18.11.2019 [06:33:31]European Judo Open Minsk 2018 Feedback

Home
Competitors
Contest Sheet
PDF
Overview
Fights
Result
back...
Category -81 kg:
Contest Sheet



-81 kg: Pool A
          
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
         
 
 
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
       
FLEMING, Eoin (IRL)
   
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
     
MAGOMEDKERIMOV, Aslanbeg (EST)
 
MAGOMEDKERIMOV, Aslanbeg (EST)
       
BOEV, Sadr (TJK)
     
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
   
KHARCHENKO, Artem (UKR)
 
KHARCHENKO, Artem (UKR)
       
MAKEYEU, Ruslan (BLR)
   
IARTCEV, Dmitrii (RUS)
     
IARTCEV, Dmitrii (RUS)
 
IARTCEV, Dmitrii (RUS)
       
GRIGALASHVILI, Tato (GEO)
       
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
 
 
 
GRIGALASHVILI, Tato (GEO)
     Winner Pool A 
OSMANOV, Anvar (RUS)
   
OSMANOV, Anvar (RUS)
     
AKHREM, Aliaksandr (BLR)
 
OSMANOV, Anvar (RUS)
       
ABDULKAGIROV, Magomed (RUS)
     
SARGSYAN, Davit (ARM)
   
SULAYMONOV, Ural (UZB)
 
SULAYMONOV, Ural (UZB)
       
SARGSYAN, Davit (ARM)
   
SARGSYAN, Davit (ARM)
     
BEKMURZAEV, Yunus (BLR)
 
SARGSYAN, Davit (ARM)
       


-81 kg: Pool B
          
PETR, Ivan (CZE)
         
 
 
PETR, Ivan (CZE)
       
SALANENKA, Mikhail (BLR)
   
PETR, Ivan (CZE)
     
NEYOLOV, Danil (CAN)
 
SALANENKA, Mikhail (BLR)
       
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
     
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
   
BUSCH, Victor (SWE)
 
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
       
STEPIEN, Damian (POL)
   
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
     
HASYMAU, Tsimur (BLR)
 
STEPIEN, Damian (POL)
       
ZABOROSCIUC, Nicon (MDA)
       
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
 
 
 
ZABOROSCIUC, Nicon (MDA)
     Winner Pool B 
AVAGYAN, Grachik (UKR)
   
ZABOROSCIUC, Nicon (MDA)
     
BLOECHL, Niklas (GER)
 
BLOECHL, Niklas (GER)
       
LEBEDZEU, Siarhei (BLR)
     
ZABOROSCIUC, Nicon (MDA)
   
FOGEL, Leo (RUS)
 
FOGEL, Leo (RUS)
       
MADEYEV, Beibit (KAZ)
   
FOGEL, Leo (RUS)
     
BORCHASHVILLI, Adam (AUT)
 
BORCHASHVILLI, Adam (AUT)
       


-81 kg: Pool C
          
BRIAND, Etienne (CAN)
         
 
 
BRIAND, Etienne (CAN)
       
MAMISTVALOVE, Naor (ISR)
   
BRIAND, Etienne (CAN)
     
JECMINEK, Jakub (CZE)
 
JECMINEK, Jakub (CZE)
       
SADZHAIA, Niko (UKR)
     
BRIAND, Etienne (CAN)
   
SHVIATSOU, Uladzislau (BLR)
 
SADZHAIA, Niko (UKR)
       
BOCHKAEV, Alu (RUS)
   
BOCHKAEV, Alu (RUS)
     
IDIEV, Khushvakht (TJK)
 
BOCHKAEV, Alu (RUS)
       
GULDUREN, Ilker (TUR)
       
BRIAND, Etienne (CAN)
 
 
 
GULDUREN, Ilker (TUR)
     Winner Pool C 
TSIASTA, Tsimafei (BLR)
   
TSIASTA, Tsimafei (BLR)
     
DAVTIAN, Gari (RUS)
 
TSIASTA, Tsimafei (BLR)
       
KLACHKOU, Uladzislau (BLR)
     
GABAIDZE, David (RUS)
   
GABAIDZE, David (RUS)
 
GABAIDZE, David (RUS)
       
PANHANI, Eldar (UKR)
   
GABAIDZE, David (RUS)
     
GIGAURI, Giga (GEO)
 
GIGAURI, Giga (GEO)
       


-81 kg: Pool D
          
MCWATT, Stuart (GBR)
         
 
 
MCWATT, Stuart (GBR)
       
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
   
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
     
TONISTE, Kristjan (EST)
 
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
       
SHASTAPALAU, Artsem (BLR)
     
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
   
MCHEDLISHVILI, Koba (GEO)
 
MCHEDLISHVILI, Koba (GEO)
       
MADZHIDOV, Dzhakhongir (TJK)
   
MCHEDLISHVILI, Koba (GEO)
     
ZUSKO, Bohdan (UKR)
 
ZUSKO, Bohdan (UKR)
       
MUSIL, Jaromir (CZE)
       
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
 
 
 
MUSIL, Jaromir (CZE)
     Winner Pool D 
CAVELIUS, Timo (GER)
   
CAVELIUS, Timo (GER)
     
NURALIEV, Botyr (RUS)
 
CAVELIUS, Timo (GER)
       
KARYKAU, Nikita (BLR)
     
CAVELIUS, Timo (GER)
   
MUSSAYEV, Ruslan (KAZ)
 
MUSSAYEV, Ruslan (KAZ)
       
BEKMURZAEV, Yusup (BLR)
   
KHACHATRYAN, Vartan (ARM)
     
KHACHATRYAN, Vartan (ARM)
 
KHACHATRYAN, Vartan (ARM)
       


-81 kg: Repechage
          
          
SARGSYAN, Davit (ARM)
         
  
ZABOROSCIUC, Nicon (MDA)
       
ZABOROSCIUC, Nicon (MDA)
         
    
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
     
          
  
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
       
          
          
          
          
GABAIDZE, David (RUS)
         
  
GABAIDZE, David (RUS)
       
CAVELIUS, Timo (GER)
         
    
GABAIDZE, David (RUS)
     
          
  
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
       
          


-81 kg: Semifinal / Final
          
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
         
Winner Pool A 
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
       
BARAMIYA, Irakliy (RUS)
         
Winner Pool B   
REKHVIASHVILI, Zebeda (GEO)
     
BRIAND, Etienne (CAN)
         
Winner Pool C 
BRIAND, Etienne (CAN)
       
ZAKARIAN, Gagik (RUS)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-