24.04.2019 [17:55:15]Junior European Judo Cup St. Petersburg 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
       
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
      
  
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
    
 
      
    
DZHEBOV, Obid (RUS)
  
KAPANADZE, Saba (GEO)
      
  
DZHEBOV, Obid (RUS)
    
DZHEBOV, Obid (RUS)
      
      
DZHEBOV, Obid (RUS)
OSMANOV, Adil (MDA)
     Winner Pool A
  
OSMANOV, Adil (MDA)
    
 
      
    
OSMANOV, Adil (MDA)
  
BASAEV, Khetag (RUS)
      
  
BASAEV, Khetag (RUS)
    
 
      


-60 kg: Pool B
       
NAJAFOV, Yashar (AZE)
      
  
NAJAFOV, Yashar (AZE)
    
 
      
    
NAJAFOV, Yashar (AZE)
  
 
      
  
SHOKA, Mark (BLR)
    
SHOKA, Mark (BLR)
      
      
NAJAFOV, Yashar (AZE)
KURTASHOV, Semen (RUS)
     Winner Pool B
  
KURTASHOV, Semen (RUS)
    
 
      
    
SAHA, Luukas (FIN)
  
 
      
  
SAHA, Luukas (FIN)
    
SAHA, Luukas (FIN)
      


-60 kg: Pool C
       
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
      
  
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
    
 
      
    
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
  
 
      
  
GIALLURACHIS, Theau (FRA)
    
GIALLURACHIS, Theau (FRA)
      
      
KONISHI, Seishiro (JPN)
KURTASHOV, Danila (RUS)
     Winner Pool C
  
KURTASHOV, Danila (RUS)
    
 
      
    
KONISHI, Seishiro (JPN)
  
KONISHI, Seishiro (JPN)
      
  
KONISHI, Seishiro (JPN)
    
DURCO, Dalibor (SVK)
      


-60 kg: Pool D
       
VERHORSTERT, Ivo (NED)
      
  
VERHORSTERT, Ivo (NED)
    
 
      
    
GARCHU, Oleg (RUS)
  
 
      
  
GARCHU, Oleg (RUS)
    
GARCHU, Oleg (RUS)
      
      
SHOKA, Konrad (BLR)
SHOKA, Konrad (BLR)
     Winner Pool D
  
SHOKA, Konrad (BLR)
    
 
      
    
SHOKA, Konrad (BLR)
  
KARAPETIAN, Egiazar (RUS)
      
  
KARAPETIAN, Egiazar (RUS)
    
 
      


-60 kg: Repechage
       
KAPANADZE, Saba (GEO)
      
  
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
    
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
   
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
  
       
  
OSMANOV, Adil (MDA)
    
      
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
 
      
  
SHOKA, Mark (BLR)
    
SHOKA, Mark (BLR)
   
SAHA, Luukas (FIN)
  
       
  
SAHA, Luukas (FIN)
    
       
DURCO, Dalibor (SVK)
      
  
KURTASHOV, Danila (RUS)
    
KURTASHOV, Danila (RUS)
   
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
  
       
  
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
    
      
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
 
      
  
KARAPETIAN, Egiazar (RUS)
    
KARAPETIAN, Egiazar (RUS)
   
GARCHU, Oleg (RUS)
  
       
  
GARCHU, Oleg (RUS)
    


-60 kg: Fight for 3rd place
       
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
      
  
YUSIFOV, Ahmad (AZE)
    
SHOKA, Konrad (BLR)
      
       
KARAPETIAN, Gevorg (RUS)
      
  
DZHEBOV, Obid (RUS)
    
DZHEBOV, Obid (RUS)
      


-60 kg: Semifinal / Final
       
DZHEBOV, Obid (RUS)
      
Winner Pool A 
NAJAFOV, Yashar (AZE)
    
NAJAFOV, Yashar (AZE)
      
Winner Pool B   
KONISHI, Seishiro (JPN)
  
KONISHI, Seishiro (JPN)
      
Winner Pool C 
KONISHI, Seishiro (JPN)
    
SHOKA, Konrad (BLR)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-