07.06.2020 [05:12:06]European Judo Open Madrid 2016 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -73 kg:
Fights

1st Fight [-73 kg]: Preliminary round
MASSART Antoine
(Portugal)
11110101
IWYPIWYP
3:11
LITTLE LEBRETON Mathieu
(France)
 
2nd Fight [-73 kg]: Preliminary round
GONZALEZ MARTINEZ Dasnel
(Spain)
1001010H
IWYPIWYP
4:44
ASTAFEV Aleksei
(Russia)
 
3rd Fight [-73 kg]: Preliminary round
VALIYEV Telman
(Azerbaijan)
101-001-
IWYPIWYP
3:09
BRINGAS Tomas
(Chile)
 
4th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LEE Kwok Wing
(Hong Kong, China)
000-101-
IWYPIWYP
2:10
AGHAYEV Samir
(Azerbaijan)
 
5th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BARWIG Robert
(Germany)
100-000-
IWYPIWYP
0:19
MUCIENTES SISTO Tomas
(Spain)
 
6th Fight [-73 kg]: Preliminary round
PAPP Robert Florian
(Romania)
00110001
IWYPIWYP
5:00
MENENDEZ RUBIERA Alberto
(Spain)
 
7th Fight [-73 kg]: Preliminary round
SANTANA Lwilli
(Dominican Republic)
00030002
IWYPIWYP
5:00
TURNER Aaron
(Great Britain)
 
8th Fight [-73 kg]: Preliminary round
VITKAUSKAS Kestutis
(Lithuania)
00010011
IWYPIWYP
5:00
SHEVOTSUKOV Rustam
(Russia)
 
9th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaijan)
100-0002
IWYPIWYP
4:55
CARMO Luis
(Portugal)
 
10th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LANGLOIS Bradley
(Canada)
0011010-
IWYPIWYP
5:00
OTMANE Lucas
(France)
 
11th Fight [-73 kg]: Preliminary round
VAN T WESTENDE Sam
(Netherlands)
100-0001
IWYPIWYP
2:33
MASSART Antoine
(Portugal)
 
12th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GONZALEZ MARTINEZ Dasnel
(Spain)
00020013
IWYPIWYP
5:00
VALIYEV Telman
(Azerbaijan)
 
13th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GADANOV Alim
(Russia)
100-0004
IWYPIWYP
4:38
AGHAYEV Samir
(Azerbaijan)
 
14th Fight [-73 kg]: Preliminary round
KHOMULA Artem
(Ukraine)
00120102
IWYPIWYP
5:00
BARWIG Robert
(Germany)
 
15th Fight [-73 kg]: Preliminary round
FERNANDES Jorge
(Portugal)
100-000-
IWYPIWYP
2:08
PAPP Robert Florian
(Romania)
 
16th Fight [-73 kg]: Preliminary round
TURNER Aaron
(Great Britain)
0002100-
IWYPIWYP
1:15
SHEVOTSUKOV Rustam
(Russia)
 
17th Fight [-73 kg]: Preliminary round
VOELK Christopher
(Germany)
0002100-
IWYPIWYP
3:33
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaijan)
 
18th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HERRERO OSORNO Ares
(Spain)
0011001-
IWYPIWYP
5:00
OTMANE Lucas
(France)
 
19th Fight [-73 kg]: Preliminary round
VAN T WESTENDE Sam
(Netherlands)
10410004
IWYPIWYP
4:19
VALIYEV Telman
(Azerbaijan)
 
20th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GADANOV Alim
(Russia)
100-0001
IWYPIWYP
1:27
BARWIG Robert
(Germany)
 
21th Fight [-73 kg]: Preliminary round
FERNANDES Jorge
(Portugal)
0003000-
IWYPIWYP
5:00
SHEVOTSUKOV Rustam
(Russia)
 
22th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaijan)
00010002
IWYPIWYP
5:00
OTMANE Lucas
(France)
 
23th Fight [-73 kg]: Repechage
VALIYEV Telman
(Azerbaijan)
100-0012
IWYPIWYP
2:43
BARWIG Robert
(Germany)
 
24th Fight [-73 kg]: Repechage
FERNANDES Jorge
(Portugal)
01020001
IWYPIWYP
5:00
OTMANE Lucas
(France)
 
25th Fight [-73 kg]: Semifinal
VAN T WESTENDE Sam
(Netherlands)
010-100-
IWYPIWYP
1:15
GADANOV Alim
(Russia)
 
26th Fight [-73 kg]: Semifinal
SHEVOTSUKOV Rustam
(Russia)
1101001-
IWYPIWYP
0:30
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaijan)
 
27th Fight [-73 kg]: Fight for 3rd place
VALIYEV Telman
(Azerbaijan)
100-000-
IWYPIWYP
5:00
HEYDAROV Hidayat
(Azerbaijan)
 
28th Fight [-73 kg]: Fight for 3rd place
FERNANDES Jorge
(Portugal)
01110011
IWYPIWYP
5:00
VAN T WESTENDE Sam
(Netherlands)
 
29th Fight [-73 kg]: Final
GADANOV Alim
(Russia)
000-101-
IWYPIWYP
1:27
SHEVOTSUKOV Rustam
(Russia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-