22.09.2020 [12:17:58]European Judo Open Minsk 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -81 kg:
Fights

1st Fight [-81 kg]: Preliminary round
FLEMING Eoin
(Ireland)
00211-
IWPIWP
3:48
MAGOMEDKERIMOV Aslanbeg
(Estonia)
 
2nd Fight [-81 kg]: Preliminary round
BOEV Sadr
(Tajikistan)
00-012
IWPIWP
4:21
KHARCHENKO Artem
(Ukraine)
 
3rd Fight [-81 kg]: Preliminary round
MAKEYEU Ruslan
(Belarus)
00-10-
IWPIWP
2:38
IARTCEV Dmitrii
(Russia)
 
4th Fight [-81 kg]: Preliminary round
OSMANOV Anvar
(Russia)
10-00-
IWPIWP
3:38
AKHREM Aliaksandr
(Belarus)
 
5th Fight [-81 kg]: Preliminary round
ABDULKAGIROV Magomed
(Russia)
00-10-
IWPIWP
0:39
SULAYMONOV Ural
(Uzbekistan)
 
6th Fight [-81 kg]: Preliminary round
SARGSYAN Davit
(Armenia)
01200-
IWPIWP
4:00
BEKMURZAEV Yunus
(Belarus)
 
7th Fight [-81 kg]: Preliminary round
SALANENKA Mikhail
(Belarus)
10-00-
IWPIWP
1:04
NEYOLOV Danil
(Canada)
 
8th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BARAMIYA Irakliy
(Russia)
01100-
IWPIWP
4:00
BUSCH Victor
(Sweden)
 
9th Fight [-81 kg]: Preliminary round
STEPIEN Damian
(Poland)
101003
IWPIWP
2:22
HASYMAU Tsimur
(Belarus)
 
10th Fight [-81 kg]: Preliminary round
AVAGYAN Grachik
(Ukraine)
00210-
IWPIWP
3:08
BLOECHL Niklas
(Germany)
 
11th Fight [-81 kg]: Preliminary round
LEBEDZEU Siarhei
(Belarus)
00-10-
IWPIWP
1:22
FOGEL Leo
(Russia)
 
12th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MADEYEV Beibit
(Kazakhstan)
001012
IWPIWP
4:00
BORCHASHVILLI Adam
(Austria)
 
13th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MAMISTVALOVE Naor
(Israel)
00101-
IWPIWP
4:16
JECMINEK Jakub
(Czech Republic)
 
14th Fight [-81 kg]: Preliminary round
SADZHAIA Niko
(Ukraine)
10-00-
IWPIWP
0:56
SHVIATSOU Uladzislau
(Belarus)
 
15th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BOCHKAEV Alu
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:23
IDIEV Khushvakht
(Tajikistan)
 
16th Fight [-81 kg]: Preliminary round
TSIASTA Tsimafei
(Belarus)
10-00-
IWPIWP
0:00
DAVTIAN Gari
(Russia)
 
17th Fight [-81 kg]: Preliminary round
KLACHKOU Uladzislau
(Belarus)
00-10-
IWPIWP
2:24
GABAIDZE David
(Russia)
 
18th Fight [-81 kg]: Preliminary round
PANHANI Eldar
(Ukraine)
00110-
IWPIWP
3:20
GIGAURI Giga
(Georgia)
 
19th Fight [-81 kg]: Preliminary round
ZAKARIAN Gagik
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:02
TONISTE Kristjan
(Estonia)
 
20th Fight [-81 kg]: Preliminary round
SHASTAPALAU Artsem
(Belarus)
00310-
IWPIWP
0:49
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
 
21th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MADZHIDOV Dzhakhongir
(Tajikistan)
003102
IWPIWP
2:46
ZUSKO Bohdan
(Ukraine)
 
22th Fight [-81 kg]: Preliminary round
CAVELIUS Timo
(Germany)
10100-
IWPIWP
3:32
NURALIEV Botyr
(Russia)
 
23th Fight [-81 kg]: Preliminary round
KARYKAU Nikita
(Belarus)
001101
IWPIWP
2:42
MUSSAYEV Ruslan
(Kazakhstan)
 
24th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BEKMURZAEV Yusup
(Belarus)
01110-
IWPIWP
3:38
KHACHATRYAN Vartan
(Armenia)
 
25th Fight [-81 kg]: Preliminary round
REKHVIASHVILI Zebeda
(Georgia)
10-003
IWPIWP
2:06
MAGOMEDKERIMOV Aslanbeg
(Estonia)
 
26th Fight [-81 kg]: Preliminary round
KHARCHENKO Artem
(Ukraine)
002111
IWPIWP
4:44
IARTCEV Dmitrii
(Russia)
 
27th Fight [-81 kg]: Preliminary round
GRIGALASHVILI Tato
(Georgia)
01-10-
IWPIWP
3:28
OSMANOV Anvar
(Russia)
 
28th Fight [-81 kg]: Preliminary round
SULAYMONOV Ural
(Uzbekistan)
011101
IWPIWP
3:36
SARGSYAN Davit
(Armenia)
 
29th Fight [-81 kg]: Preliminary round
PETR Ivan
(Czech Republic)
101001
IWPIWP
3:30
SALANENKA Mikhail
(Belarus)
 
30th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BARAMIYA Irakliy
(Russia)
101012
IWPIWP
3:31
STEPIEN Damian
(Poland)
 
31th Fight [-81 kg]: Preliminary round
ZABOROSCIUC Nicon
(Moldova)
101003
IWPIWP
3:57
BLOECHL Niklas
(Germany)
 
32th Fight [-81 kg]: Preliminary round
FOGEL Leo
(Russia)
012002
IWPIWP
4:00
BORCHASHVILLI Adam
(Austria)
 
33th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BRIAND Etienne
(Canada)
11-00-
IWPIWP
0:28
JECMINEK Jakub
(Czech Republic)
 
34th Fight [-81 kg]: Preliminary round
SADZHAIA Niko
(Ukraine)
00-111
IWPIWP
2:41
BOCHKAEV Alu
(Russia)
 
35th Fight [-81 kg]: Preliminary round
GULDUREN Ilker
(Turkey)
011101
IWPIWP
1:37
TSIASTA Tsimafei
(Belarus)
 
36th Fight [-81 kg]: Preliminary round
GABAIDZE David
(Russia)
10100-
IWPIWP
1:42
GIGAURI Giga
(Georgia)
 
37th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MCWATT Stuart
(Great Britain)
00-101
IWPIWP
2:04
ZAKARIAN Gagik
(Russia)
 
38th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
01-001
IWPIWP
4:00
ZUSKO Bohdan
(Ukraine)
 
39th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MUSIL Jaromir
(Czech Republic)
002102
IWPIWP
5:04
CAVELIUS Timo
(Germany)
 
40th Fight [-81 kg]: Preliminary round
MUSSAYEV Ruslan
(Kazakhstan)
011102
IWPIWP
3:31
KHACHATRYAN Vartan
(Armenia)
 
41th Fight [-81 kg]: Preliminary round
REKHVIASHVILI Zebeda
(Georgia)
11100-
IWPIWP
3:08
IARTCEV Dmitrii
(Russia)
 
42th Fight [-81 kg]: Preliminary round
OSMANOV Anvar
(Russia)
013112
IWPIWP
7:56
SARGSYAN Davit
(Armenia)
 
43th Fight [-81 kg]: Preliminary round
PETR Ivan
(Czech Republic)
00-101
IWPIWP
1:38
BARAMIYA Irakliy
(Russia)
 
44th Fight [-81 kg]: Preliminary round
ZABOROSCIUC Nicon
(Moldova)
112011
IWPIWP
4:59
FOGEL Leo
(Russia)
 
45th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BRIAND Etienne
(Canada)
01100-
IWPIWP
4:00
BOCHKAEV Alu
(Russia)
 
46th Fight [-81 kg]: Preliminary round
TSIASTA Tsimafei
(Belarus)
00-10-
IWPIWP
0:24
GABAIDZE David
(Russia)
 
47th Fight [-81 kg]: Preliminary round
ZAKARIAN Gagik
(Russia)
10200-
IWPIWP
3:43
MCHEDLISHVILI Koba
(Georgia)
 
48th Fight [-81 kg]: Preliminary round
CAVELIUS Timo
(Germany)
101001
IWPIWP
3:07
KHACHATRYAN Vartan
(Armenia)
 
49th Fight [-81 kg]: Preliminary round
REKHVIASHVILI Zebeda
(Georgia)
10-00-
IWPIWP
0:22
SARGSYAN Davit
(Armenia)
 
50th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BARAMIYA Irakliy
(Russia)
102001
IWPIWP
4:20
ZABOROSCIUC Nicon
(Moldova)
 
51th Fight [-81 kg]: Preliminary round
BRIAND Etienne
(Canada)
01-001
IWPIWP
4:00
GABAIDZE David
(Russia)
 
52th Fight [-81 kg]: Preliminary round
ZAKARIAN Gagik
(Russia)
01200-
IWPIWP
4:00
CAVELIUS Timo
(Germany)
 
53th Fight [-81 kg]: Repechage
SARGSYAN Davit
(Armenia)
00-10-
IWPIWP
0:27
ZABOROSCIUC Nicon
(Moldova)
 
54th Fight [-81 kg]: Repechage
GABAIDZE David
(Russia)
10-00-
IWPIWP
2:42
CAVELIUS Timo
(Germany)
 
55th Fight [-81 kg]: Semifinal
REKHVIASHVILI Zebeda
(Georgia)
111002
IWPIWP
2:49
BARAMIYA Irakliy
(Russia)
 
56th Fight [-81 kg]: Semifinal
BRIAND Etienne
(Canada)
101002
IWPIWP
5:27
ZAKARIAN Gagik
(Russia)
 
57th Fight [-81 kg]: Fight for 3rd place
ZABOROSCIUC Nicon
(Moldova)
002102
IWPIWP
5:26
ZAKARIAN Gagik
(Russia)
 
58th Fight [-81 kg]: Fight for 3rd place
GABAIDZE David
(Russia)
10-00-
IWPIWP
0:23
BARAMIYA Irakliy
(Russia)
 
59th Fight [-81 kg]: Final
REKHVIASHVILI Zebeda
(Georgia)
10-00-
IWPIWP
1:03
BRIAND Etienne
(Canada)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-