02.07.2020 [19:59:16]European Judo Open Minsk 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -73 kg:
Fights

1st Fight [-73 kg]: Preliminary round
TRUKHAN Yahor
(Belarus)
002012
IWPIWP
4:00
BABINIAN Samvel
(Russia)
 
2nd Fight [-73 kg]: Preliminary round
MASSART Antoine
(Portugal)
001011
IWPIWP
4:00
MELIKOV Graf
(Russia)
 
3rd Fight [-73 kg]: Preliminary round
OTMANE Luca
(France)
00-011
IWPIWP
4:00
DZAVBATYROV Schamil
(Germany)
 
4th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GABASOV Imranbek
(Russia)
11-00-
IWPIWP
0:31
TREDGOLD Liam
(Australia)
 
5th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GANBOLD Choijilsuren
(Mongolia)
003101
IWPIWP
2:52
SERIK Akylbek
(Kazakhstan)
 
6th Fight [-73 kg]: Preliminary round
KHRAMOV Yevheniy
(Ukraine)
00-10-
IWPIWP
2:01
USHYVETS Siarhei
(Belarus)
 
7th Fight [-73 kg]: Preliminary round
SHARAMETSYEU Matsvei
(Belarus)
00210-
IWPIWP
2:30
LOMIDZE Lasha
(Russia)
 
8th Fight [-73 kg]: Preliminary round
KUPERSHMIT Aleksandr
(Russia)
003102
IWPIWP
4:41
ZHABBOROV Khaiyomiddin
(Tajikistan)
 
9th Fight [-73 kg]: Preliminary round
NURALIEV Temurbek
(Russia)
00110-
IWPIWP
1:49
SEMBAYEV Madiyar
(Kazakhstan)
 
10th Fight [-73 kg]: Preliminary round
CARO LOGNOUL BRASSEUR Denis
(Belgium)
10-001
IWPIWP
4:06
MKRTCHYAN Albert
(Armenia)
 
11th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GANIEV Adilet
(Kyrgyzstan)
00110-
IWPIWP
3:34
MIKHALIN Vladislav
(Russia)
 
12th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MORKA Ksawery
(Poland)
101003
IWPIWP
4:12
MURTUZOV Khabib
(Russia)
 
13th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MARKELOV Danil
(Russia)
003101
IWPIWP
1:16
SUKHADZEYEU Ihar
(Belarus)
 
14th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LE BLOUCH Kilian
(France)
101003
IWPIWP
5:25
VAN DER KOLK Yannick
(Netherlands)
 
15th Fight [-73 kg]: Preliminary round
TURAEV Sunnatulla
(Uzbekistan)
001011
IWPIWP
5:20
PATOKOV Pavel
(Russia)
 
16th Fight [-73 kg]: Preliminary round
TURAEV Khikmatillokh
(Uzbekistan)
01-001
IWPIWP
4:00
BABINIAN Samvel
(Russia)
 
17th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MELIKOV Graf
(Russia)
101002
IWPIWP
4:00
MAHDENKO Maksym
(Ukraine)
 
18th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HENNEVELD Kenneth
(Netherlands)
003102
IWPIWP
5:00
DZAVBATYROV Schamil
(Germany)
 
19th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GABASOV Imranbek
(Russia)
10-001
IWPIWP
3:58
BASIANKOU Ilya
(Belarus)
 
20th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HAM Eric
(Great Britain)
11-00-
IWPIWP
3:12
SERIK Akylbek
(Kazakhstan)
 
21th Fight [-73 kg]: Preliminary round
EDIEV Lechi
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:39
USHYVETS Siarhei
(Belarus)
 
22th Fight [-73 kg]: Preliminary round
POWELL Daniel
(Great Britain)
001111
IWPIWP
2:41
LOMIDZE Lasha
(Russia)
 
23th Fight [-73 kg]: Preliminary round
KHACHATRYAN Samvel
(Armenia)
00-11-
IWPIWP
3:34
ZHABBOROV Khaiyomiddin
(Tajikistan)
 
24th Fight [-73 kg]: Preliminary round
SHOKA Vadzim
(Belarus)
10-003
IWPIWP
6:32
SEMBAYEV Madiyar
(Kazakhstan)
 
25th Fight [-73 kg]: Preliminary round
CARO LOGNOUL BRASSEUR Denis
(Belgium)
00-10-
IWPIWP
1:10
GERBEKOV Askerbii
(Russia)
 
26th Fight [-73 kg]: Preliminary round
BARWIG Robert
(Germany)
00-10-
IWPIWP
5:33
MIKHALIN Vladislav
(Russia)
 
27th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MORKA Ksawery
(Poland)
11-002
IWPIWP
2:44
MAROZ Uladzislau
(Belarus)
 
28th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
10-002
IWPIWP
2:49
SUKHADZEYEU Ihar
(Belarus)
 
29th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LE BLOUCH Kilian
(France)
10100-
IWPIWP
2:07
METELLUS Philippe Abel
(Haiti)
 
30th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MANUKIAN Hievorh
(Ukraine)
003102
IWPIWP
8:52
PATOKOV Pavel
(Russia)
 
31th Fight [-73 kg]: Preliminary round
KULIYEU Ramil
(Belarus)
00-10-
IWPIWP
0:49
AGAIAN Armen
(Russia)
 
32th Fight [-73 kg]: Preliminary round
TURAEV Khikmatillokh
(Uzbekistan)
012002
IWPIWP
4:35
MELIKOV Graf
(Russia)
 
33th Fight [-73 kg]: Preliminary round
DZAVBATYROV Schamil
(Germany)
00-10-
IWPIWP
0:51
GABASOV Imranbek
(Russia)
 
34th Fight [-73 kg]: Preliminary round
HAM Eric
(Great Britain)
00-101
IWPIWP
2:45
EDIEV Lechi
(Russia)
 
35th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LOMIDZE Lasha
(Russia)
01100-
IWPIWP
4:00
ZHABBOROV Khaiyomiddin
(Tajikistan)
 
36th Fight [-73 kg]: Preliminary round
SHOKA Vadzim
(Belarus)
00110-
IWPIWP
4:49
GERBEKOV Askerbii
(Russia)
 
37th Fight [-73 kg]: Preliminary round
MIKHALIN Vladislav
(Russia)
101001
IWPIWP
3:27
MORKA Ksawery
(Poland)
 
38th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GHAZARYAN Arsen
(Armenia)
00310-
IWPIWP
4:41
LE BLOUCH Kilian
(France)
 
39th Fight [-73 kg]: Preliminary round
PATOKOV Pavel
(Russia)
001102
IWPIWP
3:20
AGAIAN Armen
(Russia)
 
40th Fight [-73 kg]: Preliminary round
TURAEV Khikmatillokh
(Uzbekistan)
012001
IWPIWP
5:02
GABASOV Imranbek
(Russia)
 
41th Fight [-73 kg]: Preliminary round
EDIEV Lechi
(Russia)
001012
IWPIWP
4:00
LOMIDZE Lasha
(Russia)
 
42th Fight [-73 kg]: Preliminary round
GERBEKOV Askerbii
(Russia)
00-101
IWPIWP
2:43
MIKHALIN Vladislav
(Russia)
 
43th Fight [-73 kg]: Preliminary round
LE BLOUCH Kilian
(France)
01-002
IWPIWP
5:55
AGAIAN Armen
(Russia)
 
44th Fight [-73 kg]: Repechage
GABASOV Imranbek
(Russia)
001011
IWPIWP
4:00
EDIEV Lechi
(Russia)
 
45th Fight [-73 kg]: Repechage
GERBEKOV Askerbii
(Russia)
00-012
IWPIWP
4:00
AGAIAN Armen
(Russia)
 
46th Fight [-73 kg]: Semifinal
TURAEV Khikmatillokh
(Uzbekistan)
112002
IWPIWP
3:24
LOMIDZE Lasha
(Russia)
 
47th Fight [-73 kg]: Semifinal
MIKHALIN Vladislav
(Russia)
10100-
IWPIWP
1:51
LE BLOUCH Kilian
(France)
 
48th Fight [-73 kg]: Fight for 3rd place
EDIEV Lechi
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:54
LE BLOUCH Kilian
(France)
 
49th Fight [-73 kg]: Fight for 3rd place
AGAIAN Armen
(Russia)
003102
IWPIWP
7:40
LOMIDZE Lasha
(Russia)
 
50th Fight [-73 kg]: Final
TURAEV Khikmatillokh
(Uzbekistan)
10-00-
IWPIWP
0:29
MIKHALIN Vladislav
(Russia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-