
 
 
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
         
 
   
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
       
TEODOR, Tabashki (BUL)
 
TEODOR, Tabashki (BUL)
         
 
       
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
   
BARISIC, Lovre (CRO)
 
BARISIC, Lovre (CRO)
         
HOFER, Fabian (AUT)
   
MUKHATAY, Syrym (KAZ)
       
MUKHATAY, Syrym (KAZ)
 
MUKHATAY, Syrym (KAZ)
         
LEVIN, Ido (ISR)
     
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
     
 
 
LEVIN, Ido (ISR)
         
 
   
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
       
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
 
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
         
OCHS, Kilian (GER)
         
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
 
 
 
OCHS, Kilian (GER)
       Winner Pool D 
 
   
JAFAROV, Hasil (AZE)
       
JAFAROV, Hasil (AZE)
 
JAFAROV, Hasil (AZE)
         
 
     
JAFAROV, Hasil (AZE)
     
OLSEN, Anders (DEN)
 
OLSEN, Anders (DEN)
         
 
   
TCHOROWSKI, Hugo (FRA)
       
TCHOROWSKI, Hugo (FRA)
 
TCHOROWSKI, Hugo (FRA)
         
MAGNANI, Alessandro (ITA)
       
JAFAROV, Hasil (AZE)
   
 
 
MAGNANI, Alessandro (ITA)
         
 
   
MAGNANI, Alessandro (ITA)
       
PICHLER-SCHLOFFER, Matthias (AUT)
 
PICHLER-SCHLOFFER, Matthias (AUT)
         
BARBOSA, Antonio (BRA)
     
MAGNANI, Alessandro (ITA)
     
TOTH, Botond (HUN)
 
TOTH, Botond (HUN)
         
BERGANT, Adam (SLO)
   
TOTH, Botond (HUN)
       
 
 
BERGANT, Adam (SLO)
         


-73 kg: Repechage
            
 
           
KANIK, Wojciech (AUT)
 
KANIK, Wojciech (AUT)
         
    
PELIVAN, Petru (MDA)
       
  
PELIVAN, Petru (MDA)
   
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
     
    
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
   
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
   
      
METIFIOT, Hugo (FRA)
     
 
           
HEGEDUS, Bendeguz (HUN)
 
HEGEDUS, Bendeguz (HUN)
       
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
 
    
NAZARENKO, Vadym (UKR)
       
  
NAZARENKO, Vadym (UKR)
   
NAZARENKO, Vadym (UKR)
     
    
GABLER, Alexander Bernd (GER)
   
PANKOWSKI, Jakub (POL)
   
      
PANKOWSKI, Jakub (POL)
     
 
           
GEHMAYR, Jonathan (AUT)
 
GEHMAYR, Jonathan (AUT)
         
    
KAIYRBAY, Manas (KAZ)
       
  
KAIYRBAY, Manas (KAZ)
   
MANUKIAN, Hievorh (UKR)
     
    
MANUKIAN, Hievorh (UKR)
   
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
   
      
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
     
 
           
LEVIN, Ido (ISR)
 
LEVIN, Ido (ISR)
       
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
 
    
LEVIN, Ido (ISR)
       
  
MUKHATAY, Syrym (KAZ)
   
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
     
    
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
   
JAFAROV, Hasil (AZE)
   
      
JAFAROV, Hasil (AZE)
     


-73 kg: Fight for 3rd place
            
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
           
  
GAINULLIN, Angsarbek (KAZ)
         
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
           
            
VAN DER KOLK, Yannick (NED)
           
  
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
         
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
           


-73 kg: Semifinal / Final
            
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
           
Winner Pool A 
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
         
BAGTBERGENOV, Zhanbolat (KAZ)
           
Winner Pool B   
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
       
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
           
Winner Pool C 
UMAYEV, Abdul Malik (BEL)
         
ISHIGOOKA, Hideyuki (JPN)
           
Winner Pool D           


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-